Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile siz de ekonomik rakamlara özel hastanelerde sağlık hizmeti alın. Detaylı bilgi ve teklif için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında kullanabileceğiniz bir sağlık sigortasıdır. Emekli Sandığı, Türkiye’de emekli olan memurların soyal haklarını sağlamakla yükümlüdür. SGK’ya bağlı olan emekli sandığı tamamlayıcı sağlık sigortası kullanımına uygundur. (Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tercih ettiğinizde SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşması olan özel hastanelerden hizmet alabilirsiniz. Seçtiğiniz özel hastanenin SGK anlaşmalı doktorundan randevu alabilir, test ve tetkikleriniz için artı bir ücret ödemeden sadece 15 TL katılım payı ile muayene olabilirsiniz. Bu oldukça ekonomiktir. Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satın almadan birkaç hastane ziyaretinizde ödeyeceğiniz tutara 1 yıl içinde kullanabileceğiniz şirketlere göre değişen ortalama 10 doktor muayenesine kadar faydalanmış olursunuz. (Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Aynı hastane ağı içerisinde bulunan hastanelerden seçim yapabilir ve tanı ve tedavileriniz için burada istediğiniz SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşmalı doktoru tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz doktorun uzmanlık derecesi ödemeniz gereken sağlık sigortası poliçe tutarını değiştirmez. Olası kaza ya da ameliyet durumunda hastane yatışlarınız Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile %100 karşılanır. Bunun dışında sizinle birlikte kalacak olan refakatçinin gideri sağlık sigortası dahilindedir. (Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Hangi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ekonomiktir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerde sağlık hizmeti almak isteyen bireyler için oldukça ekonomiktir. Anlaşmalı özel hastanelerde SGK farkını sizin adınıza öder ve siz 15 TL muayene ücreti dışında ek/fark ödeme yapmazsınız. Sigorta şirketlerinin geniş anlaşmalı hastane ağı sayesinde Türkiye genelinde hastane tercihinde bulunabildiğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası, kişin yaşı ve yaşadığı ile göre farklı prim tutarlarını içerir. (Hangi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük illerin dışında doğudan batıya Türkiye genelinde özel hastaneler ile tamamlayıcı sağlık sigortaları arasında anlaşmalar vardır. Taksit ile vade farkı olmadan sağlık sigortası sahibi olabilir ve devlet desteği ile tamamlayıcı sağlık sigortalarında vergi avantajından faydalanabilirsiniz. (Hangi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketinden size ve ailenize en uygun sağlık sigortası teklifi için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Ayrıca şirketler özelinde değişen, hastane segmentlerine göre gruplara ayrılan bir fiyatlandırma da olabilmektedir. Hastane standarlarına göre, seçtiğiniz hastanenin içinde bulunduğu plan daha ekonomik olabilmektedir. Burada sigortalının talep ve ihtiyaçlarına göre uzman sağlık ekibimi size yardımcı olacaktir. (Hangi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndirimi

Emekli sandığı, bağ-kur ya da SGK.. Geliri üzerinden vergi ödeyen herkes bu devlet destekli vergi avantajından yararlanabilir. Gelir durumunuza göre bu vergi avantajından %15 ile %40 arasında olan bir oranla yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek bir şey var, o da sağlık sigortası poliçenizi çalıştığınız kurumun muhasebe bölümüne vermektir. Kendiniz, eşiniz ya da çocuğunuz için yaptıracağınız sağlık sigortası ile siz de devlet desteğinden faydalanın. (Hangi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Gelir Vergisi Kanunun 63 üncü maddesinin birinci fıkrasının 3 üncü bendinde “Sigortanın Türkiye’de kâin ve merkezi Türkiye’de bulunan bir emeklilik veya sigorta şirketi nezdinde akdedilmiş olması” şartıyla; sigorta ettirenin şahsına, eşine ve küçük çocuklarına ait birikimli hayat sigortası poliçeleri için ödediği primlerin % 50’si ile ölüm, kaza, sağlık, hastalık, engellilik, işsizlik, analık, doğum ve eğitim gibi poliçeler için ödediği primlerin tamamı gelir vergisi matrahından düşülebilmektedir.” İbareleri yer alır.

İndirim konusu yapılacak primlerin toplamı, ödendiği ayda sigorta ettiren tarafından elde edilen ücretin %15’ini ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarını aşamayacaktır. Bu tutarı aşan primler gelir vergisi matrahından indirilememektedir. (Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda Ömür Boyu Yenileme

Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası‘nda Ömür Boyu Yenileme, sağlık sigortası poliçesinin sigorta şirketi tarafından mevcut tamamlayıcı sağlık sigortası ürün ve planı (kapsam, teminat limiti, ödeme yüzdesi gibi belirli kriterler) dahilinde ömür boyu yenileyeceğinin taahhüdüdür. Bu taahhüt Sağlık Dışı Teminatlar ile Terör Klozu ile teminat kapsamına dahil edilen olaylar nedeniyle oluşan sağlık giderleri için geçerli olmamaktadır. (Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Sigorta şirketi, sigortalının kesintisiz olarak ortalama 3 yıl boyunca Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını devam ettirmesi ve 3 yıl sonunda, sigortalının sağlık durumunu esas alarak tamamlayıcı sağlık sigortalarında ömür boyu yenileme garantisi hakkını değerlendirir. Bu değerlendirmede, sigortalının var olan tüm hastalık ve/veya rahatsızlıklarını sigorta şirketine bildirmiş olduğu varsayılır ve uygun bulunanlara, tamamlayıcı sağlık sigortalarında ömür boyu yenileme garantisi verilir. (Hangi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Soru Sor
Whatsapp
Emekli Sandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by