Medicana Hastanesi Konya

Medicana Hastanesi Konya, Sağlık sigortaları ile anlaşmalı hastanemizdir. Devlet desteği ve 15 TL katılım ile muayeneler için siz de bizimle iletişime geçin.

Medicana Hastanesi Konya

Medicana Hastanesi Konya; Medicana Sağlık Grubunun 12 hastanesinden biridir. Konya’ nın Selçuklu ilçesinin merkezinde bulunan hastane Konya Havaalanı’na yaklaşık 14 kilometre, şehir otogarına 7 kilometre uzaklıkta olması itibari ile de ulaşımı oldukça rahattır.

Anlaşmalı bölümü ile sağlık hizmeti alabileceğiniz hastanede özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortalarınızı kullanabilir, yalnızca 15 TL devlete ödenen katılım payı ile muayenelerin içerisindeki test ve tetkikleri fark ödemeden yaptırabilirsiniz.

Medicana Hastanesi Doğum Paketi

Hamilelikle ilgili sigortalar üçe ayrılır;

  • Hamilelikten önce yapılanlar
  • Gebeliğin başlangıcından sonra yaptırılanlar
  • Sadece doğum paketleri

Hamilelik Öncesi Doğum Paketi

Medicana Hastanesi’nin alanında uzman hekimlerden oluşan kadın hastalıkları ve doğum bölümü hamilelik sürecinizin daha rahat geçmesini sağlar.

Henüz hamile değilseniz , anne adayı olmayı planlıyorsanız bu paketi yaptırmanız şiddetle önerilir çünkü bekleme süresi olmadan  oldukça kapsamlı ve ekonomik olan doğum paketi ayrılarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Henüz Hamile Değilseniz Doğum Teminatlı Bir Sağlık Sigortası Yaptırabilir ve Avantajlarından Faydalanabilirsiniz.

Hamileyken Yaptırılan Doğum Paketleri

  • Gebeliğiniz boyunca olacağınız muayenelerde 15 TL SGK katılımı ücreti ödersiniz, testler, tahliller ve tetkikler tamamen sigorta tarafından karşılanır.
  • Gebeliğiniz süresince  SGK ile anlaşması olan diğer bölümlerinde de aynı şekilde muayene olma hakkınız vardır.
  • Diğer sağlık sigortamız gibi bu sigortamız da Devlet desteklidir. %20 devlet destekli olan bu sigorta paketini vade farkı olmadan taksitle kolayca karşılayabilirsiniz
  • MEDICANA Konya Hastanesi gibi birçok hastanede de, hamileyken doğum sağlık sigortası yapılamamaktadır. Bu nedenle hamilelik süreciniz başlamadan 3-4 hafta önce doğum paketi için bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Devlet Desteği / Vergi Avantajı

  • Kendiniz, çocuklarınız ve diğer aile bireyleriniz için yaptırmak istediğiniz sigortalarda gelir durumunuza göre %15 ile %40 arasında Devlet desteği alır ve sigortanızı oldukça uygun bir fiyata getirirsiniz.
  • Kamu çalışanları, özel sektör çalışanları, iş verenler, vergi ödeyen herkes bu devlet desteğinden yararlanabilirler. Devlet desteği hakkında daha çok bilgi alabilmek için (0850) 346 11 30 numarasını arayın.

Bebek / Çocuk Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu Sigortalar 0-18 yaş arası çocuklara yapılan sağlık sigortalarıdır.

Bu sigortayı SGK ile anlaşmalı her hastanede kullanabilirsiniz. Bu hastanelerden birini seçip, seçtiğiniz hastanenin pediatri bölümünden muayene olabilirsiniz. Muayenelerinizde sadece 15 TL katılım ücreti ödersiniz, muayene sonrası yapılması gereken testler, tahliller, tetkikler tamamen sigortamız tarafından karşılanır.

Çocuk Sağlık Sigortası ile yıl içinde çocuğunuzu 6-8-10 kez doktor muayenesine götürebilirsiniz. Hastane yatışı veya ameliyat gerektiği durumlarda sigortamız tüm masrafları karşılar.

Bahsedilen sigortaların yıllık primlerini taksitle ödeyebilirsiniz.

Bu sigortalardan yararlanmanız durumunda sadece pediatri bölümünde değil SGK ile anlaşmalı tüm bölümlerde muayene olabilirsiniz.

Yenidoğan Bebeğime Sigorta Yaptırmalı Mıyım?

Çocuğunuz için ne kadar erken yaşta / ayda sağlık sigortası yaptırırsanız, o kadar az hastalık teşhisi olur ve bu durumda sigorta kapsamına giren hastalık sayısı oldukça artar, bu yüzden herkese genç yaştan itibaren sigorta yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Küçük primler sayesinde büyük sağlık masrafları ödemek zorunda kalmasınız. Doğabilecek sağlık riskleri dolayısıyla sağlık sigortası yaptırmalı, sağlığınız için uğraşırken bir de özel hastanelere ödeyeceğiniz masrafları düşünmemelisiniz.

Sigortalılarımız arasında yer alan ve Medicana Hastanesi Konya’da doğumu gerçekleşen bebeklerimizin neredeyse tamamı bu hastanede kontrollere geliyorlar.

Aynı şirkette 3 ila 4 yıl sağlık sigortalı olduğunuzda ÖBYG sahibi olursunuz ki bu ilerleyen yaşlarda sağlığınız için oldukça değerlidir.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Sahibi Olun, Sağlığınız Garantide Olsun!

Ömür Boyu Yenileme Garantisi (ÖBYG) erken yaşlarda yaptırılması gereken sigorta paketlerinden birisidir. Hem erken yaşlarda yaptırılabilen hem de aynı sigorta şirketinde 3 – 4 yıl kalmanız durumunda hak kazandığınız ÖBYG ile sigortalı olmanın avantajlarının keyfini çıkartabilirsiniz.

Tanısı konulmuş hastalıklarınız hiçbir yerde sigorta kapsamına alınmaz. Tam da bu yüzden erken yaşlarda sigortalı olmak büyük bir önem taşır çünkü tanısı konulmuş hastalıklarınız yoktur veya çok daha azdır. Bu da her sağlık sorununuzun sigorta kapsamına alınacağı anlamına gelmektedir. Normal sigortalarda sonradan çıkabilecek olan hastalıklar için ek ücret ödemeniz gerekirken ÖBYG ile böyle bir durum söz konusu değildir. Saydığımız tüm nedenlerden dolayı ÖBYG şiddetle tüm sigortalılarımıza öneriyoruz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, Doğum Paketleri, sağlık sigortalarında Devlet Desteği (Vergi Avantajı) ve Ömür Boyu Yenileme Garantisi (ÖBYG) hakkında daha detaylı bilgi almak için, uzman sağlık ekibimiz ile hemen iletişime geçin. 0(850) 346 1130 

Soru Sor
Whatsapp
Medicana Hastanesi Konya Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by