Doktor ve Hastane Seçimi

Siz Hamileyken Doktor ve Hastane Seçiminizde; Hastane fiyatlarını bize bırakın.

Doktor ve Hastane Seçimi – Hamilelik süreci başlamış anne adaylarımızın doktor ve hastane seçimi için söylenebilecek çok şey var!  İş arkadaşının tavsiyesi, kuzeninin 4 yıl önceki doktoru, kardeşinin marka hastane ısrarı, kayınvalidenin eve yakın hastane arayışı… instagram hesaplarındaki çılgına dönmüş doktor video paylaşımları derken.. Kararınızı etkileyecek gerçek konulara henüz sıra gelememişken, önce bunları bir geride bırakmanız gerekiyor.

Sakin bir kafayla, bebeği doğuracak prenses annenin siz oluğunuzu kimsenin unutmasına fırsat vermeden… Önce siz kendinize ne istediğinizi dürüstçe sorun ve cevaplarını aramaya böyle başlayın.

Her yıl bize gelen 5.000 üzerindeki talebi birer birer cevaplarken, gerçekten yukarıda bahsettiğim onlarca farklı durumla karşılaşıyoruz. Akşam aynı yastığa baş koymalarına rağmen hamilelik gibi böyle önemli bir konuyu “henüz eşimle konuşamadık” diyen annelerimiz var. Karısının doğum yapmak istediği hastanenin fiyatını duyunca, bütçelerinin o hastanenin istediği para için uygun olmadığını açıklıkla eşiyle paylaşamayan baba adaylarımız var. Hamileliği henüz kabullenmeye çalışan çekingen kaygılı anne adaylarımız var. Ekonomik olarak dar bir zamanda “nasıl yapacağız” diyen ailelerimiz. Yıllardır hasretle bekledikleri bebekleri için; Her şeyi kabul edebilecek ailelerimiz de var.

Doktor ve Hastane Seçimi – Peki Nasıl İlerleyeceğiz?

Öncelikle, doğum yapacak anne adayımızın önümüzdeki 40 haftalık süreçte, tüm sağlık koşullarına cevap verecek donanımlı hastaneleri listeye alarak başlaması gerek.

Gideceği donanımlı hastanede kendini rahat ve güvende hissedeceği doktoru bulmak, ama eş dost tavsiyesi kadar… Doktorunuzla bir merhaba demek ve tanışmak gerek.

Evinizin hemen karşısında bir hastane olmayanlar için; Gece yarısı arabaya atlayıp flaşörleri yakıp, kornalar çalarak karısını hastaneye yetiştirmeye çalışan eş hikayelerinin Türk Filmlerinde kaldığını babalara anlatmak gerek.

İnternetten uzak durmak desem de. Yapmayacaksınız.Bunun için, en azından.. Güvenilir platformlarda gezinmek, kullanıcıların internette her yorumuna inanmamak gerek.

Beslenmeyi abartmamak, besi için değil! Sağlıklı olmak için yemek yemeniz gerektiğini unutmamak gerek.

Mutlu olacağınız, stresten uzak kalmanız gereken, iyi bir psikoloji için doğru sohbetlere ortak olmak, her şeyi karnınızda taşıdığınız bebeğinizle planlamak gerek.

Etrafınızdaki herkesin, sizin için bir şeyler yapmaya çalışmasına rağmen, son kararı sizin vereceğinizi bilmeleri ve eşinizin bu konuda destek olması gerek.

Hastane ve doktor tercihinize gelince,

Büyük, özel hastanelerin başarılı olmayan, kötü yorumlar alan, şikayet edilen isimlerle çalışmak istemeyeceklerini bilin ki. Önce içiniz bir rahat olsun. Sizi dinlediğine inandığınız, güven duyduğunuz doktorun nerede, hangi hastanede olduğunu araştırarak işe başlayın. Yıllar önce doğum yapmış tanıdığınızın doktor  tavsiyeleri bir kenara… Birkaç ay öncesiyle bugünün bile gerçekten farklılık göstereceğini unutmayın. Güncel bilgilerle ilerleyin.

Çok yoğun ve kalabalık hastane yada hekimlere gitmekte ısrarcı olarak, alacağınız hizmet kalitesini ve doktorunuzun ilgilisini kaybetmeyin. Küçük kağıtlara not alma alışkanlığı kazanıp, muayeneye giderken doktora sorabilmeyi,  whatsapp mesajlarındansa, yüz yüze konuşmayı seçin. Bu iletişim yakalarsanız mutlu olduğunuzu siz de göreceksiniz.

Hastanelere Doğum (Paket) Hizmeti Ödemesi Yapmak?

Hastane yada doktorunuza daha önümüzde 40 hafta varken, bugünden tüm parayı ödeyip, elinizi kolunuzu bağlamayın. Ödediğiniz para karşılığında size kim tarafından nasıl bir belge verildiğine dikkat edin. Sorgulayın.  Haklarınızı savunmanız gerektiğinde, helvacı kağıtlarından medet ummayın. Faturanızı, belgenizi alın. Evrakların geçerli ve üzerinde size sağlanacak hizmetin açıklıkla yer aldığından emin olun. Matbu evrak fotokopileriyle, el broşürleriyle iş yapmayın. Binlerce lira ödediğinizde, karşılığında elinizde olan kağıt, belge ne varsa.. Sizi kaygı ve şüphede bırakmayacak şekilde olsun.  İllaki ben gider kendim halledeceğim  diyorsanız. Hizmet alacağınız kurumla aranızda adınıza düzenlenmiş bir sözleşme olmasına özen gösterin. Karar değiştirir, beklenmeyen bir şeyle karşılaşırsanız, paranızın geri alınıp alınmayacağını öncesinde konuşmuş olun. (Doktor ve Hastane Seçimi)

Sigorta Poliçesi ile Doğum Sağlık Sigortası Paketi Size Ne Sağlar?

  • Öncelikle Sigorta Şirketlerimiz, Hazine ve Maliye Bakanlığı‘na bağlı ve denetimindedir.  Doğum harcamalarınızın karşılanması amacıyla satın aldığınız ürün, bir sağlık sigortasıdır.
  • Satın aldıktan sonra, adınıza düzenlenmiş bir poliçeye sahip olursunuz. Eş zamanlı olarak e-devlet sisteminde poliçenizi online olarak görürsünüz.
  • Özel hastanelerin sunacağı hizmet standartları, sigorta şirketleri ile hukuki ve güçlü sözleşmelerle karşılıklı olarak sağlanır. Hakkınız, sizden önce savunulur.
  • Doğum için özel bir hastaneden alacağınız fiyatla doğum sigortası paketini karşılaştırdığınızda, sağlık sigortası daha fazla kullanıcıya hizmet sunduğundan. Bu gücü sayesinde ise daha ekonomik rakamlarla satın alırsınız.
  • Sağlık sigortası için ödediğiniz primlerinizin %15 ile %35 arasında değişen oranları vergi avantajı ile, devlet desteği sağlar. İş yerinize belgelerinizi vermeniz yeterli olur.
  • Doğum Sigortası Paketleri, birden fazla anlaşmalı özel hastaneden, aynı koşullarda hizmet almanızı, istediğinizde değişiklik yapmanızı sağlar. Sizi bir yere bağlamaz ve zorunlu bırakmaz.
  • İptal etmek istediğinizde, yada beklenmeyen durumlarda; İptal ve iade koşulları sizi korur ve hazine denetimindedir.
  • Taksitli ödeme yapmak gibi kolaylıklar sunulur.
  • Poliçe içerikleri, gebelik süresindeki ihtiyaçlarınıza göre dizayn edilir. Muayene sayıları, tahliller ve ek hizmetler sağlar.
  • İsterseniz ek teminatlarla doğum sağlık sigortası paketinizin kapsamını genişletebilirsiniz.

Sizin beklentilerinize karşılık verebilecek özel hastaneleri karşılaştırmak, kadın doğum doktorları hakkında bilgi almak ve size olan maliyet avantajları için; Sağlık sigortası uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. (Doktor ve Hastane Seçimi)

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Soru Sor
Whatsapp
Doktor ve Hastane Seçimi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by