Uz. Dr. Haluk Balkaya

Uz. Dr. Haluk BALKAYA Güven Çayyolu Cerrahi Tıp Merkezi'nde. Güven Hastanesi Doğum Paketi ile muayenelerinizde ek ücret ödemeyin.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uz. Dr. Haluk BALKAYA Kimdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Haluk BALKAYA 1958 senesinde Kahramanmaraş’ta doğmuştur, tıp eğitimini ise 1982 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Ardından 1982-85 seneleri arasında Adalet Bakanlığı Uşak Kapalı Cezaevi’nde zorunlu hizmetini tamamlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Haluk BALKAYA, 1989 senesinde ise SSK Ulucanlar Doğumevi’nde Uzmanlık Eğitimini tamamlayarak uzman doktor unvanını almıştır. BALKAYA Askerlik Hizmetini ise 1989 ve 1990 yılları arasında GATA Kadın Doğum Kliniği’nde yapmıştır. Askerliğinin ardından sekiz sene SSK Etlik Doğumevinde çalışmıştır, bu arada 2005’e kadar aynı zamanda Muayenehane ve Hamile Eğitim Merkezi’nde de çalışmalarını sürdürmüştür.

1996-2001 seneleri arasında Akman Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde de çalışmalarını yürütmeye devam etmiştir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Haluk BALKAYA 2003-2012 seneleri arasında Medart Tıp Merkezi Kadın Doğum Kliniği’nde Başhekim ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini yapmıştır. 2012-2013 seneleri arasında da Koru Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde Başhekimlik yapmıştır. 2013’ten beri ise Güven Çayyolu Cerrahi Tıp Merkezi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde uzman doktor olarak çalışmaktadır. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Haluk BALKAYA İngilizce bilmektedir, bu sayede yabancı uyruklu ve Türkçe bilmeyen hastalara da bakabilmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uz. Dr. Haluk BALKAYA’nın İlgi Alanları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Haluk BALKAYA’ nın mesleki ilgi alanlarından bazıları şu şekildedir;

Karın Ağrısı, Rahimde Polip, Cinsel İşlev Bozukluğu, Polikistik Over Sendromu, Preeklampsi, Ağrılı Adet, Genital Siğil, Menstrüel Bozukluklar, Histerektomi, Vajinismus, HPV Enfeksiyonu, Hamilelik, Genital iltihap, Dış Gebelik, Erken Doğum, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Vajinal Akıntı, Rahim ve Vajina Sarkması, Sezaryen, Yumurtalık Kanseri, İdrar Yolu Sarkması, Yumurtalık Kanseri, Kist, Polipler, Rahim Hastalıkları, Düşük, Rahim İltihabı, Endometriosis, Çocuk jinekolojik hastalıkları, Kısırlık, AIDS, Gebe Kalamama, Rahim Kanaması, Ferç Kaşıntısı, Sistit, Endometriosis, Serviks Kanseri, Rahim Kalınlaşması, Rahim İçi Miyom, Rahim Urları, Rahim Ağzı Kanseri, Vulva Kanseri.

Hamileyken Özel Sağlık Sigortası Yaptırılır mı?

Özel sağlık sigortası, hastalık veya kaza durumlarında ortaya çıkabilecek sağlık giderlerini karşılayan bir sigorta türüdür. Poliçe teminatı kapsamında yaralanma veya hastalıktan kaynaklanan sağlık sorunlarının tedavisini kapsar. Tedaviniz için ihtiyacınız olan hizmetlerden özel sağlık sigortası poliçesinin öngördüğü koşullarda ücretsiz veya cüzi bir ücret karşılığında yararlanabilirsiniz. Sadece hastalık ve yaralanmalar için değil, sigorta şirketleri hamile kadınlar için de çeşitli poliçeler sunmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası ek teminat ile doğum masrafları ile diğer sağlık masraflarını karşılar. Özel sağlık sigortası yapılırken poliçenize doğum teminatı eklenirse hamilelik süreciniz sigorta kapsamında olur.
Bazı sigorta şirketleri doğum teminatı için bir yıllık bekleme süresi belirlerken, bazıları hamilelikten 6 ay önce doğum teminatını kabul etmektedir.

Hamileyken Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ortalama 40 haftalık süren gebelik süreciniz için Doğum Sağlık Sigortası satın alabilir, gebelik masraflarınızı ekonomik hala getirebilirsiniz. Doğum sonrası farklı sigorta tekliflerine öncelik vererek bebeğiniz ve tüm aileniz için sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Doğum Sağlık Sigortası ile;

  • Hamileliğiniz süresince olduğunuz muayeneler sigorta tarafından karışlanır.
  • Muayene sonrası hekimlerin istedikleri testler, tahliller ve tetkikler sigorta kapsamındadır.
  • Anlaşmalı özel hastanelerdeki Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları arasından doktoru kendiniz seçebilirsiniz.
  • Doğum eyleminiz  normal& sezaryen fark etmeden sağlık sigortası ile karşılanır.
  • 2 geceye kadar hastane yatışınız ve refakatçi giderleriniz poliçeniz dahilindedir.
  • Bebeğinizin kattaki ilk muayenesi, topuk kanı gibi rutin bakımları SGK tarafından karşılanır ve ek ücret ödemezsiniz.
  • Vergi avantajından faydalanarak poliçenizi %15 ile %40 oranında daha uygun rakamlara mal edebilirsiniz.

Detaylı Sağlık Sigortaları bilgisi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Hamile kalmadan önce Doğum Paketi Almalı mıyım?

Hamilelik Öncesi Doğum Paketleri çocuk sahibi olmayı planlayan fakat henüz hamile olmayan anne adaylarımız tarafından tercih edilen bir sigorta türüdür. Bu paket sayesinde hamileliğinizin başlangıcından itibaren doğum paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha önce yaptırmış olduğunuz herhangi bir sağlık sigortanız var ise bu sigortanıza ek bir şekilde doğum teminatı ekleyebilirsiniz. Tüm bunlar hamileliğiniz boyunca doğum muayenelerinizin, testlerinizin, tahlillerinizin, tetkiklerinizin, beklenmedik hastane yatışlarınızın ve doğum eyleminizin sigorta ile karşılanması demektir.

Soru Sor
Whatsapp
Uz. Dr. Haluk Balkaya Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by