Özel Adatıp Hastanesi İstanbul

Özel Adatıp Hastanesi İstanbul'da Doğum Sağlık Sigortası ile %20 Devlet Desteğinden Siz de yararlanın.Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Özel Adatıp Hastanesi İstanbul

Özel Adatıp Hastanesi İstanbul, İstanbul’un büyüyen değeri Kurtköy’de, İstanbul’da 25.000 metrekare kapalı alanda,  sağlık sektöründe “öncü”, yeni hizmet birimlerinin açılışında “girişimci” olarak faaliyetine başlamıştır. Türk insanının beklediği sağlık hizmeti anlayışını değerlendiren Adatıp Hastanesi; Bu hassasiyetle kendini sürekli yenileyerek sektörün öncüsü olmayı hedeflemektedir.

Anne ve çocuk odaklı hizmet veren Özel Adatıp Hastanesi, her hamile anne adayının gebelik sürecini huzurla sürdürebileceği bir ortam sunmaktadır. Doğum sağlık sigortanız ile faydalanabileceğiniz bu hastanede her hamile anne adayına  7 gün 24 saat doğum öncesi ve sonrası bakım verilmekte, danışmanlık hizmeti verilmekte, mahremiyet ön planda tutulmakta ve konfor düzeyi yüksek tutulmaktadır. Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde 3 adet doğum öncesi takip odası,1 adet sağlıklı bebek gözlem odası,24 adet tam donanımlı hasta odası, 17 adet standart oda ve 7 adet suit oda,1 adet küçük ameliyatların ve acil doğumların yapılabildiği ikili kurulum odası,8 adet genel ameliyathane, 10 adet yenidoğan yoğun bakım yatakları mevcuttur.

SGK anlaşmasıyla birlikte kullanabileceğiniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak ;

 • Muayene farkı ödemezsiniz, yalnızca 15 TL SGK katılımı ödersiniz. Ayrıca muayene içinde yapılması istenen testler, tahliller ve tetkikler sigorta kapsamındadır ve bunlar için ayrıca bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz.
 • Hastaneye yatışınızı ve ameliyat olmanızı gerektiren durumlarda tüm masraflarınız sigorta şirketimizin kapsamındadır ve sigortamızca karşılanır.

Doğum Paketlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için (0850) 346 11 numarasını arayın.

Özel Adatıp Hastanesi’nde Hamileyken Doğum Paketi Yaptırabilir Miyim?

Sigortalı olmak isteyen birçok annemiz bize aynı soruyla geliyor. Hamilelik süreci başladıktan sonra sigortalı olmak mümkün müdür? Cevabımız basit, evet mümkün. 2010 yılında tamamlayıcı sağlık sigortasının duyurulmasıyla birlikte bu hizmeti anne adaylarımıza sunmaya başladık.

%20 devlet destekli olan doğum sigortaları hamilelikten hemen önce yapılıyor olsa da, gebeliğiniz başladıktan sonra SGK anlaşmalı özel hastanelerde geçerli olan bir doğum paketi yaptırabilirsiniz. Bunun içinde muayeneleriniz, testlerini ve tahlilleriniz, doğumunuz da dahildir. Ayrıca bu paketi de taksitle ödemeniz mümkündür.

Doğum Paketi İçerisinde Neler Var?

 1. Hamileliğiniz boyunca ihtiyacınız olan muayeneler, testler, tahliller ve doğum eyleminiz sigorta dahilinde karşılanır.
 2. Gebeliğiniz boyunca yaptıracağınız muayenelerde sadece 15 TL SGK katılımı ödersiniz. Kalanı sigorta kapsamındadır.
 3. Gebeliğiniz boyunca yaptırmanız gereken rutin test ve tetkikler sigortamızca karşılanır.
 4. Normal doğum yaptırmanız durumunda, doğumunuz ve doğum esnasında yaptırdığınız epidural, sezaryen doğum yaptırmanız durumunda ise doğumunuz ve anestezi masrafları sigorta kapsamındadır.
 5. Sigortamız ile tek kişilik oda ve refakatçi masraflılarını da düşünmek zorunda kalmazsınız. Tamamen sigortamız tarafından karşılanır.
 6. İki geceye kadar hastane yatışınız sigorta tarafından karşılanır.

Sağlık Sigortası ile Devlet Desteği (Vergi Avantajı)

Sağlık Sigortalarının bir diğer avantajı da Devlet Desteği ( Vergi Avantajı) dir. Kamu yada özel sektör çalışanları ile işverenleri dahil edebildiğimiz ,geliri üzerinden vergi ödeyen herkes sağlık sigortalarında Devlet Desteğinden yararlanabilir.

Gelirinize göre ödediğiniz poliçe tutarının %15 ila %40 ı arasındaki oranı vergi avantajı olarak geri ödeme şeklinde alabilirsiniz. Poliçenizi işyerinizde muhasebe birimine vererek, bu destekten hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Doğum Sonrası Çocuğumu Sigortalı Yaptırmam Gerekir Mi?

Ne kadar erken sigorta yaptırırsanız o kadar az hastalık teşhisiniz olur ve bu durumda sigorta kapsamına giren hastalık sayısı oldukça artar. Bu yüzden herkese genç yaştan itibaren sigorta yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Sigortalılarımız arasında yer alan ve Özel Adatıp Hastanesi’nde doğum yapan ebeveynlerin neredeyse tamamı çocuklarını da bu hastanede sigortalı yapıyorlar.

 • Çocuk Sağlık Sigortası ile yıl içinde çocuğunuzu 10 kez doktor muayenesine götürebilirsiniz. Hastane yatışı veya ameliyat gerektiği durumlarda sigortamız tüm masrafları karşılar
 • Sigortanızın yıllık primlerini taksitle ödeyebilirsiniz.
 • Bu sigortalardan yararlanmanız durumunda sadece pediatri bölümünde değil SGK ile anlaşmalı tüm bölümlerinde muayene olabilirsiniz.
 • Bütün sağlık sigortalarında olduğu gibi çocuk sağlık sigortası ile devlet desteği alabilir, poliçe tutarınızın  %15 ila %40 lık kısmını geri ödemek şeklinde alabilirsiniz.

Ne Zaman Sağlık Sigortası Yaptırılır?

 • Hamilelik planlıyorsanız
 • Hamileyseniz
 • Bebeğiniz varsa
 • Çocuğunuz varsa
 • Sağlıklı bir bireyseniz
 • Yada hastalıklarınız varsa…

Kısacası her yaş grubunda ve koşulda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile özel hastanelerde güvenilir ve temiz sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Tüm sigortacılık işlemleriniz için uzman sigorta ekibimiz bir telefon kadar size yakın. Bizi arayın. 0(850( 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Özel Adatıp Hastanesi İstanbul Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by