Hamilelikten Önce Bekleme Süresiz Doğum Sigortası

Hamilelikten Önce Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Kapsamı

Hamilelikten Önce Bekleme Süresiz Doğum Sigortası

Hamilelikten önce bekleme süresiz doğum sigortası sahibi olun ve avantajlarından faydalanın.

Hamileliğinizi planlamak , bebek sahibi olmanın ne anlama geldiğini düşünmek ve eşinizle aileniz hakkında kararlar almak anlamına gelir. Her anne adayı sorunsuz sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek ister. Burada yaş, yaşam şekli, genetik faktörler gibi birçok etken vardır. Gebeliğin hem anne hem de bebek için sağlıklı devam etmesi, gebeliğin başlangıcından sonuna kadar tıbbi kontrolleri gerektirir. (Bekleme Süresiz Doğum)

Hamile kalmadan önce olabildiğince sağlıklı olduğunuzdan emin olmak istemez misiniz?

Hamilelikten önce bekleme süresiz doğum sigortası satın alarak bu sürecinizi olukça avantajlı fiyatlara mal edebilirsiniz. Sigorta şirketlerimiz ile;  Yaşınız ve yaşadığınız ile göre size uygun sağlık sigortası ve doğum planını önereceğiz. Hemen Bilgi Alın

Hamilelikten Önce Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Avantajları

  • Sadece gebelik için değil , sağlık sigortanız başladıktan sonra, ortaya çıkabilecek sağlık harcamlarınız  için de, kullanabileceğiniz bu sağlık sigortası ile istediğiniz il ve istediğiniz anlaşmalı özel hastanede,  takibinizi planlayabilirsiniz.
  • Muayenelere gittiğinizde sadece devlete ödenen 15 TL SGK Katılım payı ile test ve tahlillerinizi yaptırabilirsiniz. Yatış, ameliyat ve doğumda, fark ücret ödemezsiniz.
  • Gebeliğe bağlı hastane yatışlarınızın ortaya çıkması halinde, sağlık sigortanız hastane yatışınızı ve/veya ameliyatınızı %100 karşılar.
  • Sağlık sigortası ödemelerinizi peşin yada vade farksız taksitle yapabilirsiniz.
  • Hamilelik öncesinde bir sağlık sigortası yaptırarak gelir verginiz oranında, %15 ila %40 arasında değişen vergi dilimlerine göre…  Devlet desteğinden yararlanabilirsiniz.
  • Normal / Sezaryen doğum ayrımı olmaksızın doğum şeklinize göre, hastaneye fiyat farkı ödemek durumunda kalmazsınız.
  • Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk işlemleri SGK tarafından karşılanır ve bu işlemler için ek ücret ödemezsiniz. (Bekleme Süresiz Doğum)

Farkı Bir Poliçemiz Daha Var! Hamileyken Doğum Sigortası (Doğum Paketi)

Hamileyken Doğum sigortası hamileliğiniz başladıktan sonra da,  sahip olabileceğiniz bir sağlık sigortasıdır.

Hamilelik süresi boyunca doğuma kadar geçen süredeki muayeneleriniz, gebelik rutin tahlil ve testleriniz, normal / sezaryen doğumunuz, epidural/ spinal anesteziniz, doğum şeklinize göre 2 geceye kadar hastanede yatış giderleriniz, refaketçi giderleriniz doğum sağlık sigortanızca karşılanır.

Türkiye genelinde anlaşmalı hastanelerin SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) anlaşmalı kadın hastalıkları ve doğum uzmanları arasında seçim yapabilir, sağlık sigortanız devam ederken, isterseniz hastane ve doktor değişikliği de, yapabilirsiniz. (Bekleme Süresiz Doğum)

Sağlık sigortası satın aldığınızda devletin sağladığı vergi avantajından faydalanabilir, doğum harcamalarınızı %40’a kadar azaltabilirsiniz.

Bebeğinizin doğumdan sonraki hastanede ilk işlemler SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanır ve siz ek ücret ödemezsiniz.

Doğum Sigortası Hamilelik Süreci

Hamile olduğunuzu öğrenmeniz ile birlikte 6-12 haftalar arası ilk doktor muayeneniz yapılır. Bu rutin kontrolde genel değerlendirme için kan vermeniz gerekir.

Hamileliğinizin 5 ila 9 haftaları arası bebeğinizin ilk kalp atışlarını duymak için doktor ziyaretinde bulunursunuz.

11 ila 14 haftalar arası rutin testlerden olan ikili tarama zamanınız gelmiş demektir. İkili tarama testi, sağlıklı tüm hamileliklerde yapılması önerilen, kromozomal anomaliler hakkında tarama yapan bir testtir.

Yakın bir zaman kadar 16 ila 18 haftalar arasında yapılan üçlü tarama testi son dönem doktorların yönlendirmesi ile dörtlü tarama testine yerini bırakmıştır.Dörtlü tarama ve detaylı USG, 16 hafta sonrasında 20-22 haftalar arasında yapılır. Testin sonucunda bebeğin kromozomal hastalıklar riski  ve spina bifida açısından riski olup olmadığı hesaplanır.

*SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) da SUT karşılığı bulunmadığından özel hastanelerde dörtlü tarama karşılanmamaktadır. Dilerseniz doktorunuzun yönlendirmesi ile üçlü tarama yaptırabilirsiniz.

20 ila 23 haftalar arasında sağlıklı bir bebeğin gelişmekte olan tüm organ ve oluşumları fetal  anomali değerlendirmesi (detaylı ultrason taraması ) ile taranır, aileye bilgi verilir. Detaylı ultrason SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) da SUT karşılığı bulunmadığından tamamlayıcı sağlık sigortaları tarafından karşılanmamaktadır.

24 ila 26 haftalar arasında doktorunuz şeker yüklemesi önerebilir. Şeker yüklemesi, hamilelikte ortaya çıkabilecek gebelik diyabeti, teşhis etmek için kullanılan bir kan testi uygulamasıdır.

35 ila 40 haftalar arasında rutin kontroller esnasında NST uygulaması yapılır. Fetal kalp atım hızı kontrolü olarak da bilinen bir nonstress testi (NST), bebeğin sağlığını kontrol etmek için kullanılan yaygın bir doğum öncesi testtir. Bir nonstress testi sırasında bebeğin hareketlerine nasıl tepki verdiğini görmek için bebeğin kalp hızı izlenir.

Muayene hakkınız içerinde faydalanacağınız Nst’ler için sağlık sigortanız sayesinde hastaneye ek ücret ödemezsiniz.

Böylece;

  • Hamilelik öncesi ve
  • Hamileyken’de.. Farklı avantajlarla, doğum paketlerimize hamileliğinizin dilediğiniz haftasında sahip olabilirsiniz. 

Muayeneler tahliller ve doğum için sağlık sigortası alabileceğiniz gibi dilerseniz sadece doğumunuzu özel hastanelerde yapabileceğiniz bir sağlık sigortası sahibi de olabilirsiniz. Detaylı bilgi için hemen sağlık ekibimize ulaşın. SİGORTAPARTNER Aş (0850) 346 1130 

Soru Sor
Whatsapp
Hamilelikten Önce Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by