En İyi Kadın Doğum Doktoru

En İyi Kadın Doğum Doktoru, size en iyi hissettiren doktordur. Sağlık Sigortanız ile doktorunuzu kendiniz seçer, dilediğiniz zaman değiştirirsiniz.

En İyi Kadın Doğum Doktoru

En iyi kadın doğum doktorunu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Üreme sisteminizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız ,ağır kanamanız, yoğun kramplarınız veya diğer ilgili semptomlarınız varsa, bir kadın doğum doktoruna gitmenizin zamanıdır. Tamamen sağlıklı olsanız bile, üreme organlarınızın sağlıklı olduğundan ve bu şekilde kaldığından emin olmak için düzenli kontroller yaptırmanız gerekir. Hamilelik döneminizde takipleriniz için ya da hamile kalmadan önce genel sağlık durumunuzu öğrenmek için kadın doğum doktorlarına ihtiyaç duyarız. En mahrem ve kişisel sağlık sorunlarınızı tartışacağınız için, güvenebileceğiniz tecrübeli birini bulmak istersiniz.

1. Şiddetle tavsiye edilirler

Bir kadın doğum doktorunun görülmeye değer olup olmadığını anlamanın en iyi yollarından biri, güvendiğiniz kişilerin- bayan arkadaşlarınız ve akrabalarınız gibi – onlara kefil olup olmadığıdır. Tavsiye istediğinizde, doktorun becerileri, deneyimi ve başucu tarzı gibi önemli faktörleri öğrenin.

2. İyi yorumlar alırlar

Birkaç kadın doğum doktorunun adını öğrendikten sonra, doktor derecelendirme web sitelerindeki incelemelerine göz atın. Bu web siteleri, hastalardan doktorları aşağıdaki gibi ölçümlere göre derecelendirmelerini ister:

  • Randevu alma kolaylığı
  • Ofis ortamı
  • Ortalama bekleme süresi
  • Personel dostu
  • Güvenilirlik koşulları
  • İyi açıklama yeteneği

Ayrıca hasta yorumlarının ve yıldızlı derecelendirmelerin bir listesini göreceksiniz. Pek çok iyi yorum arasında bir veya iki olumsuz yorum muhtemelen endişelenecek bir şey değildir, ancak düzinelerce kötü yazı büyük bir kırmızı bayrak olmalıdır..

3.Tecrübeliler

Çevrimiçi arama yaparken kadın doğum doktorunuzun kimlik bilgilerini kontrol edin. Doktorun biyografisini, incelemeler sunan aynı web sitelerinde ve muayenehanelerinin web sitesinde bulabilmelisiniz.

Doktorun uzmanlığını da sorun. Bazıları obstetrik, diğerleri jinekolojiye daha fazla odaklanabilir. Endometriozis gibi belirli bir durum için değerlendiriliyorsanız, doktorunuzun bunu tedavi etme konusunda ne tür bir deneyimi olduğunu öğrenin.

4. Sigortanızı kabul ederler

Herhangi bir doktor seçerken maliyet önemli bir husustur. Kadın doğum doktorunuz sigortanızın dışındaysa, bakımınız için cebinizden ödeme yapmanız gerekebilir ve bu da hızla artabilir. Bölgenizdeki hangi kadın doğum doktorlarının sigortanıza dahil olduğunu görmek için aramanızın başında sigorta planınızı kontrol edin.

5. Değerlerinizi paylaşırlar

Kadın doğum doktorunuz, doğum kontrolü ve hamilelik gibi konularda size tavsiyelerde bulunacaktır , bu nedenle bu konulara nasıl baktıklarını erkenden öğrenmeye çalışın. Bu şekilde, sizinkinden farklı bir bakış açısına sahip olmaları durumunda rahatsız edici bir durumla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

6. İyi bir tavırları vardır

Sert, küçümseyici bir başucu tavrı olan bir doktor, yılların tecrübesine rağmen güveninizi kaybetmenize neden olabilir. Hem sizi dinleyecek hem de söylediklerinize saygı duyacak bir kadın doğum doktoru istersiniz. En iyi doktorlar hastalarına emir vermez veya vaaz vermez – iki yönlü açık iletişim kurarlar.

7. Onlarla rahat hissedersiniz

Bu, jinekolojik muayenenizi yapacak ve üreme sağlığınız hakkında size son derece kişisel sorular soracak olan kadın doğum doktorudur. İlişkinin yürümesi için bu kişiyle tamamen rahat olmanız gerekir. Bir jinekolog seçerken cinsiyet bir sorun olabilir. Bazı kadınlar aynı cinsiyetten bir doktor tarafından görülmeyi tercih eder. Bazı kültürel veya dini geçmişler bir kadını kadın doktora yönlendirecektir. Bir kadın jinekolog tarafından bakılmayı tercih ediyorsanız, bunu seçiminize dahil edin.

Ancak hangi sağlayıcının size en yüksek düzeyde bakım sağlayacağını ve kimin uygun, kullanışlı olduğunu da göz önünde bulundurun.

8. Güvendiğiniz bir hastaneye bağlıdırlar

Kadın Doğum doktorunuzu hastanesi, üreme sağlığınızla ilgili herhangi bir test veya tedavi için veya bir bebek doğurmak için ziyaret edeceğiniz hastanedir. Doktorunuzun bağlı olduğu hastanenin yüksek kalite standartlarını koruduğundan emin olun. Gelişen hastaların yüzdesi, ameliyat sonrası enfeksiyonlar veya komplikasyonlar, farklı koşullar için ölüm oranları ve prosedürler hastaların aldıkları bakım ve hizmetle ilgili değerlendirmeleri ,web sitelerinin tümü, kolayca erişilebilir çevrimiçi hastane derecelendirmeleri sunar.

Ayrıca hastanenin konumunu da göz önünde bulundurun. Kronik bir rahatsızlığınız varsa, düzenli olarak ziyaret etmeniz gerekebilir. Uzun bir sürüş, ihtiyacınız olan bakım ve takipleri alma yeteneğinizi etkileyebilir.

Kadın Doğum Bölümü İçin Sağlık Sigortası

Hamilelik öncesinde ve hamilelik sırasında sahip olabileceğiniz sağlık sigortaları ile doktorunuzu yukarıdaki önergelerle seçebilir, zaman zarfında değiştirebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile muayenelerde 15 TL katılım payı öder, test ve tetkikler için ek ödeme yapmazsınız. SGK kapsamındaki tüm anlaşmalı hastanelerde kullanabilir, dilerseniz sağlık sigortalarının devlet destekli vergi avantajından da faydalanırsınız.

Detaylı bilgi ve uzman sağlık ekibimizden kadın doğum doktoru önerilemiz için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
En İyi Kadın Doğum Doktoru Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by