Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal Doğum Sigortası Paketi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal Kimdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal 1980 yılında Ankara Gazi Lisesi’nden mezun olmuş ve aynı sene Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başlamıştır. Tıp eğitimini 1986 yılında başarıyla tamamlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal tıp doktoru unvanını bu kurumdan almıştır.

İhtisasını Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Anabilim Dalı’nda 1990 yılında tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını alan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal, bir süre Ankara Zübeyde Hanım Doğum Evi’nde görev yapmıştır. Bir müddet Etimesgut Devlet Hastanesi’nde kariyerini devam etmiştir. Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal, buradan sonra Sincan Devlet Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır.

Ardından Özel Can Hastanesi’nde çalışmaya başlayan Dr. Baysal bir süre de burada çalıştıktan sonra Sincan Koru Hastanesi’nde çalışmalarını sürdürmüştür. Buradan sonra Bilgi Hastanesi’ne geçiş yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal bir süre burada kariyerine devam ettikten sonra Özel Keçiören Hastanesi’nde çalışmıştır, ardından da Özel Magnet Hastanesi’ne geçmiştir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal şu an A Life Hospital’da kariyerine devam etmekte ve hastalarına bakmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal’ın mesleki ilgi alanlarının bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Vajina Daraltma
 • Gebe Kalamama
 • Aşırı Ay Başı (adet) Kanaması
 • Preeklampsi –  Gebelik Zehirlenmesi
 • Rahim Kanseri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal’ın uygulamakta olduğu tedavilerin bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Kegel egzersizleri
 • Servikal konizasyon
 • Vbac (sezaryen sonrası vajinal doğum)
 • Genital renk açıcı tedaviler

Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal ile Doğum Paketi

Bir süredir A Life Hospital’da hamile takibi yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal, sigortalı anne adaylarımızın sık sık tercih ettiği hekimlerden biridir. Gebelik takibinin rutin kontrollerini ve doğum eylemini başarıyla gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal hakkında ve Doğum Sağlık Sigortası kapsamında bulunan diğer doktorlar ve hastaneler hakkında bilgi almak için (0850) 346 1130 numarasını arayarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Peki Nedir Bu Doğum Sağlık Sigortası?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, bu sağlık sigortası ne kadar gebelik süreci başladıktan sonra edinebilen bir sigorta poliçesi olarak bilinse de gebe kalmayı planlayan anne adaylarının da gebelikte önce hali hazırda var olan sağlık sigortalarına doğum teminatı ekletme yoluyla edinebilecekleri bir sağlık sigortası türüdür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız varsa, sigortanıza gebelik süreciniz başlamadan doğum teminatı ekleterek anlaşmalı hastane ve doktor ağındaki herhangi bir hastane ve kadın doğum uzmanından muayene olmayı seçebilirsiniz. Hamile kalmadan önce yapılan doğum sigortalarının en belirgin avantajı ise gebelik başladıktan sonra yapılan sağlık sigortalarına oranla çok daha geniş kapsamlı olmasıdır.

Ayrıca Doğum Sağlık Sigortalarının günümüzde neden bu kadar tercih edildiğini belirtmekte de fayda var. Bu tarz sigortalar hem geniş kapsamlıdırlar hem de devlet desteği içerir, bu sayede de oldukça uygun fiyatlara sigortalı olabilme fırsatı yakalarsınız.

Vergi avantajından kendiniz ya da eşiniz üzerinden de yararlanabilirsiniz. Devlet desteği sayesinde poliçe tutarınızın ortalama %20’lik bir bölümü devlet tarafından size geri ödenir. Bu destekten yararlanmak ise oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey sigorta poliçenizi çalışmakta olduğunuz iş yerinin muhasebe birimine iletmektir.

Doğum Sağlık Sigortasının Yararları

 • Gebelik süreciniz boyunca olmanız gereken ve SGK’nın kapsamındaki muayeneleriniz sigortamız tarafından karşılanmaktadır, size ise yalnızca muayene başına 15 TL SGK Katılım Payı ödemek düşer.
 • Muayene sonrası hekimlerce talep edilebilen testler, tahliller ve tetkikler de aynı şekilde sigorta kapsamındadır.
 • Ve elbette doğum eyleminiz de sigortamız kapsamındadır. Normal ve sezaryen doğumdan anestezi giderlerinizin poliçe teminatları içindedir.
 • Bunların dışında, doğum sağlık sigortası ile doğumunuzu tek kişilik özel odalarda ve refakatçinizle yapabilirsiniz.
 • Gerektiği durumlarda ise iki geceye kadar olan hastane yatışlarınız da sigorta tarafından karşılanır.
 • Bebeğinizin doğumdan sonraki kattaki ilk işlemleri, ilk muayenesi SGK kapsamındadır ve özel hastanelerde ek ücret ödemezsiniz.
Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Mustafa Kürşat Baysal Doğum Sigortası Paketi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by