Yeni Doğan Bebek Sigortası Nedir?

Bebek Sigortası - Doğumdan hemen sonra yapılabilir

Bebek Sigortası

Doğumu yaklaşan anne adaylarımızın en çok araştırdığı konular arasında Bebek Sigortası yer alır. Doğuma kadar geçen yaklaşık 40 haftada, hamile anne adaylarımızın muayeneler, tahliller ve doğum için; Özel hastanelerin maliyetleri ve aylık rutin, düzenli doktor kontrolleri dikkate alındığında. Hamileyken doğum sağlık sigortası avantajları kadar…

Yeni doğan çocuklar için Bebek Sigortası yaptırmak neredeyse kaçınılmaz!

Bebek Sigortası Ne Zaman Yapılabilir?

Bebeğinizin doğumundan hemen sonra, önümüzdeki süreçte rutin kontrollere gitmek istediğiniz özel hastane veya özel muayenehaneye göre farklı teminatlarla bebek sigortası yaptırabilirsiniz.

Bebek Sigortası İçin Özel Sağlık Sigortası Tercihi

Özel muayenehane yada SGK anlaşması olmayan özel hastanelerden sağlık hizmeti almak isteyen ebeveynler için Özel Sağlık Sigortası tavsiye ediyoruz. Bu poliçelerden yararlanmak için;

 • Aktif bir SGK’nız olması gerekmez.
 • Tercih ettiğiniz sağlık kurumunun anlaşmalı olup olmamasına bakılmaz
 • Anlaşmalı hastanelerde, işlem anında onay alınarak,
 • Anlaşmasız hastaneler veya muayenehanede, ödeme yapıp alacağınız faturanın sigorta şirketi tarafından size ödenmesi talep edilebilir.
 • Poliçenizde hastane yatışlarınız ve ameliyatlarınız %100 ve limitsiz olarak sunulur
 • Ayakta tedavi kapsamında ise tercihinize göre TL/yıllık limit uygulanır.
 • Ayakta tedavideki muayene ve tahlil giderlerinde %20 hasta katılım payı ödersiniz.
 • Hizmet verdiğimiz sektörün öncü sağlık sigortası şirketilerinin, beklentinize göre hazırlanmış bebek sigortası fiyatlarını almak için hemen talebinizi paylaşın.

Bebek Sigortası İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortalarıyla kıyaslandığında… SGK anlaşmalı hastanelerde kullanmanız gereken tamamlayıcı sigorta alternatifinde, sağlık harcamalarınızın SGK Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sigorta Şirketi tarafından birlikte karşılanması size önemli bir maliyet avantajı sağlar.

 • Bu poliçeler sadece SGK anlaşmalı kurumlarda geçerlidir.
 • Hastane ile sigorta şirketinin de anlaşmalı olması gerekir.
 • Yatış ve ameliyatlar yine %100 ve limitsiz olarak sunulurken,
 • Ayakta tedavide bu kez, yıllık doktor ziyareti limitleri uygulanır (6, 8, 10 kez gibi)
 • Ayakta tedavide, muayene ve tahliller için % katılım ödemesi yapılmaz.
 • Her bir doktor ziyareti için bu kez 15TL SGK katılımı yeterlidir.
 • Fiyatları özel sağlıkla kıyaslandığında oldukça avantajlıdır. Hemen Teklif Alabilirsiniz
 • Ayrıca bebek sigortalarının tamamında Vergi Avantajı ile Önemli bir Devlet Desteği söz konusudur. bu maliyetinizin %15 ile %40 arasında azalması demektir.

Bebek Sigortası İçin Devlet Desteği Var Mı?

Tüm sağlık sigortalarında olduğu gibi çocuklar ve yeni doğan için yaptıracağınız bebek sigortası alternatifleri için de, vergi avantajı ile önemli bir oranda DEVLET. DESTEĞİ’nden yararlanırsınız.

 • Kamuda yada özel sektörde çalışanlar,
 • Kendi iş yerini çalıştıran şahıs firmaları,
 • Çalışanları için sağlık sigortası yapan şirketler…. Vergi avantajından yararlanabilir.

Yıllık sağlık sigortası primlerinizi ilgili ayda iş yerinde maaş birimine yada iş yerinizde muhasebecinize bildirmeniz yeterlidir. Kendinize, eşinize ve çocuklarınıza yaptığınız sağlık sigortaları için ödenen 12 aylık toplam prim dikkate alınır. Bu prim üzerinden yararlanabileceğiniz vergi avantajı oranı, gelir verginize göre hesaplanır.

Özetle; %27 vergi dilimindeki bir çalışanın ailesi için yapacağı sağlık sigortasının 12 aylık toplam primi üzerinden yararlanacağı devlet desteği oranı %27’dir. ve Maksimum %40’a kadar destek sağlanır.

Sağlık sigortası primleri, vergi avantajı sonrası maliyetiniz ve teklifinizi hemen almak için (0850) 346 11 30’u arayabilir veya Şimdi Teklif Alabilirsiniz

 Sadece Çocuklara Bebek Sigortası Yapılır mı?

Bebeğinizin özellikle doğumuyla birlikte ilk yıllarında rutin kontrollere bağlı önemli sağlık harcamalarının sizi beklediğini, en az biz, anne babalar kadar sigorta şirketleri de biliyor. Bu nedenle hizmet verdiğimiz 29 sigorta şirketinin tamamına yakını, 18 yaş altındaki çocuklara sağlık sigortasını anne veya baba ile birlikte yapıyor.

Elbette sadece bebeğiniz için sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerimiz de var. Bir ebeveyn ile birlikte sigortalamanın avantajları yanında, sadece bebeğiniz için ödemeniz gereken yıllık sağlık sigortası primini hemen öğrenebilirsiniz.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Yeni Doğan Bebek Sigortası Nedir? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by