Esenler Kadın Doğum

Esenler Kadın Doğum, İstanbul Esenlerde Anne Dostu Hastane ve Bebek Dostu Hastane ünvanlarına sahip. Sağlık Sigortaları için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Esenler Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Esenler Kadın Doğum, İstanbul’da Esenler ilçesinin Havaalanı Mahallesinde 2011 yılından beri hizmet vermektedir. Hastane içinde kadın hastalıkları ve doğum bölümünden kulak burun boğaz hastalıklarına, çocuk cerrahisinden ürolojiye birçok bölüm bulunmaktadır.06.09.2017 de Bebek Dostu Hastane denetimi geçirmiş olup 13.08.2017 tarihinde  “Anne Sütü Üst Komitesi Toplantısı” kararı ile “Bebek Dostu Hastane”  ve 07.11.2017 tarihinde de ‘’Anne Dostu Hastane’’ unvanlarını almıştır. (Esenler Kadın Doğum)

Hamileyken Doğum Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Anne adaylarımızın büyük çoğunluğu hamile olduklarını, bebekleri 4 ila 6 hafta aralığında öğrenirler. Hastane ve doktor arayışı içinde bize ulaşan anne adaylarım için 20’denden fazla anlaşmalı şirketimiz ile en avantajlı hastane fiyatları ile yardımcı oluyoruz.

Hamilelik sürecinizde;

  • Rutin kadın doğum muayenelerinizi
  • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki rutin gebelik test ve tetkiklerinizi
  • Tek kişilik oda ve refakatçi giderinizi
  • Doktorunuzun gerekli görmesi durumunda doğumda 2 geceye kadar hastane yatışınızı
  • Bebeğinizin doğumdan sonraki kattaki ilk işlemlerini Doğum Sağlık Sigortası karşılar.

Doğum Sağlık Sigortasını hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk haftalarda yaptırabildiğiniz gibi, gebeliğinizin istediğiniz haftasında sahip olabilir hatta sadece doğum eyleminiz için sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Hamileliğin ilk haftalarında sağlık sigortası sahibi olmak, hastane ve doktor değişikliği, vergi avantajı gibi yararlarla hamileliğinizi konfor içinde ve ekonomik yaşamanızı sağlar. (Esenler Kadın Doğum)

Esenler Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Doğum Planlıyorsanız.. Hemen Uzman Sağlık Ekibimizden Bilgi Alın 0(850) 346 1130

Doğum Sağık Sigortası

Doğum sağlık sigortası sadece hamilelik başladıktan sonra yararlanılabilen bir sağlık ürünü gibi algılansa da, hamile kalmadan önce de içinde doğumunuzu karşılayack bir sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Doğum teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile hamile kalmayı planladığınız tarihten önce poliçenizi alırsınız ve dilediğiniz bölümde kullanmaya başlarsınız. Doğum sağlık sigortası, hamilelik süreci başlamadan önce yapıldığında daha geniş sağlık sigortası teminatları almanıza olanak sağlar.

Hamilelik planlıyorsanız 12 ay, 6 ay, 3 ay, 2 ay bekleme süreli sağlık sigortalarını incelemelisiniz. Hamile kalmadan satın alabileceğiniz bu sağlık sigortaları ile şirketlerin anlaşmalı hastaneleri arasında tercih ve süre içerisinde hastane değişikliği yapmanız mümkün.

Siz yada eşiniz üzerinden vergi avantajından faydalanabilir ve ödediğiniz poliçe tutarının ortalama %20’lik kısmını devletten geri ödeme olarak alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken poliçenizi işyerinizin muhasebe birimine teslim etmek. (Esenler Kadın Doğum)

Doğum Sağlık Sigortası Avantajları

Hamileliğiniz başladıktan sonra yapılabilen doğum sağlık sigortası ile hamileliğin ilk haftalarından itibaren rutin gebelik kontrollerinizi yaptırabilir, bebeğinizin gelişimi takip edebilirsiniz.

Hastane yada doktor değişikliği yapmak istediğinizde tek yapmanız gereken buna karar vermektir.

Doğum şeklinize karar verebilir, anestezi uygulamanız için doktorunuzla ortak karar verebilirsiniz. Epidural anestezi ya da spinal anestezi seçeneklerinden doktorunuz sizin için uygun olan anestezi yöntemini önerecektir. (Esenler Kadın Doğum)

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile seçtiğiniz hastaneyi değiştirme şansınız vardır. Sadece yaşadığınız ilde değil Türkiye’nin bütün illerindeki anlaşmalı özel hastanelerde sağlık sigortanızı kullanabilirsiniz. Hem de rutin test ve tetkiklerin için muayene ücreti olarak sadece 15 TL katılım payını ödeyerek.

Doğumdan Sonra

Bebeğinizin doğumu ile yeni bir hayata başlarsınız. Doğumdan kısa süre sonra bebeğiniz için sağlık sigortası satın alabilir, özellikle ilk yıl bebeğinizin rutin kontrollerinde yardımcı olacak bebek sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz.

Tıpkı hamilelik esnasında kullandığınız Doğum sağlık sigortası gibi bebek sağlık sigortasında da muayenelerde 15 TL katılım payı ödersiniz. Gelirinize göre ödediğiniz poliçe tutarının %15 ila %40’ı arasındaki oranı vergi avantajı olarak geri ödeme şeklinde alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ayakta tedavilerde yılda 8 ila 10 muayene hakkınız olurken yatarak tedavilerde herhangi bir üst limit bulunmaz. (Esenler Kadın Doğum)

Çocuk sağlık sigortası ile SGK ( Sosyal Güvelik Kurumu) kapsamındaki tüm sağlık giderleri poliçeniz tarafından karşılanır.

Şirketlere göre değişen, ortalama 4 yıl üst üste aynı şirkette sağlık sigortası yaptırdığınızda ömür boyu yenileme garantisi (ÖBYG) sahibi olursunuz ve çocuğunuzun sağlığı için geleceğe bir yatırım yapmış olursunuz.

Doğumdan itibaren sağlık sigorta yaptırmanın en büyük avantajı ömür boyu yenileme garantisi değerlendirilirken olabildiğince az tanısı konmuş rahatsızlığınızın bulunmasıdır. (Esenler Kadın Doğum)

Avantajlı fiyatlarla doğum sağlık sigortası ve bebek sağlık sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın. 0850 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Esenler Kadın Doğum Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by