Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ – Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ ; Medicana International Ankara Hastanesi'nde.  Siz de muayenelerde sadece 15 TL ödeyerek Sağlık Sigortası avantajlarından yararlanın.

Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ Kimdir?

Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olmuştur. 2011  yılında Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanlığını Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde alan kadın doğum doktoru, 2016 yılında aynı hastanede yan dal olarak Perinatoloji Uzmanlığını almıştır.

2011 yılında Şırnak Devlet Hastanesi’nde de görev alan Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ, mesleki çalışmalarına ise şu an Medicana International Ankara Hastanesi’nde devam etmektedir.

Tıbbi ilgi alanları;

Ayrıntılı Fetal Ultrasonografi
Fetal Ekokardiyografi
Yüksek Riskli Gebelik
Amniyosentez
Koryon Villus Örneklemesi
Kordosentez
Fetal Anemi Tanı
Takip Ve Tedavisi (Transfüzyon)
Çoğul Gebelikler
Fetal Anomaliler
Gebelik Tahliyesi
Servikal Yetmezlik olan kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ, Medicana International Ankara Hastanesi’nin sevilen kadın hastalıklar ıve doğum bölümü hekimlerindendir.

Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ ve Sezaryen Doğum

Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ, doğum sağlık sigortası ile normal ve sezaryen doğumda Ankara’da anne adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Sezaryen olarak da bilinen sezaryen doğum, bir veya daha fazla bebeğin annenin karnındaki bir kesi yoluyla doğurtulduğu cerrahi prosedürdür. Genellikle vajinal doğum, bebeği veya anneyi riske atacağı için yapılır. Ameliyat nedenleri arasında;  Doğumun engellenmesi, ikiz gebelik, annede yüksek tansiyon, makat doğum ve plasenta veya göbek kordonu ile ilgili sorunlar yer alır. Annenin pelvisinin şekline veya önceki sezaryen öyküsüne göre sezaryenle doğum yapılabilir. Sezaryen sonrası vajinal doğum denenmesi mümkün olabilir. Dünya Sağlık Örgütü sezaryen doğumun sadece tıbbi açıdan gerekli olduğu durumlarda yapılmasını önermektedir. Bazı sezaryen ameliyatları tıbbi bir neden olmaksızın, genellikle anne olmak üzere birinin talebi üzerine yapılır.

Bir sezaryen genellikle 45 dakika ila bir saat sürer. Kadının uyanık olduğu durumlarda spinal blok ile veya genel anestezi altında yapılabilir. Mesaneyi boşaltmak için idrar sondası kullanılır ve daha sonra karın derisi antiseptik ile temizlenir. Daha sonra tipik olarak annenin alt karnından yaklaşık 15 cm’ lik (6 inç) bir kesi yapılır. Daha sonra ikinci bir kesi ile rahim açılır ve bebek doğurtulur. Sonrasında kesiler dikilerek kapatılır. Bir kadın genellikle ameliyathaneden çıkar çıkmaz ve uyanır uyanmaz emzirmeye başlayabilir. Genellikle, eve dönmek için yeterince iyileşmek için hastanede birkaç gün gerekir.

Sezaryen doğum, genellikle normal doğumdan yaklaşık altı hafta kadar daha uzun sürede iyileşir. Artan riskler arasında bebekte solunum problemleri, annede amniyotik sıvı embolisi ve doğum sonrası kanama sayılabilir. Kadın doğum uzmanları sezaryen doğumun tıbbi bir neden olmaksızın 39. gebelik haftasından önce kullanılmamasını önermektedir.

Doğum Sağlık Sigortası ile Doğuma İlişkin Harcamalarınız Sorun Olmaktan Çıkıyor

 • Sadece 15 TL SGK katılımı ödeyerek muayene olun.
 • SGK’nın kapsamı içindeki gebelikle ilgili rutin test ve tetkikler sağlık sigortası ile karşılanır.
 • Normal doğum ve sezaryen doğum sağlık sigorta kapsamında %100 karşılanır.
 • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi masraflarınız doğum sağlık sigortası ile karşılanır.
 • Dilerseniz muayene haklarınızı diğer SGK’lı bölümlerde de kullanabilirsiniz.
 • Doğum Sağlık Sigortası  ile vade farklı olmadan taksitle ödeme kolaylığından yararlanın.

Tüm sağlık sigortalarında, ödeyeceğiniz tutarın ortalama %20’si devlet tarafından karşılanır. Sizlerin gebe takibi ve doğum harcamalarınız doğum sağlık sigortası karşılanırken, sizler de devlet desteği sayesinde oldukça uygun bir fiyata sigortalı olmuş olursunuz.

Sadece Doğum Paketi 

Sadece Doğum Paketi ile hamileliğinizin başında sağlık sigortasını fark etmeyen  anne adaylarımızın için sadece doğumlarında kullanabilecekleri bir sağlık sigortası sunuyoruz.

Bu sağlık sigortası ile Normal / Sezaryen doğumunuz poliçeyle karşılanırken anestezi giderinizin de sağlık sigortasına dahil olur.

 • Seçtiğiniz hastanenin SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu)  anlaşmalı hekimleri arasında hekim tercihi yapabilir, doktorunuzun uzmanlık derecesi için (prof., doç, uzm. )  ek ücret ödemesi yapmanıza gerek yoktur.
 • Doğumunuzda hekiminizin ön görüsü ile 2 geceye kadar hastanede yatışınız karşılanmaktadır.
 • Refakatçiniz için ek ücret ödemezsiniz.
 • Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk muayenesi, topuk kanı gibi rutin işlemleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındadır ve ek ücrete tabi değildir.
 • Satın aldığınız ürün sadece doğum olsa da Sağlık Sigortası olduğu için Vergi avantajından faydalanırsınız ve ödemenizin gelirinize göre %15 ila %40 lık kısmını geri ödeme olarak alabilirsiniz.
 • Dilerseniz doğum yapacağınız gün, doğuma saatler kala dahi bu ürünü satın alabilir, sağlık sigortasının avantajlarından faydalanabilirsiniz.
 • Satın aldığınız network ( hastane ağı) hastaneleri arasında tercih yapabilir ve doktorunuzu kendiniz seçebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın.

Soru Sor
Whatsapp
Doç. Dr. Ayşe KIRBAŞ – Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by