Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi

Hamilelikte Yatış Destek Paketi Doğuma kadar geçen sürede beklenmeyen hastane yatışlarınızı karşılar.

Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi Nedir?

Anne adaylarımızın, hamilelik süreçlerini planlayarak, hamilelik öncesinde; Bir özel doğum sağlık sigortası yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Böylece muayeneler, tahliller, doğum eylemi gibi  ana teminatlar yanında.. Doğuma kadar beklenmeyen sağlık harcamalarınız ve yatışlarınız da sağlık sigortası kapsamında olacaktır. (Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi)

Buna rağmen,  her yıl sağlık ekiplerimize ulaşan on binin üzerindeki talebi dikkate aldığımızda, hamilelik süreci başlamış anne adaylarımızın yoğunluğu dikkat çekiyor.

Hamileyken yapabildiğimiz özel doğum sağlık sigortaları, ihtiyaçların önemli bir bölümünü karşılıyor. Hamilelik süresince, muayeneler, tahliller ve doğum,  sigorta şirketleriyle yaptığımız projelerde; Doğum paketleri kapsamındayken…

Beklenmeyen, öngörülmemiş olası hastane yatışları anne adayları için sürpriz olabiliyor.

Hamilelikte Yatış Gerektiren Bazı Sebepler

 • Erken dönemde ağrı
 • Erken dönemde kanama
 • Erken dönemde kusma ve sıvı kaybı
 • Hamileliğin ileri evrelerinde ayakta şişme (ödem)
 • Hamileliğin ileri evrelerinde vajinal kanama
 • Yüksek kan basıncı (Hipertansiyon)

Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi Kapsamı

Doğum yapmak için takibe başladığınız özel hastaneden hizmet alırken, farklı alternatifleri kullanıyor olabilirsiniz;

 • Doğum için bir özel doğum sağlık sigortanız olabilir,
 • Hastane ile bir fiyatta anlaşıp, bu fiyatla paket hizmet alıyor olabilirsiniz.
 • Çalıştığınız veya mensup olduğunuz kurumların indirim anlaşmaları olabilir…

Fakat hamilelik süreci başladıktan sonra, rutin sağlık hizmetleri için  plan yapılırken, beklenmeyen sebeplerle hastane yatışını gerektiren ve çoğu anne adayını önemli maliyetlerle karşı karşıya bırakan doğum öncesi yatış giderleri hiç de hafife alınacak gibi değildir. (Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi)

Doğum Yatış Destek Paketi yada Hamileyken Hastane Yatış Destek Paketi olarak tanımlanan bu özel ürün ile;

 • Hamilelik sürecinizin başlamasından doğuma kadar geçen sürede, beklenmeyen, olası hastane yatışlarınız paket limitleri ile %100 karşılanır.
 • Bulantı, kusma, sıvı kaybı, kanama gibi sebeplerle, yatış yapmanız halinde..
 • Hastane Yatış Masraflarınız, anlaşmalı – anlaşmasız kurum olmasına bakılmaksızın %100 karşılanır.

Böylece;

İster doğum için hastaneyle bir anlaşma yapmış olun,

İsterseniz doğum sağlık sigortasınız olsun…

Yada sağlık hizmetlerinizin ödemesini, hastaneye her gidişinizde yapıyor olun…

Beklemeyen yatış gerektiren sağlık harcamaları artık sürpriz olmayacak!

Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi Ne Zaman Alınabilir?

Anne adaylarımızın hamilelik süreci başladıktan sonra Hastane Yatış Destek Paket istediğiniz zaman satın alınabilir. Doğuma kadar geçerli olan bu paket, öncesinde beklenmeyen hastane yatış masraflarınızı karşılar.

Anne adaylarımızın Hastane Yatış Destek Paketi satın aldığında; Bu tarih öncesinde, doktor tarafından verilmiş bir istirahat, gebeliğe bağlı bir hastane yatışı ve gebeliğe bağlı bir sağlık sorunu yaşanmamış olmalıdır.

Bu nedenle hamileliğin ilk haftalarından itibaren satın almanızı öneriyoruz.

Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi Bekleme Süresi

Doğum Yatış Destek Paketi satın alındığı günden sayılmak  üzere, üç gün bekleme süresine sahiptir. Satın aldığınız günden başlayarak üç gün içindeki yatışlar kapsam dışıdır. Üç günden sonra olası yatışlar, hastane yatış, oda, refakatçi, tıbbi malzeme ve benzeri hizmetlerin tamamı satın aldığınız paket limitleriyle sınırlı olmak üzere %100 karşılanır. (Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi)

Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi ile Harcamaların Geri Ödenme Süreci

Anlaşmalı olmayan kurumlarda,  yatış yapılmış ise, taburcu olurken, yatış sebebini (şikayeti )belgeleyen ve doktorun tanısını, tedavi sürecini gösteren epikriz ile adınıza düzenlenmiş hastane faturasını göndererek, sağlık harcamanızın karşılanmasını talep edebilirsiniz. Ödemeleriniz 3 iş gününde hesabınıza yapılmaktadır.

Nasıl Satın Alınır?

Doğum Yatış Destek Paketi için; (0850) 346 11 30’dan ofislerimize ulaşabilirsiniz.  Hamilelik haftanız ve beraberinde online link ile onaylayacağınız özet sağlık beyanınızdan hemen sonra ödeme işlemini tamalar ve Doğum Yatış Destek Paketi’ni satın alabilirsiniz.

Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi Kapsamı Dışında Kalan Sağlık Harcamaları

 • Gebelik süreci dışındaki bir rahatsızlık sebebiyle, gerçekleşmiş yatış ve tedaviler
 • Satın aldığınız tarihten önceye dayanan, öncesi olup, devam eden şikayetler ve önceki  rahatsızlıklara ait tedavi giderleri.
 • Tıbbi tahliye,
 • Amniyosentez , genetik testler
 • Hastanede yatış gerektirmeyen ayaktan hizmetler, muayene hizmetleri
 • Doğum eylemi, doğum için yatış yapılması   ve doğumda uzayan yatışlar Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi kapsamı dışındadır.

Özel hastanelerin gecelik yatışları medikal yatışlar (sadece takip) ve cerrahi yatışlar (Cerrahi müdahale) olarak dikkate alındığında, gecelik 700TL – 1.500TL aralığındadır. Bir veya birden fazla gece hastane yatışıyla karşı karşıya kalmanız halinde, binlerce lirayı bulan harcamalarla karşı karşıya kalıp tadınızı kaçırmamak için, şimdiden önleminizi almanızı öneriyoruz. Annelerimizin sağlığını ve keyifle geçmesini dilediğimiz bu dönemi çok önemsiyoruz.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Hamilelikte Hastane Yatış Destek Paketi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by