Doğum Sigortası

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum Sigortaları (1) İleri bir tarihte (6ay- 12 ay…) hamilelik  planlayan aileler; Hamilelik süreci başladığında özel hastanelerde muayene, tahliller ve doğum harcamalarını karşılayacak doğum teminatlı bir sağlık sigortası satın almalıdır.

Doğum Sigortaları (2) Yakın zamanda hamilelik planlayan aileler; Bekleme süresi olmaksızın diledikleri zaman hamilelik süreçlerinin başlayabileceği bir dönemde, SGK anlaşmalı özel hastanelerdeki sağlık harcamalarını karşılayacak bir doğum sigortası yaptırmalıdır.

Doğum Sigortaları (3) Hamilelik süreci başlamış anne adaylarımız; Daha önceki dönemlerde yaptırabilecekleri farklı fiyatlar ve farklı içeriklere sahip doğum sigortalarına alternatif olarak… Hamileyken Doğum Sigortası satın alabilirler.

Doğum Sigortası ve Doğum Teminatı Kapsamı

Sağlık sigortaları, ileride beklenmeyen sağlık harcamalarındaki muayene, tahliller, testler, hastane yatışları ve ameliyat harcamalarını karşılamak amacıyla satın alınırken… “Doğum Sigortası” tarifi, aslında; Sağlık sigortası poliçesine isteğe bağlı olarak eklenebilen ve ihtiyaç ve beklentilere göre limitlendirilmiş bir ek teminattır. Buna yaygın biçimde, doğum teminatı diyoruz.

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Doğum Sigortası Avantajları

  • Bir sağlık sigortası olması özelliği ile, öncelikle özel bir hastanede hamilelik dönemine ait sağlık harcamalarınızı karşılayacaktır.
  • Doğum teminatınızın kapsamını ve limitlerini, doğum sigortasını satın alacağınız döneme göre siz  belirleyebilirsiniz.
  • Muayeneler, tahliller ve doğum eylemi için özel hastanelere fark ücretler ödenmez.
  • Öne çıkan özelliklerinden biri ise, Doğum Sağlık Sigortalarına sağlanan, oranı %15 ile %40 arasında, kişinin gelir vergisi dilimine göre değişen… Büyük oranda bir devlet desteğidir. Devlet desteği , doğum sağlık sigortası ile doğuma bağlı harcamalarınızın %40’a kadar, daha da ekonomik fiyatlara maal olmasını sağlar. (Vergi Avantajı)

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Doğum Sigortası Anlaşmalı Özel Hastaneler

Ülkemizde sağlık sigortası poliçeleri sunan sigorta şirketi sayısı 30’un üzerindedir. Sağlık sigortası şirketlerimizden; Hamilelik öncesinde yada hamilelik sonrasında yapılabilen doğum teminatlı sağlık sigortaları var.

Anlaşmalı hastaneler tarafından baktığınızda ise, hastanelerin hemen hemen hepsi, sigorta şirketleriyle anlaşmalıdır. Dolayısı ile, bir sağlık sigortası satın aldığınızda, çevrenizde ulaşabileceğiniz çok sayıdaki özel hastaneden de faydalanabileceksiniz.

Sigorta şirketlerine göre, anlaşmalı hastaneler hakkına bilgi almak için TIKLAYIN

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Doğum Sigortası Ne Zaman Satın Alınmalı? 

Hamilelik planladığınız tarihe göre, tercih ettiğiniz özel hastane yada özel muayenehane hekimlerinden birini tercih etmenize göre, doktor kadar… Doğum yapacağınız özel hastaneyi seçerek… Yapacağınız değerlendirme ile ne zaman doğum paketi alınmalıdır. Kolaylıkla belirlenecektir.

Çok sayıda sigorta şirketi ve çok sayıda özel hastane iletişimini gereği gibi sürdürebilmek için; Doktor ve hastane tercihleriniz hakkında ki sorularınıza, sağlık ekibimiz detaylıca cevap verebileceklerdir.

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by