Doğumdan Sonra Çocuk Sağlık Sigortası

Doğumdan Sonra Çocuk Sağlık Sigortası

Doğumdan Sonra Çocuk Sağlık Sigortası

Hamileliğinizin son haftalarında olan yada doğum yapmış anne adaylarımıza şimdiden göz aydınlığı diliyoruz. Bebeğinize sağlıkla kavuşmak ve doğumdan sonra evinize birlikte dönmenizi diliyoruz.

Yeni bir hayatın başlangıcına hoşgeldiniz….

Hamilelik döneminde özel hastanelerde muayeneler tahliller ve diğer sağlık harcamalarının, son yıllarda ne kadar arttığının farkında olduğunuzu sanıyoruz. Bunun için listenizin ilk sırasında olması gereken yeni doğan sağlık sigortası konusunda sizin için kalem aldığımız yazımıza hızla göz atın…

Çocuk Sağlık Sigortası

Bebeğinizin  Sağlık Sigortasına İhtiyacınız Var.

Bebeğinizin doğum sonrası, özellikle ilk yıllarda rutin çocuk doktoru muayenesi ve dönemsel olarak yapılması gereken testler, tahliller ve… Gerektiğinde özel bir hastanede yatış ve ameliyatını %100, limitsiz olarak karşılayacak bir sağlık sigortası, gecikmeden başlamalı.

Özel Sağlık mı, (TSS) Tamamlayıcı Sağlık mı? 

SGK’lı çalışan veya iş yeri sahibi biriyseniz ve MEDICANA, Medical Park, Liv, Medipol gibi ulusal ve daha bir çok yerel SGK Anlaşmalı Özel Hastanede tedavi almayı tercih ediyorsanız, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası oldukça ekonomik ve iyi bir poliçe alternatifi olacaktır.

Bebeğiniz için; ACIBADEM, MEMORIAL, BAYINDIR, GÜVEN, TOBB ETÜ gibi SGK anlaşması olmayan hastaneleri  yada özel muayenehane hekimlerini tercih ediyorsanız… Bu durumda bir Özel Sağlık Sigortasına ihtiyacınız olacak.

Çocuk Sağlık Sigortası ve Kapsamı (TSS) 

  • Bebeğiniz için yıllık 10 muayene hakkı sunar
  • Muayenelerde doktor, hastane ücreti ödenmez. (15TL Sgk katılımı ile muayene olunur)
  • Muayene beraberinde istenecek test, tahlil ve görüntülemeler limitsiz ve %100 karşılanır
  • 10 Günlük kontrol süresi içinde yeni bir doktor ziyareti, kontrol sayılır. Ayrıca muayene hakkı kullanılmaz.
  • SGK’lı hasta uygulaması aksine.. TSS ile kontrollerdeki istenebilecek test ve tetkiklerde TSS kapsamındadır.
  • Beklenmeyen, günübirlik veya tedavi gerektiren özel hastane yatışlarınız %100 ve limitsizdir.
  • Ameliyatlar , cerrahi yatışlar limitsiz ve %100’dür
  • Sağlık sigortası primlerinizi,  sigorta şirketi tercihinize  göre vade farksız taksitle de ödeyebilirsiniz. (29 Sigorta şirketi arasından teklif alabilirsiniz)
  • Sağlık Sigortaları Vergi Avantajından yararlanarak.. Gelir verginiz oranında (%15-%40 arasında) Devlet desteği alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Sağlık Ekibimizden Hemen Bilgi Alın.

Sağlık Yetkililerimiz hakkında sigortalılarımızın yorum ve değerlendirmelerini incelemek için linke tıklayın. 

Sizin de, bir gmail hesabınız var ise, YORUM YAZ linkine tıklayarak.. Değerlendirmelerinizi sigortalılarımızla paylaşabilirsiniz.

Ne Zaman Başvuru Yapılmalıdır? 

Doğumunuzu,  harcamalarınızı karşılayan bir doğum sağlık sigortası ile yaptıysanız.. Bebeğinize doğumdan hemen sonra sağlık sigortası yaparken Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkı almanız mümkün olabilir. Sigorta şirketlerini, bebeğinizin kontrolleri için tercih edeceğiniz doktor ve hastaneye göre… Doğum haftanızda sağlık sigortası planlarını birlikte değerlendirebiliriz.

Doğum harcamalarınız için, sizin bir sağlık sigortasına sahip değilseniz,  yada sigorta şirketiniz bu hakkı size tanımamış ise; Bebeğinizin Ömür Boyu Yenileme Garantisi alması yine mümkün olabilir. Bu durumda mutlaka doğum yapmadan önce sizinle, ne yapmamız gerektiğini görüşüp, doğum öncesinde planlamalıyız. (Asla ihmal etmeyin)

 

Sadece Bebeğim İçin Sağlık Sigortası Yapabilir miyim?

Sağlık sigortaları için onlarca şirket ve çok sayıda alternatif sunabiliyoruz. Elbette içlerinde sadece  bebeğiniz için sağlık sigortası yaptırabileceğiniz alternatifler var. Bu arada anneyle yada babayla birlikte sigortalanması halinde, teklif edeceğimiz toplam prim; Kendinizi de ihmal etmemeniz için yeterli sebep ve avantajı yaratacaktır.

BİLGİ ALIN

ÖMÜR BOYU YENİLEME GARANTİSİ NE FAYDA SAĞLAR 

Sigortalılar için,  ömür boyu yenileme garantisi aldıktan sonraki dönemlerde:

a) Ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü teminat kapsamını daraltamaz, teminat limitini düşüremez, sigortalı katılım payını artıramaz; sigorta teknik esaslarında ve özel şartlarında sigortalı aleyhine değişiklik yapamaz.

b) Ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü hastalık ek primi uygulayamaz.

c) Ödenen tazminatların sözleşme primine oranına bağlı ek prim uygulayamaz.

Yetişkin bir bireyin bir sigorta şirketinde en az üç yıl sigortalı olarak devam etmesi gibi belirli şartlarla hak edebildiği bu önemli hakkı, bebeğiniz için doğar doğmaz , beklemeksizin kazanmış olmak ve … Gerçekten çok büyük bir avantajdır. 

İleride ortaya çıkabilecek şikayet ve rahatsızlıkların sağlık sigortası kapsamı dışında kalmaması için; Doğar doğmaz sağlık sigortalı olmak ve ona Ömür Boyu Yenileme Garantisi almak,  bebeğiniz için tüm hayatı boyunca yapabileceğiniz en önemli iyiliklerden biridir. Bunun için doğum önemli bir başlangıçtır.

Mutlaka doğum haftanızdan önce birlikte konuşalım.. Sağlıkla kalın

Soru Sor
Whatsapp
Doğumdan Sonra Çocuk Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by