Doğum Sigortası

Doğum Sigortası Kapsamı - Fiyatları - Hamilelik Öncesi ve Sonrası Doğum Sigortası

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası,  bebek planlayan anne adaylarının sıklıkla araştırdığı bir sağlık sigortası teminatıdır. Hizmet verdiğimiz sigorta şirketlerinden çoğu hamilelikten önce almanız gerekliliğine işaret ederken; Her yıl ofislerimize gelen binlerce talebe cevap verebilmek için, 2010 yılından beri  sigorta şirketleriyle  farklı projeleri yürütüyoruz.

Doğum Sigortası Hamile Olmadan Mı Alınır?

Doğum Sigortaları , daha çok sağlık sigortası poliçelerinde; Doğum teminatı olarak tanımlanır. Fakat anne adaylarımızın hamilelik planlarıyla birlikte en çok aradığı terimler arasında doğum sigortası şekliyle yer bulmuştur. Hamilelik süreci başlamadan önce yapılması, daha geniş sağlık sigortası teminatları alabilmenizi sağlar. 12 ay, 6 ay, 3 ay, 2ay bekleme süreli alternatiflerle birlikte bekleme süresiz doğum sigortaları için;  Alternatiflerimizi inceleyebilirsiniz.

Hatta hamilelik süreciniz başladıktan sonra yine, “Doğum Sağlık Sigortası” yapabiliriz.

Hamilelik Başladıktan Sonra Doğum Sigortası

Her yıl binlerce hamile anne adayı, bilgisayar başına geçip… Gebelik testi sonuçlarını, en iyi markayı ve kesin sonucun nasıl tespit edileceğini, anlaşılacağını araştırdıktan hemen sonra; Doğum Sigortası arayışı ile bize ulaşıyor. Bu nedenle, her yıl doğum sağlık sigortası paketleri için iyileştirmeler ve revizyonlar yapıyoruz. Bugün bir anne adayının ihtiyaçlarını olması gerektiği gibi karşılayacak sağlık sigortası alternatiflerine sahibiz.

Doğum Sigortası Kapsamı ve Avantajları

 • Doğum Sigortası hamileyken de yapılabilir.
 • Hamilelik süresince doktor muayenelerinizi karşılar
 • SGK Kapsamlı tüm gebelik rutin test ve tetkikleriniz için ek ücret ödemezsiniz.
 • Tek kişilik özel oda ve refakatçi giderleri
 • Op. Dr.  , ameliyathane ve hastane hizmetleri
 • Doğumda 2 geceye kadar yatış
 • Epidural Normal & Sezaryen Doğum
 • SGK Kapsamlı Bebek Paketi ve
 • SGK Kapsamlı yeni Doğan Paketi, hizmetlerinde ek ücret ödenmez.
 • Taksitli ödeme seçenekleriyle kolaylıkla ödenebilir.
 • Sizin yada eşinizin vergi avantajıyla yararlanabileceği %35’e varan devlet desteği

Doğum Sigortası ile birlikte anne adaylarımıza sunulur.

Doğum Sigortası Vergi Avantajı ile Devlet Desteği

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Doğum için hamilelik öncesinde veya hamileyken de yapabildiğiniz sağlık sigortaları vergi avantajı ile devlet desteği sağlar. Destekten yararlanacağınız oran, vergi diliminize göre belirlenir. Kamu yada özel sektörde ücretli olarak çalışanlar ve/veya iş yeri sahipleri sağlık sigortaları vergi avantajından yararlanabilir.

Ödediğiniz sağlık sigortası primleriniz,  ilgili dönemdeki vergi diliminizde çarpılarak fayda hesaplanır ve  gelir verginizden düşülerek, net maaşınızda artışla yansımış olur.

İş yeri sahipleri ise, ücretliler gibi her ay yararlanmak yerine, muhasebecilerine verecekleri bir belgeyle yıl sonundaki hesap dönemine kadar yararlanmaya devam eder. Vergi dilimi esasına göre, fayda tutarı basitçe belirlenir.

Hangi Sigorta Şirketleri Doğum Sigortası Yapar?

Sağlık sigortası branşında hizmet veren çok sayıda sigorta şirketi ürünlerine eklenebilen bir teminatla, tamamlayıcı sağlık sigortaları ve/veya özel sağlık sigortalarına ek bir teminatla bunu hamilelik beklemeden önce sunar. Burada Bupa Acıbadem Sigorta, Allianz Sigorta , Mapfre Sigorta, Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Aş gibi şirketlerin ismi öne çıkmaktadır. Bazı sigorta şirketleri doğum ile gelen talebin şirkete bir maliyet getireceği sebebiyle daha yüksek rakamlarla yapabilir.

Sektörde; Sağlık branşında hizmet veren şirketlerin ürün özelliklerini taşıyan ; Doğum teminatı yada doğum sigortası hakkında detaylı bilgiyi çağrı merkezi yetkililerimizden alabilirsiniz.

Doğumdan Sonra Çocuk Sağlık Sigortası

Bebeğinizin doğumuna kadar yoğun bir telaşla devam eden hamilelik dönemi ihtiyaç ve beklentilerinizden sonra… Doğumun yaklaşmasıyla artık sakinleştiğiniz ama  bir o kadar da heyecanlı yeni bir dönem geliyor. Bebeğiniz!

Doğuma kadar gittiğiniz doktor kontrolleriniz ve yapılan tetkikleri görünce, hemen aklınıza bebeğinizin de doğumdan sonra her ay gideceği kontroller, doktor seçiminiz, sağlık sigortası arayışınız gelecektir. ( Doğum Sigortası )

Telaşlanmayın! Bebeğiniz için de, beklentilerinizi karşılayacak çocuk sağlık sigortası alternatiflerimiz olacak. SGK anlaşmalı yada anlaşmasız hastanelerle birlikte özel muayenehane hekimlerine kadar… Yararlanabileceğeniz alternatifler için doğumdan hemen sonra, sağlık sigortası uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Yeni doğan sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz. ( Doğum Sigortası )

Tek Başına Yeni Doğan Çocuk Sağlık Sigortası

Bebeğinizin doğumundan hemen sonra geçici kimlik belgesi ile yeni doğan çocuk sağlık sigortası alternatiflerini incelemeye başlayabilirsiniz. Hizmet verdiğimiz yirmiden fazla sigorta şirketi ve çoğunun sağlık sigortası alternatifleri var.

Bazıları bebeğinizi için anne yada babadan en az biri ile birlikte sigortalanmayı öneriyor durumda. Dilerseniz anne yada babanın sigortalanması gerekmeden tek başına bebeğinize sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Detaylı Bilgi Alın.

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by