Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur?

Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur? Hamile Kalmadan Önce Doğum Paketi ile %40'a varan devlet desteğinden siz de faydalanın. 0(850) 346 1130

Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur?

Diyet değişikliklerinden cinsel ilişki zamanlamasına kadar önerilen birkaç uygulama, bebeğinizin cinsiyetini seçebilmenizi sağlamayı vaat ediyor, ancak hiçbiri başarılı olamamıştır. Yardımsız bir hamilelikte, her iki cinsiyetten bir bebeğe sahip olma olasılığı 50/50’dir.

Erkek Bebek Sahibi Olmanın Garantili Bir Yolu Var Mı?

Şu anda, cinsiyeti garanti etmenin tek yolu, mikroenjeksiyon (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu/ ICSI) adı verilen, yumurtanın içine spermin enjekte edilmesi ile döllenmenin sağlanması tekniğidir. Gelişmekte olan embriyonun bir hücresi, annenin rahmine yerleştirilmeden önce cinsiyeti belirlemek için test edilir. Ancak uzmanlar : “Genetik testlerle bile, cinsiyet %100 garanti edilemez” diyor.

Erkek spermi biraz daha hafif olma eğiliminde olduğundan, santrifüjleme veya diğer işleme prosedürleriyle ayrılabilirler. Ancak, diyor ki, bu sadece ihtimalleri yüzde birkaç artırıyor.

İlginç bir şekilde, 927 aile ağacı üzerinde 2008 yılında yapılan bir araştırma , erkek mi yoksa kız mı olacağınızın aslında baba tarafından birden fazla yolla belirlenebileceğini gösteriyor. Sadece spermdeki kromozomlar bebeğin cinsiyetini belirlemez, aynı zamanda bazı babalar daha fazla erkek veya kız çocuğu sahibi olmaya yatkın olabilir. (Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur?)

Bu araştırmaya göre, erkekler ebeveynlerinden daha fazla erkek veya kız çocuğu olma eğilimini miras alabilirler, bu da bazı erkeklerin daha fazla Y veya X kromozomu spermi ürettiği anlamına gelebilir. Böylece, bir adamın daha fazla erkek kardeşi varsa, daha fazla oğlu da olabilir.

Hamile kalmayı planlıyorsanız Hamile Kalmadan Önce Doğum Paketi sahibi olun. Muayenelerde 15 TL ödeyin ve %40′a varan vergi avantajından yararlanın.

Erkek Bebek Sahibi Olma Şansınızı Artırmak İçinNe Yapabilirsiniz?

Gerçekten bir erkek çocuk istiyorsanız, bazı ebeveynlerin onlar için çalıştığınızı söyleyeceği öneriler var. Bu önerilerin hiçbirinin sonuçları garanti ettiği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır, ancak insanlar olasılıkları lehlerine artırmayı umarak bunları dener.

Hamile kalmaya çalışırken ne yediğinize dikkat etmeniz gerekir. Bu kavram geniş çapta araştırılmamış veya kanıtlanmamış olsa da (bu önerileri bir tuz tanesi ile alın), 2008 yılında 740 kadın üzerinde yapılan bir araştırmada araştırmacılar, daha fazla kalori almakla erkek çocuk sahibi olmak arasında bir ilişki buldular. Tabi ki bu, hamileenme alışkanlıklarının (bütün gıdalar, meyveler ve sebzeler, düşük şekerli atıştırmalıklar) hamileyken uygun miktarda kalori almaya devam etmenize yardımcı olacağını unutmayın .

Çalışılan kadınlar ayrıca daha yüksek seviyelerde potasyum tükettiler. Muz, tatlı patates ve beyaz fasulye yüksek seviyede potasyum içerir.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı tarafından 2.155 hamile kadın üzerinde yapılan bir araştırmada, Eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuk sahibi olma ihtimalinin yaklaşık iki katı olduğu tespit edildi. (Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur?)

Hamilelikte Bebeğin Cinsiyeti Seçimi

Gelecekteki çocuğunuzu hayal etmeniz ve nasıl olacağına dair umutlarınız olması doğaldır. Bununla birlikte, bebeğinizin cinsiyetini belirlemenin genellikle sizin kontrolünüzde olmadığını akılda tutmak önemlidir.

Her çocuğun benzersiz olduğunu unutmayın. Küçük bir kızınız olduğu için, oğlunuzla yapmayı hayal ettiğiniz eğlenceli şeylerden ümidinizi kesmeniz gerektiği anlamına gelmez. Aynı şekilde, küçük bir erkek çocuk sahibi olma arayışınızda başarılı olmanız, hayatın tam olarak hayal gücünüzün öngördüğü gibi olacağı anlamına gelmez. (Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur?)

Kendinizi aşırı hayal kırıklığı, kızgınlık hissediyorsanız veya herhangi bir nedenle çocuğunuzla bağ kurmakta zorlanıyorsanız, duygularınız üzerinde çalışmanıza yardımcı olması için sağlık uzmanınızla veya eğitimli bir terapistle konuşmanız önemlidir.

Hamilelik Planlarken Sağlık Sigortası

Hamile Kalmadan Önce Doğum Paketi ile hamilelik süreci henüz başlamamış anne adayları bekleme süresi olmaksızın bir sağlık sigortasına sahip olabilirler. Doğum teminatlı olan hamilelik öncesi doğum paketi ile;

  • Muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım payı ödersiniz,
  • SGK kapsamındaki hamilelik rutin test ve tetkikleri %100 karşılanır.
  • Normal doğum ve sezaryen doğum ücret farkı olmadan poliçeye dahildir.
  • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi giderleri sağlık sigortası ile karşılanır.
  • Muayene haklarınızı anlaşmalı özel hastanelerin, diğer SGK ile anlaşmalı bölümlerinde kullanabilirsiniz.
  • Doğum Sağlık Sigorta’larında taksitle ödeme kolaylığı mevcuttur.
  • Sigorta sigortaları için ödeyeceğiniz tutarın ortalama %20’si devlet desteği ile karşılanır. (Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur?)

Bebek Sağlık Sigortası

Doğumunuzdan kısa bir süre sonra bebeğiniz için sağlık sigortası alabilirsiniz. Hamilelik öncesi doğum paketi sahibi olan sigortalılarımız, doğumlarından sonra bebeklerine çocuk sağlık sigortası yaptırıyorlar. Sizin var olan sağlık sigortanıza eklenebilen çocuk sağlık sigortalarının yanı sıra, dilerseniz bebeğinizin tek başına sigortalı olduğu sağlık sigortası ürünleri de bulunmaktadır. (Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur?)

Soru Sor
Whatsapp
Hangi Aylarda Hamile Kalınırsa Bebek Erkek Olur? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by