Hamileyken Doğum Sigortası Avantajları

Doğum Sigortası Kapsamı - Fiyatları - Hamilelik Öncesi ve Sonrası Doğum Sigortası

Hamileyken Doğum Sigortası

Hamilelik haberinizi aldığınızda… Anlaşmalı özel hastanelerde; Muayeneleriniz, doktorunuzun isteyeceği SGK kapsamıdaki tahlil ve tetkikleriniz ile doğum eyleminizi doğum sağlık sigortası karşılar. 700’den fazla yorum ve değerlendirmeyi şimdi inceleyin. Sağlık ekibimizle hemen iletişime geçin.

Doğum Sigortası Kapsamı

 • Hamileyken başvuru yapabilirsiniz.
 • İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi ve doktorunuzu siz seçersiniz.
 • Kadın doğum bölümündeki muayeneniz sadece 15TL’dir.
 • Yapılan SGK’lı tahlil ve testleriniz %100 karşılanır.
 • Epidural Normal Doğum & Sazeyen Doğum %100 karşılanır
 • Tek kişilik özel oda, refakatçi giderleri, doktor ve doğum yatış giderleri karşılanır.
 • Bebeğinizin doğumunda, topuk kanı, koruyucu aşı ve doğum anında yeni doğan doktoru ilk muayenesi SGK tarafından karşılanır ek ücret ödemezsiniz.
 • Gerekli olması halinde, yeni doğan yoğun bakım giderleri %100 SGK tarafından karşılanır.

Doğum Sigortası Fiyatı ve Avantajları

 • Tercih edeceğiniz hastaneye göre farklı fiyatlar sunulur. Böylece, sigorta şirketi için fiyat avantajına sahip hastaneler için; Siz de, sağlık sigortasına daha fazla ödemez network tercihi yaparsınız.
 • Sigorta şirketlerinin hastanelerle olan pazarlık gücü ve fiyat avantajı ile, doğum sağlık sigortanız, herhangi bir özel hastane fiyatına kıyasla daha ekonomiktir.
 • Ödemelerinizi isterseniz 9 aya kadar taksitle yaparsınız.
 • Özel bir hastane fiyatına göre sağladığı fiyat avantajına ek olarak, sağlık sigortaları vergi avantajı sayesinde %15 ile %40 arasında değişen oranlarda devlet desteğinden yararlanırsınız.
 • E-devlet üzerinden poliçenizi görür ve izlersiniz.
 • İptal gereken durumlarda, basit bir dilekçe ile; Hemen iptal eder ve para iadenizi alırsınız.
 • Sigorta Partner Aş Sağlık ekibinin müşteri memnuniyeti oranlarına,  anne adaylarımızın yorum ve değerlendirmelerini hemen inceleyebilirsiniz.

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası,  bebek planlayan anne adaylarının sıklıkla araştırdığı bir sağlık sigortası teminatıdır. Hizmet verdiğimiz sigorta şirketlerinden çoğu hamilelikten önce almanız gerekliliğine işaret ederken; Her yıl ofislerimize gelen binlerce talebe cevap verebilmek için, 2010 yılından beri  sigorta şirketleriyle  farklı projeleri yürütüyoruz.

Doğum Sigortası Hamile Olmadan Mı Alınır?

Doğum Sigortaları , daha çok sağlık sigortası poliçelerinde; Doğum teminatı olarak tanımlanır. Fakat anne adaylarımızın hamilelik planlarıyla birlikte en çok aradığı terimler arasında doğum sigortası şekliyle yer bulmuştur. Hamilelik süreci başlamadan önce yapılması, daha geniş sağlık sigortası teminatları alabilmenizi sağlar. 12 ay, 6 ay, 3 ay, 2ay bekleme süreli alternatiflerle birlikte bekleme süresiz doğum sigortaları için;  Alternatiflerimizi inceleyebilirsiniz.

Hatta hamilelik süreciniz başladıktan sonra yine, “Doğum Sağlık Sigortası” yapabiliriz.

Hamilelik Başladıktan Sonra Doğum Sigortası

Her yıl binlerce hamile anne adayı, bilgisayar başına geçip… Gebelik testi sonuçlarını, en iyi markayı ve kesin sonucun nasıl tespit edileceğini, anlaşılacağını araştırdıktan hemen sonra; Doğum Sigortası arayışı ile bize ulaşıyor. Bu nedenle, her yıl doğum sağlık sigortası paketleri için iyileştirmeler ve revizyonlar yapıyoruz. Bugün bir anne adayının ihtiyaçlarını olması gerektiği gibi karşılayacak sağlık sigortası alternatiflerine sahibiz.

Doğum Sigortası Kapsamı ve Avantajları

 • Doğum Sigortası hamileyken de yapılabilir.
 • Hamilelik süresince doktor muayenelerinizi karşılar
 • SGK Kapsamlı tüm gebelik rutin test ve tetkikleriniz için ek ücret ödemezsiniz.
 • Tek kişilik özel oda ve refakatçi giderleri
 • Op. Dr.  , ameliyathane ve hastane hizmetleri
 • Doğumda 2 geceye kadar yatış
 • Epidural Normal & Sezaryen Doğum
 • SGK Kapsamlı Bebek Paketi ve
 • SGK Kapsamlı yeni Doğan Paketi, hizmetlerinde ek ücret ödenmez.
 • Taksitli ödeme seçenekleriyle kolaylıkla ödenebilir.
 • Sizin yada eşinizin vergi avantajıyla yararlanabileceği %35’e varan devlet desteği

Doğum Sigortası ile birlikte anne adaylarımıza sunulur.

Doğum Sigortası Vergi Avantajı ile Devlet Desteği

Doğum için hamilelik öncesinde veya hamileyken de yapabildiğiniz sağlık sigortaları vergi avantajı ile devlet desteği sağlar. Destekten yararlanacağınız oran, vergi diliminize göre belirlenir. Kamu yada özel sektörde ücretli olarak çalışanlar ve/veya iş yeri sahipleri sağlık sigortaları vergi avantajından yararlanabilir.

Ödediğiniz sağlık sigortası primleriniz,  ilgili dönemdeki vergi diliminizde çarpılarak fayda hesaplanır ve  gelir verginizden düşülerek, net maaşınızda artışla yansımış olur.

İş yeri sahipleri ise, ücretliler gibi her ay yararlanmak yerine, muhasebecilerine verecekleri bir belgeyle yıl sonundaki hesap dönemine kadar yararlanmaya devam eder. Vergi dilimi esasına göre, fayda tutarı basitçe belirlenir.

Hangi Sigorta Şirketleri Doğum Sigortası Yapar?

Sağlık sigortası branşında hizmet veren çok sayıda sigorta şirketi ürünlerine eklenebilen bir teminatla, tamamlayıcı sağlık sigortaları ve/veya özel sağlık sigortalarına ek bir teminatla bunu hamilelik beklemeden önce sunar. Burada Bupa Acıbadem Sigorta, Allianz Sigorta , Mapfre Sigorta, Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Aş gibi şirketlerin ismi öne çıkmaktadır. Bazı sigorta şirketleri doğum ile gelen talebin şirkete bir maliyet getireceği sebebiyle daha yüksek rakamlarla yapabilir.

Sektörde; Sağlık branşında hizmet veren şirketlerin ürün özelliklerini taşıyan ; Doğum teminatı yada doğum sigortası hakkında detaylı bilgiyi çağrı merkezi yetkililerimizden alabilirsiniz.

Doğumdan Sonra Çocuk Sağlık Sigortası

Bebeğinizin doğumuna kadar yoğun bir telaşla devam eden hamilelik dönemi ihtiyaç ve beklentilerinizden sonra… Doğumun yaklaşmasıyla artık sakinleştiğiniz ama  bir o kadar da heyecanlı yeni bir dönem geliyor. Bebeğiniz!

Doğuma kadar gittiğiniz doktor kontrolleriniz ve yapılan tetkikleri görünce, hemen aklınıza bebeğinizin de doğumdan sonra her ay gideceği kontroller, doktor seçiminiz, sağlık sigortası arayışınız gelecektir. ( Doğum Sigortası )

Telaşlanmayın! Bebeğiniz için de, beklentilerinizi karşılayacak çocuk sağlık sigortası alternatiflerimiz olacak. SGK anlaşmalı yada anlaşmasız hastanelerle birlikte özel muayenehane hekimlerine kadar… Yararlanabileceğeniz alternatifler için doğumdan hemen sonra, sağlık sigortası uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Yeni doğan sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz. ( Doğum Sigortası )

Tek Başına Yeni Doğan Çocuk Sağlık Sigortası

Bebeğinizin doğumundan hemen sonra geçici kimlik belgesi ile yeni doğan çocuk sağlık sigortası alternatiflerini incelemeye başlayabilirsiniz. Hizmet verdiğimiz yirmiden fazla sigorta şirketi ve çoğunun sağlık sigortası alternatifleri var.

Bazıları bebeğinizi için anne yada babadan en az biri ile birlikte sigortalanmayı öneriyor durumda. Dilerseniz anne yada babanın sigortalanması gerekmeden tek başına bebeğinize sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Detaylı Bilgi Alın.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelik planlayan anne adaylarımıza hamilelik süreci henüz başlamdan önce, bekleme süresi olmayan doğum teminatlı sağlık sigortası alternatiflerimizi incelemelerini öneriyoruz. Hamilelik süreciniz başladı ise; Şimdiden gözünüz aydın! Hamileyken yapabildiğimiz doğum sigortası çözümlerimiz oldukça  ekonomiktir. Üstelik vergi avantajıyla  %20 Ek Devlet Desteği sağlar.

Doğum Sigortası aslında, doğum teminatına sahip bir sağlık sigortasıdır. Hamilelik öncesinde yada hamileyken de alınabilir. Terciniz doğrultusunda; Belirli TL limitlerle yada LİMİTSİZ seçeneklerle… Muayene, tahlilleri ve  doğumu karşılayan doğum sigortası planlarımız var. Ayrıca ileri tarihteki bir gebelik planı için şimdiden ok avantajlı yıllık primlerle doğum teminatı alabilirsiniz.

Ülkemizde, marka bilinirliği ile sizlerinde yakından tanıdığı ve şirketimiz SİGORTAPARTNER AŞ’ nin acenteliğini yaptığı çok sayıda sigorta şirketi ile sizlere sağlık sigortaları branşında ürünler sunuyoruz. Doğum teminatı olan sağlık sigortaları arasından tercihinizi; Sigorta şirketleri adı kadar.. Var ise uygulanan bekleme süresi, doğum teminatı limiti, muayene, tahliller veya doğum teminatı kapsamı, sunduğu anlaşmalı hastane ağına ve ödeyeceğiniz yıllık prime göre değerlendirebilirsiniz. Sağlık ekibimiz beklentilerinize uygun çözümleri size sunacaklardır.

Doğum için hamilelik öncesinde yada hamileyken doğum sigortası yaptıranlar, anlaşmalı özel hastanelerimizde muayene, tahlillerler ve doğum’da hastaneye ek ödeme yapmıyorlar. SGK anlaşmalı hastaneleri tercih eden sigortalılarımız yine SGK kapsamındaki hizmetlerde fark ücret ödemiyor. Sağlık harcamaları %100 karşılanıyor. Anne adaylarımızın hamilelik dönemindeki memnuniyetini çok önemsiyoruz ve şirketimiz hakkındaki değerlendirmelerini sizlerle de; YORUMLAR başlığı altında, SİGORTAPARTNER AŞ Genel Müdürlük iletişim bilgilerimizle birlikte paylaşıyoruz.  Sağlıkla kalın.

Doğum sigortası tanımlamasının aslında, doğum teminatına sahip bir “sağlık sigortası” olduğunu daha önce hatırlatmıştık. Devlet Tamamlayıcı yada Özel Sağlık Sigortası olmasına bakmaksızın, önemli bir vergi avantajı desteği sunar. Kamu yada özel sektörde, ücretli çalışanlar ile bağkurlu iş yeri sahipleri; Kendileri eş ve çocukları için… Tüzel kişiliğe sahip şirketler ise, çalışanları için yaptırdıkları sağlık sigortaları için vergi avantajından yararlanabilir. Vergi avantajı ile sağlanan bu destek %15 ile başar ve yıl içinde kişinin brüt gelirindeki artışa göre %20, %27, %35 ve %40 oranlarında değişir. Kısacası sağlık sigortası ile harcamalarınızı %40’a kadar daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Hamileyken Doğum Sigortası Avantajları Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by