Kanda Beta hCG Testi ve Hamilelik Sonucunuz

Kanda Beta hCG Sonucu ile Kaç Haftalık Hamilesiniz

KAN VEREREK KANDA BETA HCG HORMONU TESTİ YAPTIRMA VAKTİ

Hamilelik şüphesi olan , bebek planlayan anne adayları için evde yapılan ilk test, eczaneden alabildiğiniz idrar test kitleriydi. Bir test yerine ikinci bir testle , satın aldığınız testin güvenilirliğini teyit ettikten sonra… Hamile olup olmadığınızı hatta, kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenebileceğiniz bir kan testi de yapılmalıdır.

Daha yüksek güvenilirliğe sahip olan  Kanda Beta hCG hormonu seviyesi için önemi bir hatırlatmayı da not etmek gerekir. Bazı hastalıklar kanda beta hCG hormonu seviyesinde artışa sebep olabilir. Bu konuyu ciddiye almak ve takip etmek önemli.

İlk test için aile sağlığı merkezi yada size yakın bir sağlık kurumuna başvurmak ve hamilelik için kan testi yaptırmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Gebelik ile kandaki bu hormon haftalara göre artış göstermeye devam edeceği için; Aşağıdaki referans değerlerine bakarak yaklaşık kaç haftalık hamile olduğunuz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

  • 3 haftalık gebelikte 5-50 mIU/L
  • 4 haftalık gebelikte 5-426 mIU/L
  • 5 haftalık gebelikte 18-7340 mIU/L
  • 6 haftalık gebelikte 1080-56500 mIU/L
  • 7-8 haftalık gebelikte 7650-229000 mIU/L
  • 9-12 haftalık gebelikte 25700-288000 mIU/L
  • 13-16 haftalık gebelikte 13300-254000 mIU/L
  • 17-24 haftalık gebelikte 4060-165400 mIU/L
  • 25-40 haftalık gebelikte 3640-117000 mIU/L

Bu değerler ve değerlerde belirli bir süre düzenli bir artış gebeliği işaret ederken; Gebelik haftasının ilerlemesi ve  ultrason ile takip edilebilecek olgunluğa ulaşmasının ardından Beta-HCG hormonu düzeylerinin takip edilmesine gerek yoktur.

Hamilelik Süreci ve Doğum İçin Sağlık Sigortanız Neleri Karşılayacak? (Kanda Beta hCG sonrası)

Bir tamamlayıcı sağlık sigortanız var ise; Gebelik teminat var mı kontrol etme zamanı geldi.

Doğum Teminatı olmayan sağlık sigortaları, gebelik süreci için doktor ziyaretleriniz için muayene, tahliller ve ileride doğum harcamalarınızı karşılamayacaktır. Hangi sağlık sigortasını kullanırsanız kullanın, bu konudaki haklarınız için sağlık ekibimizden destek alabilirsiniz.

Henüz Doğum Harcamalarınız için Bir Doğum Paketine Sahip Değilseniz.. Bu Bilgiler Çok İşinize Yarayacaktır. 

Gebelik planlayan aileler için ilk önerimiz; Hamileliğinizin başlamasını öngördüğünüz tarih, tercih edeceğiniz kadın doğum uzmanı, doktorunuzun çalıştığı hastane (Hastane tercihiniz), hastanenizin evinize yada iş yerinize olan  yakınlığı… Gibi çok sayıda değişkeni dikkate alarak hamilelik sürecinde sizi hangi harcamaların beklediğini öngörmek zor değil.

Sağlıklı bir hamilelik döneminde kontroller, testler ve doğum için belirli fiyat aralıklarını hesaplamak, tercih edeceğiniz doktor ve hastane bilgisiyle oldukça kolaydır.

Bunun için; Hamilelik süreci başlamadan sunabildiğimiz , oldukça kapsamlı sağlık sigortası + doğum teminatı alteranatiflerini ciddiye almalısınız.

Hamilelik Süreciniz Başladı ise; Sizin için de, kapsamlı doğum paketi alternatifleri var. (Kanda Beta hCG sonrası da)

Hamilelik süreci başlamış anne adaylarımız için Türkiye genelinde hizmet veren anlaşmalı çok sayıda özel hastanemiz ile doğum sağlık sigortası planları sunabiliyoruz.  Hamileyken Doğum Paketi almak, belki eskiden pek mümkün değilse de; Bugün %20 gibi önemli bir oranda devletten destek dahi alabilirsiniz.

Siz hamileliğinizin ilk günlerinin heyecanını yaşarken, birkaç hafta içinde başlamanız gereken doktor kontrolleriniz, yapılması gereken tahlil ve tetkikler için de plan yapmaya, hatta bu dönemde bir doğum sağlık sigortasının neye maal olacağını, size olan ek avantajlarını öğrenmek için; Sağlık yetkililerimizle iletişime geçin. 

Soru Sor
Whatsapp
Kanda Beta hCG Testi ve Hamilelik Sonucunuz Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by