Yenidoğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yenidoğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları ve Avantajları

Yenidoğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yenidoğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, bebeğinizin doğumundan hemen sonra TCKN numarası ile başvurmanız halinde kolaylıkla telefonla da yapılabilir. Doğuma kadar geçen sürede… Her ay muayeneler, tahlil ve tetkikler için doktora gitmenizi, bu sürecin maliyetlerini dikkate aldığınızda; Bebeğinizin doğduğu andan itibaren bir sağlık sigortasının olması gerektiğine kolaylıkla karar veriyor olacaksınız.

Bu yazımızda, tamamlayıcı sağlık sigortasının özelliklerini, yeni doğan bebekler ve onların ilk yıl her ay gitmeleri gereken çocuk doktoru kontrollerini de dikkate alarak size aktarmaya çalışacağız.

Yenidoğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

(TSS) Tamamlayıcı sağlık sigortasının; (1) SGK anlaşmalı özel hastanelere gittiğinizde, SGK’nın karşıladığı hizmetler için, Siz’in hastaneye ödemeniz gereken fark tutarlarını ödeyen bir sağlık sigortası olduğunu biliyorsunuz. O halde, “SGK hizmetlerini tamamlıyor” demek, oldukça kolay ve  basit bir tanım olabilir.

Yeni doğanlar da yaşa 0-1 yaşı geride bırakmış çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası, tertemiz bir sayfanın başlangıcıdır. Çünkü yukarıda tarif ettiğimiz tamamlayıcı sağlık sigortası’nın ikinci özelliği; (2) Sağlık sigortanızın,  yapıldığı tarihten itibaren geçerli olduğu, bu tarihten önceye dayanan… Hastalık öyküsü, şikayet, rahatsızlık sebebiyle, sigortadan önce başlamış olan sağlık sorunlarının kapsam dışı olmasıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yukarıdaki açıklamaya bakarak, bir sağlık sigortasının bebeğinizin doğumu ile başlaması en doğru zamanlamadır. Yıllık aile ekonomi planlamanızda yerini mutlaka alması gerekir. Her yıl düzenli olarak yenilenerek devam etmesi gerekir ki… ikinci maddede açıkladığımız geçmiş hastalık söylemleriyle hiç karşılaşmayın, daha doğumla bir sağlık güvencesi başlamış olsun.

Her yıl bu düzenin korunması ve sağlık sigortasının yenilenme zamanlarının aile ekonomisini zora sokmaması için de, koruyarak, kollayarak gerektiğinde kullanmak oldukça önemli. (3) Sağlık sigortasındaki yıllık kullanımlarınız ile, sigorta şirketine ödemiş olduğunuz sağlık sigortası priminin oranlanması, bir sonraki yıl ödeyeceğiniz sağlık sigortası priminde çok etkilidir.

Bu üç maddelik açıklamayı basitleştirerek yapıyoruz çünkü sizi çok önemsiyoruz ve gelecekte henüz bugünden öngöremediğiniz bazı durumların, size sürpriz olmasını asla istemiyoruz. Sizi önemsiyoruz, çünkü; Tüm sigortalılarımızla, sağlık konuşurken bunun şakası olmadığını biliyoruz. Bu özverimizin karşılığını ise, memnuniyeti için çalıştığımız yüzlerce sigortalılarımızdan aldığımız yorumlar ile alıyoruz.

Yenidoğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası, anlaşmalı özel hastanelerde geçerlidir.
 • SGK anlaşmalı hekim ve bölümde bebeğinizin muayenesi sadece 15TL’dir.
 • Yıllık 6, 8, 10 kez kullanım için farklı muayene sayıları tercih edilebilir.
 • Muayene beraberinde yapılması istenilen SGK’lı test ve tetkikleri limitsiz karşılanır.
 • Özel bir hastanede yatış veya ameliyat gerekir ise; TSS poliçeniz %100 karşılar.
 • Bulunduğunuz ilde istediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi tercih edebilirsiniz.
 • Türkiye genelinde neredeyse, tüm illerde anlaşmalı özel hastane ağı sunar
 • Farklı sigorta şirketlerinin farklı ürün ve hizmetleri hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.
 • En avantajlı fiyatı, kredi kartı ile taksitle ödeme seçeneklerini inceleyebilirsiniz.
 • Sağlık sigortası yaptırarak, vergi avantajından yararlanır ort. %20 oranında Devlet Desteği alabilirsiniz.
 • Sadece TC kimlik numarası ile özel hastanelerden hizmet alabilirsiniz.
 • Sağlık sigortanızı e-devlet uygulaması üzerinden de görebilirsiniz.
 • Bebeğinize, beraberinde anne yada baba sigortalanmadan, tek başına sağlık sigortası yaptırabiliriniz.  Yenidoğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatı almak için hemen (0312) 911 11 39 ‘u arayabilirsiniz.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Yenidoğan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by