Detaylı Ultrason

Detaylı Ultrason Gebelik Takibinde İleri Düzey Bir Tarama Testidir.

Detaylı Ultrason – Anne adaylarımızın gebelik takibi başladığında, hafta hafta yapılacakları araştırırken… Karşılarına 19. hafta itibariyle Detaylı USG – Detaylı Ultrason yada Dört Boyutlu Tarama adlarıyla bu ultrason görüntüleme işlemi çıkar.

Daha beş, altı yıl öncesine kadar, kadın doğum doktorlarının 2’li ve 3’lü test sonuçlarına göre yapılmasının değerlendirildiği bir görüntülemeyken… Bugün neredeyse rutin kontrollere devam etse de, her anne adayında istenir hale geldi.

Detaylı Ultrason

İnternette çok zaman geçiren anne adaylarımızı eski yazıları okurken etkilenmemeleri konusunda uyarmakta fayda var. Bugün Detaylı USG istenildiğinde eski bilgilere bakarak, bebeğinizde bir sorun olduğu kaygısına kapılmayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Özellikle Ankara’da özel hastanelerde, özel muayenehanelerde hatta kamu hastanelerinde yapılıyor olsa da, bazı hekimlerimizin bu konudaki tecrübeleri isimlerinin öne çıkmasını sağlamıştır.

Ayrıntılı ultrasonda bebek ve bebeğin organları oldukça detaylı bir şekilde bir Perinatoloji uzmanı tarafından  incelenmelidir. Bu sayede bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi alınır. Ayrıntılı ultrasonda amaç; bebeğin anomalisi olup olmadığını tespit etmektir. Ultrasonda tespit edilen anomaliler ya da kromozomal kusurlar, ayrıntılı ultrasonda görülebilir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda anne adayı hemen bir üst merkeze sevk edilir.

Perinatoloji uzmanlığı,  ülkemizde bu konuları kapsayan bir yan daldır. Gebelik, yüksek riskli gebelikler, doğum öncesi tanı ve sorunların yönetimi, anne karnında tedavi ve ayrıntılı ultrason gibi işlemler perinatoloji uzmanları tarafından yapılmaktadır. Prof. Dr. Ali Ergün, Ankara’da öne çıkan isimler arasındadır.

Hamileyken yaptırabileceğiniz Doğum Paketlerimizi inceleyin. Sigorta şirketlerinin karşıladığı test, tahlil ve tetkikler hakkında sağlık sigortası uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Diğer sorularınız ve bilgi talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

Soru Sor
Whatsapp
Detaylı Ultrason Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by