Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Caiz Mi? yanıtları yazımızda. Size özel teklifler için Bize Ulaşın. 0(850) 346 1130

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası son yıllarda kişilerin kendileri, eşleri ve çocukları adına kaliteli sağlık hizmeti almak için yoğun şekilde talep ettikleri bir hizmettir. Özel hastanelerde sağlık hizmeti almanızı sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda bazı bireyler helallik haramlık durumunu merak etmektedir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi?)

SGk ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanılabilen taamlayıcı sağlık sigortası, sigorta yaptırdığınız şirketin anlaşmalı olduğu özel hastane ve kuruluşlarda kullanılabilmektedir. Sadece yatarak tedavi teminatı alabildiğiniz gibi, dilerseniz yatarak tedavi teminatına ek olarak, yılda 6-8-10 muayene hakkı ile- ki sigorta şirketine göre yıllık muayene sayısı değişebilir- ayakta tedavi teminatı da satın alınabilir. Muayenelerde sadece  SGK katılım payı olan 15 TL ödemesi yapılır ve test ile tahliller özelinde fark ücret ödenmez. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Caiz Mi?)

Tamamlayıcı sağlık sigortası, ana mantık olarak özel hastanelerde SGK farkını sizin adınıza hastaneye ödeyen bir yapıya sahiptir. Sosyal güvencesi bulunan bireylerin satın alabildiği tamamlayıcı sağlık sigortası, aslında sizin zaten maddi olarak karşılığını verdiğiniz hizmetin size geri dönüşüdür. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi? diye soran vatandaşlar için Din İşleri Yüksek Kurulundan yetkili kişiler ” Sigorta yapılan şeyin helal olması durumunda sigorta yaptırmanın da helal olacağı ” durumunu beyan ediyorlar. İlgili açıklamalara internet ortamı içerisinde ulaşabilirsiniz. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi?)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Caiz Mi?

Din İşleri Yüksek Kurulundan yetkili kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Caiz Mi? sorusuna ”Tamamlayıcı sağlık sigortası yapılacak şey helalse sigorta yapılabilir, aracı için de sigorta poliçesinin kesilmesi caizdir.” bilgisi ile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıracak kişilere olumlu yanıt veriyor. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Caiz Mi?)

Knediniz eşiniz ya da çocuklarınız için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir, vade farkı olmadan taksitler şeklinde poliçe tutarınızı ödeyebilirsiniz. Olası kaza ya da hastaneye yatış durumunda sağlık sigortası tüm sağlık giderlerini karşılarken, ayakta tedaviler için ise sadece 15 TL SGK katılım payı ödemesi yaparsınız. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi?)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Tmamalayıcı sağlık sigortası şirketlere göre değişen ancak ortalama bir sayıyla 0-60 yaş arasından yapılabilmektedir. Sosyal güvencesi olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Faiz olmadan, taksitle ödeme kolaylığı sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası gelirinize göre %40’a varan vergi avantajı da sağlamaktadır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi?)

Bebek sağlık sigortası, çocuk sağlık sigortası, doğum sağlık sigortası, doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası ve geçmiş hastalıkları kapsayan sigorta gibi birçok çeşidi bulunan tamamlayıcı sağlık sigortası için size en avantajlı teklifi20’den fazla anlaşmalı şirketimiz ile sunuyoruz. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Caiz Mi?)

 Sigorta Partner AŞ. olarak 700’ün üzerinde memnun sigortalılarımızın yorumlarını okumak için Tıklayın. 0(850) 346 1130

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sizi beklenmedik, yüksek tıbbi masraflara karşı korur. Kimse hastalanmayı veya incinmeyi istemez ama kötü şeyle başımıza gelebilir. Kırık bir bacağın tedavisi yüksek rakamlara mal olabilir. Hastanede iki gün yatışınız için yine yüksek rakamlar ödemeniz gerekebilir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi?)

Her tıbbi hizmetin ücretini kendiniz ödüyorsanız, sağlığınız için en iyi karar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak olacaktır.

  • Sağlık Sigortası yaptırarak beklenmeyen sağlık harcamalarına hazırlıksız yakalanmazsınız.
  • Muayeneleriniz yalnıza 15 TL SGK katılımı ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Gerekli görüldüğü takdirde doktor ve hastane değiştirme şansınızı korursunuz.
  • E-devlet yoluyla sağlık sigortanızın takibini kolayca yapabilirsiniz.
  • Devlet desteği ile sağlık sigortasından ekonomik rakamlara yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tercih ettiğinizde SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu)  ile anlaşması olan özel hastanelerden hizmet alabilirsiniz. Seçtiğiniz özel hastanenin SGK anlaşmalı pediatri doktorundan randevu alabilir, test ve tetkikleriniz için artı bir ücret ödemeden sadece 15 TL katılım payı ile karşılayabilirsiniz. Bu oldukça ekonomiktir. Çocuk sağlık sigortası satın almadan birkaç hastane ziyaretinizde ödeyeceğiniz tutara 1 yıl içinde kullanabileceğiniz 10 doktor muayenesine kadar faydalanmış olursunuz. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Caiz Mi?)

Aynı hastane ağı içinde bulunan hastanelerden seçim yapabilir ve kontrollerinizi burada istediğiniz hekimle gerçekleştirebilirsiniz. Seçeceğiniz hekimin uzmanlık derecesi ödemeniz gereken tutarın miktarını değiştirmez. Muayenenin ardından gerektiği durumlarda hastane yatışınız tamamlayıcı sağlık sigortası ile karşılanır. Bunun dışında sizinle birlikte kalacak olan refakatçinin giderleri , oda ve anestezi giderleri tamamlayıcı sağlık sigortası dahilindedir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Caiz Mi?)

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Helal Mi? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by