Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi'yi Karşılar Mı? Detaylı bilgi için hemen bizi arayın. 20'den fazla anlaşmalı şirketten size özel teklifler için; 0850 346 1130

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi

Tamamlayıcı sağlık sigortası, yatarak tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatına ek olarak ayakta tedavi teminatı şeklinde 2 plan olarak tercih edilebilmektedir. SGk ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanılabilen tamamlayıcı sağlık sigortası, yatarak tedavi teminatında yalnızca kişinin olası kaza ya da hastalanma durumunda yatarak tedavilerinin giderlerini karşılar. Şirketlere göre değişen özel şartlar gereği yatarak tedavilerde bir bekleme süresi olabilir ve bu bekleme süresi genel olarak 3 ay (90 gün) olarak belirlenir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi)

Ayakta tedavi teminatı isteğe bağlı olarak yatarak tedavi teminatına eklenebilmektedir. Ayakta tedavilerde ise, poliçe limitleri dahilinde yılda ortalama 10 muayene hakkı bulunur. Muayenelerin 10 günlük kontrol süreci hakkı vardır. Muayene hakkı içinde yapılan SGK kapsamındaki tüm test, etkik ve tahliller tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları içindedir.

Endoskopi Nedir?

Endoskopi, vücudunuzun içine bakmak için yapılan bir testtir. Endoskop adı verilen, içinde küçük bir kamera bulunan uzun, ince bir tüp, ağzınız gibi doğal bir açıklıktan vücudunuza geçirilir. Belirli semptomlarınız varsa, doktorunuz sizi endoskopiye sevk edebilir. Genellikle bir hastanedeki endoskopi ünitesinde yapılır. Vücudun farklı bölgelerine bakan farklı endoskopi türleri vardır. Sahip olduğunuz endoskopi türü semptomlarınıza bağlı olacaktır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopiyi Karşılar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kişinin poliçe başlangıç tarihinden önce tanısı konan hastalıklarının tedavisini karşılamaz. Endoskopi, hastalıkların tedavi aşamasından önce tanısının konulması için kullanılan bir ileri tanı yöntemidir. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında genel olarak ileri tanı yöntemleri, ayakta tedavi teminatı içinde yer alır. Teminatlar ve teminatların limitleri sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kolonoskopiyi Karşılar Mi?

Bir endoskopi yöntemi olan kolonoskopi, ileri tanı yöntemlerindendir ve ayakta tedavi teminatı içinde yer alır. Teminatlar ve teminatların limitleri sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. 24 saatten az süren ve hastanede yatış gerektirmeyen durumlar ayakta tedavi teminatı kapsamında değerlendirilir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kolonoskopi)

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sahibi Olabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, Türkiye’de ikamet eden ve sosyal güvencesi olan herkesin yararlanabileceği bir sağlık sigortası türüdür. Sigorta şirketleri genellikle 0-60 yaşındaki kişiler için tamamlayıcı sağlık sigortası sunar. Ancak bir sigorta şirketi 0-80 yaş arasına sağlık sigortası hizmeti vermektedir. Bu sigorta ile geçmiş hastalıklar teminat altına alınabilmekte, bireysel
primi ile varsa planlı ameliyatlar dahi poliçe sigortası kapsamında yapılabilmektedir. Geçmiş Hastalıkları Kapsayan Sağlık Sigortası hakkında ayrıntılı bilgi için bizi arayın. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi)
Bebek sağlık sigortası ile 15 günlük ve daha büyük bebekler tamamlayıcı sağlık sigortası güvencesinden yararlanabilir. Ayakta tedavi sırasında 15 TL SGK katılım ücreti ödenerek muayene olunabilmektedir. Hastanede kalınan süre içerisinde 3 aylık bekleme süresinden sonra olası bir kaza veya hastalık durumunda sınırsız hastanede yatış sigortada kullanılabilir.
Doğum sağlık sigortası, başka bir tamamlayıcı sağlık sigortası türü olarak hamile olan ve hamilelik planlayan anne adaylarının ilgisini çekmektedir. Hamilelik başlamadan önce, henüz planlama aşamasındayken doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortanız olabilir veya hamileliğin başlangıcından sonra doğumu da kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortanız olabilir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kolonoskopi)
Hamilelik öncesi alınan doğum sağlık sigortasında, rutin doğum öncesi bakım, doğum ve hamilelik ile ilgili olası yatışlar tamamlayıcı sağlık sigortasına dahil edilirken, hamilelik başladıktan sonra yapılan doğum sigortasında hamilelik rutin kontrolleri, test ve tahliller ile doğum eylemi tamamlayıcı sağlık sigortasına dahil olmaktadır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kolonoskopi)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Devlet Desteği Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının bir diğer avantajı da Devlet Desteği (Vergi Avantajı) dir. Kamu çalışanları, özel sektör çalışanları ve işverenlerin de dahil olabildiği, geliri üzerinden vergi ödeyen herkes sağlık sigortalarında Devlet Desteğinden yararlanabilir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kolonoskopi)

Gelirinize göre ödediğiniz poliçe tutarının %15 ile %40 ı arasındaki oranı vergi avantajı olarak geri ödeme şeklinde alabilirsiniz. Sağlık sigortası poliçesini işyerinizde muhasebe birimine vererek, bu destekten hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi)

Devlet desteğinden faydalanabileceğiniz bir diğer sigorta ürünü ise, Çocuk Sağlık Sigortasıdır. Bebeğinizin doğumundan kısa bir süre sonra sağlık sigortası yaptırabilir, özellikle ilk yıl sıklıkla gideceği rutin hastane kontrollerinde sağlık sigortasını kullanabilirsiniz. Muayenelerde 15 TL katılım payı ödemesi yapar, SGK kapsamındaki test ve tetkiklerde özel hastanelere ek ücret ödemezsiniz. Vade farkı olmadan taksit ile ödeme imkanının olduğu Çocuk Sağlık Sigortasında sadece pediatri bölümünde kullanıma şartı yoktur. Anlaşmalı özel hastanelerin SGK anlaşmalı bölümlerinde ve hekimlerinde  sağlık sigortanızı kullanabilirsiniz. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi)

Size ve ailenize en uygun sağlık sigortası planı için uzman sağlık ekibimiz ile görüşün. En uygun fiyatlarla teklif almak için hemen arayın. 0(850) 346 1130 

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Endoskopi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by