Prof. Dr. Ömer Lütfi Tapısız

Prof. Dr. Ömer Lütfi TAPISIZ Güven Hastanesinde. Güven Hastanesi Doğum Paketi hakkında detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Ömer Lütfi TAPISIZ Kimdir?

Prof. Dr. Ömer Lütfi TAPISIZ 1977 senesinden Ankara’da doğmuştur. 2000 senesinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Ömer Lütfi TAPISIZ, Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası’nı Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Prof. Dr. Ömer Lütfi TAPISIZ ardından Kızılcahamam Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamlamış, sonrasında ise 2010 senesinde başasistan unvanı ile Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmıştır.

Asistanlık süresince ve uzmanlığını aldıktan sonra da İnvaziv Cerrahi/Ürojinekoloji/Jinekolojik Onkoloji konularında çalışmalar yapmıştır. Prof. Dr. Ömer Lütfi TAPISIZ Jinekolojik Minimal İnvaziv Cerrahi ve Robotik Cerrahi konusunda eğitim almak ve bu konuda kendini geliştirmek için 2012 senesinde University of Texas Medical Branch’de eğitim almıştır, ardından 2014 senesinde ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıbbi Farmakoloji dalında doktora eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Dr. Ömer Lütfi Tapısız 2013 senesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçent’i unvanını almaya hak kazanmıştır, aynı zamanda Prof. Dr. Ömer Lütfi TAPISIZ’ın ulusal ve uluslararası birçok dergide 100’ün üzerinde makalesi vardır ve bu makalelerden 1000’in üzerinde atıf almıştır. Aynı şekilde ulusal ve uluslararası birçok derginin hakemliğini ve editörlüğünü de üstlenmiştir. 2016 – 2020 seneleri arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekoloji/Ürojinekoloji Kliniği sorumlusu olmuştur, 2020 senesinden beri de Ankara Güven Hastanesi Obstetri ve Jinekoloji Kliniği’nin Bölüm Başkanlığını yapmakta ve aynı zamanda bilimsel çalışmalarına ve araştırmalarına da devam etmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Ömer Lütfi TAPISIZ’ın Aldığı Ödüller 

  • 2019, 2. Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kongresi, En İyi İkinci Video Bildiri Ödülü
  • 2018, Hipotez yarışması, Birincilik Ödülü
  • 2016, 14. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Poster Bildirisi İkincilik ödülü
  • 2016, 14. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Video Bildirisi Birincilik Ödülü
  • 2014, 14. Ulusal Jinekolojik Onkoloji Kongresi, Oral Bildiri İkincilik Ödülü
  • 2010, Zekai Tahir Burak Geleneksel Jinekopatoloji Kongresi, Oral Bildiri İkincilik Ödülü
  • 2004, 4. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Bildiri Yedincilik Ödülü

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ömer Lütfi Tapısız’ın İlgi Alanları

Laparoskopik (kapalı ameliyat ile) histerektomi, miyomektomi, ovaryan (yumurtalık kisti) kistektomi, endometriozis (derin infiltrarif endometriozis) cerrahisi, ürojinekolojik ve jinekolojik onkolojik cerrahiler
Ürojinekoloji ve pelvik rekonstrüksiyon ile ilgili tüm cerrahi ve medikal tedaviler
Jinekolojik onkoloji ile ilgili cerrahi ve medikal tedaviler
Pelvik inflamatuar hastalık ve tuboovarian abse ile ilgili cerrahi (laparoskopik) ve medikal tedaviler

Hamilelik Planlama Süreci

Bebek sahibi olmaya çalışıyorsanız veya sadece bunu düşünüyorsanız, hamileliğe hazırlanmak için henüz geç değil. Gebelik öncesi sağlık sigortası, sağlıklı bir bebeğe sahip olma şansını artırmak için gebeliklerden önce ve gebelikler arasında yapabileceğiniz şeylere odaklanır.

Bazı kadınlar için vücutlarını hamileliğe hazırlamak birkaç ay sürerken bazı kadınlar için daha uzun sürebilir. Bu ister birinci, ister ikinci veya altıncı bebeğiniz olsun, mümkün olan en sağlıklı hamileliğe hazırlanmanıza yardımcı olacak önemli adımlar vardır.

Öncelikle mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünün. Hamile kalmadan önce, gebelik öncesi sağlık bakımı hakkında kadın doğum doktorunuzla konuşun. Doktorunuz, sağlık geçmişinizi ve şu anda sahip olduğunuz ve hamileliği etkileyebilecek herhangi bir tıbbi durumunuzu sizinle konuşmak isteyecektir.

Ayrıca, daha önceki hamilelik problemlerinizi, halihazırda kullanmakta olduğunuz ilaçları, ihtiyacınız olabilecek aşıları ve bazı doğum kusurlarını önlemek için hamilelikten önce sağlık sigortası yaptırabilir ve anlaşmalı özel hastanelerde dilediğiniz kadın doğum uzmanı ile sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Hamilelikten önce yapılan Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında bilgi almak için hemen sağlık ekibimiz ile iletişime geçin.

Hamileyken Doğum Paketi Alabilir Miyim

Hamilelik başladıktan sonra faydalanabileceğiniz sağlık sigortası mevcut. Birçok şirket, doğum teminatını hamilelik öncesinde poliçe başlangıcı şartı ile anne adaylarına sağlarken, hamilelik süreciniz başladıktan sonra da bir doğum sağlık sigortası alabilirsiniz. Bu sağlık sigortası ile SGK anlaşmalı özel hastanelerde gebelik rutin kontrollerinizi olursunuz ve doğumunuz da yine anlaşmalı özel hastanelerde olur.

Güven Hastanesi SGK anlaşmalı bir sağlık kuruluşu değildir. Tamamlayıcı sağlık sigortası haricinde Özel sağlık sigortası ile hastanenin uzman kadın hastalıkları ve sağlığı doktorlarından faydalanabilirsiniz.

Eğer hamilelik süreciniz başladıysa ve öncesinde bir özel sağlık sigortanız yoksa – ya da doğum teminatlı değilse – Güven Hastanesi Doğum Paketi tam size göre.

Güven Hastanesi Doğum Paketi Hakkında Bilgi Almak İçin Hemen Sağlık Ekibimiz İle İletişime Geçin.

Soru Sor
Whatsapp
Prof. Dr. Ömer Lütfi Tapısız Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by