Yeni Doğan Sağlık Sigortası

Yeni Doğan Çocuk Sağlık Sigortası Fiyatları, Anlaşmalı Hastaneler

Yeni Doğan Sağlık Sigortası

Yeni Doğan Sağlık Sigortası, anne adaylarımızın sağlık sigortasına ihtiyaç duyduğu en önemli ikinci andır. Hamilelik döneminde doğum için araştırdıkları doğum sağlık sigortası poliçelerimizden sonra; Bebekleri için de, muayeneler ve tahlilleri karşılayacak avantajlı bir sağlık sigortası bulmaya çalışıyorlar.

Yeni Doğan Sağlık Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Sigorta şirketleri, bebeğinizin doğumundan sonra yaklaşık 2 haftalı süre sonrası bebeğinizi sağlık sigortası güvencesi altına alabilirler. Bazı sigorta şirketlerimizde bu süre beklenmiyor olsa da, poliçelerin özel şartlarına dikkat ettiğinizde uygulanan bekleme süresi makul bulacaksınız.

Neden 14 Gün Süre Beklenir?

Yeni doğan bebeklerde, konjinantal (doğuştan gelen) rahatsızlıkların izlenmesi ve sağlıklı bir birey olarak poliçe kapsamına alınması için tamamlayıcı sağlık sigortası yada özel sağlık sigortası olmasına bakılmaksızın, ülkemizde sigorta şirketlerinin önemli bir bölümü bu sürenin beklenmesini ister.

Bebeğim Doğar Doğmaz Sağlık Sigortası Yaptırabilir Miyim?

Şirketlerin bazıları, sağlık sigortası özel şartlarında bu bekleme süresine yer veriyor olsa da uygulanmadığını gördüğümüz sigorta şirketleri de var. Fakat bu süreyi beklemeden bebeğinize, üstelik tek başına sağlık sigortası teminatı veren sigorta şirketlerinin, ertesi gün ayakta tedavi hakkınızı kullanmanızı sağlamasına rağmen; İlk üç gibi sürede olası bir hastane yatışında acil olmasına bakılmaksızın, harcamaların karşılanmayacağını da not etmiş durumda.

Yeni Doğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Bildiğiniz gibi, tamamlayıcı sağlık sigortaları; SGK ve sigorta şirketi ile aynı anda anlaşmalı özel hastanelerde, SGK’lı hekim ve bölümlerde yapılacak muayene ücretlerini, muayene beraberinde yapılan test ve tahlillerin SGK tarafından karşılandıktan sonra; Çıkan ve sizin payınıza düşen farkları %100 karşılar.

Yeni Doğan Sağlık Sigortası ise; Aynı kural ve alışkanlıklar çerçevesinde, bebeğinizin ihtiyaç duyacağı sağlık harcamalarını karşılayacaktır. Yeni doğan sigortası yapabildiğimiz bazı şirketler işitme testi, kalça ultrasonu gibi rutin tetkikleri doğuştan gelmesi muhtemel rahatsızlıkların araştırılması gerekçesiyle ödemiyorken, bu testleri karşılayan, avantajlı çocuk sağlık sigortası poliçeleri de sunabiliyoruz. Burada direkt sigorta şirketi ve ürün ismi vermiyor olmamız, dönemsel olarak şirketlerin fiyat politikaları gereği önceliklerin farklılık göstermesinden kaynaklıdır.

Yeni Doğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Aşıları Öder Mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında olduğu gibi, çocuklarınız için yaptırabileceğiniz tamamlayıcı sigortalarda da, aşı ve ilaç giderlerinin tamamı, eczanede ilaç katılımı ödemek şartıyla devlet tarafından karşılanır ve sigorta şirketine pay düşmez.

SGK aşı takviminde yer alan ve yapılması gereken aşılar özel hastanelerde de ücretsiz olarak yapılırken; Rota, menenjit yada yeni karma aşılar tavsiye aşılarıdır. Bunların tamamı içn ücret ödemeniz gerekmektedir.

Çocuklar için (TSS) Tamamlayıcı ve (ÖSS) Özel Sağlık Sigortası Farkları Nelerdir?

  • Tamamlayıcı sadece SGK’lı kurumlarda geçerlidir. ÖSS daha geniş bir hastane ağı sunar. Dilerseniz özel muayenehane hekimlerini de tercih edebilirsiniz.
  • TSS’de aşı ve ilaç giderleri karşılanmaz. ÖSS’de özel aşılar da karşılanır.
  • TSS, SGK desteği ile  oldukça ekonomik çözümler sunar,  ÖSS’de SGK desteği olmadığından yıllık pirimleri %45-65 oranında daha yüksek olabilir.
  • Her ikisinde de, ödenilen primlerin %35’e varan bir bölümü vergi avantajı sayesinde Devlet tarafından desteklenir.
  • ÖSS’de ödeme yaptığınız faturanız ile sigorta şirketinden tazminat talebiniz olabilir. TSS sadece anlaşmalı kurumlarda provizyon sistemi ile hizmet verir.
  • Her ikisinde de, önereceğimiz sigorta şirketlerine göre, ebeveyn ile bebeğin sağlık sigortası teminatları sizin tercihinize göre farklılık gösterebilir.
  • Her iki poliçede de, ayakta tedavi haklarınızı kullanıp bitirmeniz durumunda da, yatarak tedavi limitiniz ayrıca devam etmektedir.
  • TSS’de ayakta tedavi sayısı 6-8-9-10 gibi adet limit ile limitsiz /TL olarak sunulur. ÖSS’de ise, adet limit uygulanmaz. Poliçe ayakta tedavi limiti 3000TL, 5000TL, limitsiz gibi çok farklı alternatiflerle sunulur.
  • Bir yıl içinde farklı şirketlerden farklı sağlık sigortalarınız olabilir.

Her durumda, en iyisi en pahalısı olmayacağından, sağlık sigortası limitlerinizi kullanım alışkanlıklarınıza göre belirlemenizi, buna göre uygun prim ödemenizi ve gelecek yıl bu yılki şartlarla yenilemeyi planlayarak satın almanızı öneriyoruz.

27 sigorta şirketinin farklı plan alternatifleri arasından en iyi fiyatı almak için Hemen Teklif Alın.

Yeni Doğan Sağlık Sigortası Hastane Yatışını Karşılar mı?

Bebeğiniz için; Güvenle yaptırabileceğiniz sağlık sigortaları kendi içinde yatarak, yatarak+ayakta olmak üzere ayrılır. Yatarak tedavi teminatı bir poliçede zorunlu teminattır. Yıl içinde kullanımlarınızla birlikte ayakta tedavi (muayene, tahlil, tetkikler) limitinizin sonlanması durumunda; Yatarak tedavi teminatınız limitsiz ve %100 olarak devam edecektir.

Bunu dikkate alara, bebeğinizin olası bir durumda hastanede yatması, takip edilmesi ve/veya ameliyatı için hastanenin sigorta şirketinden isteyeceği yatış onayı, sigorta şirketince değerlendirilerek, limitsiz ve %100 olarak karşılanacaktır.

Yeni Doğan Sağlık Sigortası İçin En Güvenilir Sigorta Şirketi

Sağlık sigortası, sadece arabanıza trafik sigortası yada kasko poliçesi aldığınız bir acenteden alınmayacak kadar ciddi bir sigorta branşıdır. Dönemsel olarak fiyat politikaları değişiklik gösterip, en avantajlı fiyatı sunan sigorta şirketleri değişiyor olsa da; Sağlık sigortası sadece fiyat odaklı bir ürün değildir. Bu nedenle, satın alırken ödediğiniz primden, karşılığında satın aldığınız teminatlara, bu teminatların geçerli olduğu sağlık hizmet sunucularına ve beklenmeyen anlarda yol göstermesi için destek alacağınız bir ekibe kadar bütünsel bir konudur. Marka bilinirliği, tavsiyeler ve/veya önceki deneyimleriniz en iyi, en güvenilir şirkete karar vermenizde oldukça yardımcı olacaktır. Detaylı Bilgi Alın.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Soru Sor
Whatsapp
Yeni Doğan Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by