Medical Park Gebze Hastanesinde Geçerli Doğum Sağlık Sigortası

Medical Park Gebze Hastanesi Doğum Sağlık Sigortası (0850) 346 11 30

Medical Park Gebze Hastanesi

Medical Park Gebze Hastanesi, uzman doktor kadrosu ve son teknoloji cihazları ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı kullanabileceğiniz anlaşmalı hastanelerimizdendir. SGK anlaşması ile hizmet veren, Medical Park hastaneler grubu üyesi olan hastanemizde sadece 15 TL SGK katılımı ile muayene olabilir, sağlık sigortası avantajlarından siz de faydalanabilirsiniz. (Medical Park Gebze Hastanesi)

Hamileyken Doğum Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Anne adaylarımızın büyük çoğunluğu gebeliklerini bebekleri 4 ila 6 haftalıkken öğrenirler. Sonrasında hastane ve doktor arayışlarında bize ulaşan anne adaylarımıza, 20’den fazla sigorta şirketimiz ile en avantajlı hastane fiyatları ‘nı sunuyoruz.

9 aylık hamilelik sürecinizde;

 • Doktor muayenelerinizi,
 • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki rutin gebelik test ve tetkiklerinizi,
 • Tek kişilik oda ve refakatçi giderinizi,
 • Doktorunuzun gerekli görmesi durumunda doğumda 2 geceye kadar hastane yatışınızı,
 • Bebeğinizin doğumdan sonraki kattaki ilk işlemlerini Doğum Sağlık Sigortanız karşılar.

Doğum Sağlık Sigortanızı hamileliğinizi öğrendiğiniz ilk haftalarda yaptırabildiğiniz gibi, gebeliğinizin istediğiniz haftasında sahip olabilir hatta sadece doğum eyleminiz için sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Gebeliğin ilk haftalarında sağlık sigortası satın almak, hastane doktor değişikliği, vergi avantajı gibi avantajlarla, hamilelik sürecinizin özel bir hastanede takip edilerek, rahat geçmesini sağlar.

Medical Park Gebze Hastanesinde Doğum Planlıyorsanız.. Hemen Sağlık Ekibimizden Bilgi Alın 0(850) 346 1130

Doğum sağlık sigortası sadece hamilelik başladıktan sonra yararlanılabilen bir sağlık ürünü gibi algılansa da…

Hamilelik öncesinde de, hamileyken de, doğum teminatının olduğu bir sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Doğum teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile gebeliği planladığınız tarih öncesi poliçenizi alırsınız. Dilediğiniz bölümde kullanmaya başlarsınız. Hamilelik süreci başlamadan önce satın almanız halinde; Daha geniş sağlık sigortası teminatlarına sahip olursunuz.

Hamilelik planlıyorsanız 12ay, 6ay, 3ay, 2ay  bekleme süreli sağlık sigortalarımızı incelemelisiniz. Hamile kalmadan satın alabileceğiniz bu sağlık sigortaları ile sigorta şirketlerinin anlaşmalı özel hastaneleri arasından, tercihte bulunabilir. Sigortalılık sürenizde, dilerseniz hastane değişikliği yapabilirsiniz. (Medical Park Gebze Hastanesi)

Siz yada eşiniz, vergi avantajından faydalanabilir ve ödediğiniz poliçe tutarının yıllık %20’lik kısmını devletten geri ödemeyle  alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken poliçenizi işyerinizin muhasebe birimine teslim etmek. (gelir vergisi ödeyenler için)

Doğum Paketinde Devlet Desteği (Vergi Avantajı)

Sağlık Sigortalarının bir diğer avantajı da Devlet Desteği ( Vergi Avantajı) dir. Kamu yada özel sektör çalışanları ile işverenleri dahil edebildiğimiz ,geliri üzerinden vergi ödeyen herkes, sağlık sigortalarında Devlet Desteğinden yararlanabilir.

Ödediğiniz yıllık poliçe tutarının %15 ila %40 ı arasındaki oranı vergi avantajı ile gelir vergisinden istisna edilir.. Poliçenizi işyerinizde muhasebe birimine vererek, bu destekten  faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğinize Sağlık Sigortası Yaptırın

Yeni doğan bebeklerin ve 18 yaş altı çocuklarınız için iki farklı tipte sağlık sigortası satın alabilirsiniz.

A-  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tercih ettiğinizde SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu)  ile anlaşması olan özel hastanelerden hizmet alabilirsiniz. Seçtiğiniz özel hastanenin SGK anlaşmalı pediatri doktorundan randevu alabilir, test ve tetkikleriniz için ek bir ücret ödemeden sadece 15TL SGK katılım payı ile karşılayabilsiniz. Bu oldukça ekonomiktir. Çocuk sağlık sigortası satın almadan birkaç hastane ziyaretinizde ödeyeceğiniz tutara 1 yıl içinde kullanabileceğiniz 10 doktor muayenesine kadar faydalanmış olursunuz.

B- Özel Sağlık Sigortalarında ise SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) anlaşmalı hastane şartı yoktur. Hatta dilerseniz sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu Özel Muayenehane hekimlerini tercih edebilirsiniz.

Çocuklarınızın sağlığını güvence altına almak için, erken yaşta, avantajlı ve ekonomik primlerle.. Sağlık sigortası yaptırın. (0850) 346 1130 hatlı numaradan bize ulaşabilir, farklı birçok ürün içeriği için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hastanelerde Farklı fiyatlar ve belirsiz sağlık harcamaları yerine;  Sağlık Sigortası tercih ettiğinizde ;

 • Muayenelerde yalnızca 15 TL katılım payı ödersiniz.
 • SGK kapsamındaki test ve tetkikler için, ek ücret ödemezsiniz.
 • Yatış ve ameliyat giderlerinizi sigortanız karşılar.
 • Devletin sağlık sigortalarında sağladığı vergi avantajından yararlanırsınız.
 • Ödediğiniz yıllık sigorta priminin ortalama %20’lik kısmını vergi avantajı ile geri alırsınız.
 • Aynı sigorta şirketinde 3yıl düzenli  prim ödemeniz ve devam etmeniz durumunda ÖBYG (Ömür Boyu Yenileme Garantisi) sahibi olursunuz.

ÖBYG (Ömür Boyu Yenileme Garantisi) hak ettiğinizde, hak ediş tarihiniz sonrası oluşabilecek tüm hastalıklarınız sigortanız tarafından anlaşmalı özel hastanelerde karşılanırken, ek şart, limit veya muafiyet uygulanmadan yararlanırsınız. Tanı, tedavi ve hastane yatışı gibi hizmetler için ek ücret ödemezsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Medical Park Gebze Hastanesinde Geçerli Doğum Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by