Prof. Dr. İbrahim Alanbay

Prof. Dr. İbrahim ALANBAY; Lokman Hekim Akay Hastanesi’nde. Kadın hastalıkları ve doğum bölümü muayeneleriniz için Özel Sağlık Sigortası bilgisi burada.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY Kimdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY 1991 – 1997 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) Tıp Fakültesi’ni tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır.  Tıp eğitimini tamamlayan Prof. Dr. İbrahim ALANBAY, 1997 – 1998 yılları arasında GATA  Askeri Tıp Fakültesi Stajyer Birlik Komutanlığı’nda görev almış, ardından Erzurum 29nci Mk. Piyade Tugay Komutanlığı. 30Yt.’da Revir Baştabibi olarak çalışmıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY 2000 – 2004 yılları arasında GATA Askeri Tıp Fakültesi’nde Doçent unvanı ile çalışmış ardından 2005 yılında Diyarbakır Asker Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Dalı’nda iki sene kariyerini sürdürmüştür.

2007 yılında tekrardan GATA Askeri Tıp Fakültesi’ne (Etlik) dönen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY 2011’e kadar burada çalıştıktan sonra Teksas Üniversitesi’ne misafir hoca olarak gitmiş ve burada bir sene boyunca çalışmıştır. Amerika’dan döndükten sonra tekrardan GATA Askeri Tıp Fakültesi’nde çalışmalarına devam eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY 2019 yılına kadar kariyerini burada sürdürmüştür. 2019’dan beri Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, 2020’den beri de Lokman Hekim Akay Hastanesi’nde çalışan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY bu kurumlarda bilimsel çalışmalarına devam etmekte ve hastalarına bakmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY’ın editörlüğünü yapmış olduğu birçok Türkçe ve uluslararası kitap ve yazmış olduğu sayısız bilimsel makale bulunmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY’ın Mesleki İlgi Alanları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İbrahim ALANBAY’ın ilgi alanları aşağıdaki gibidir;

Kadın Doğumda Robotik Cerrahi

Robotik cerrahi, robotik sistemler kullanılarak yapılan cerrahi işlem türleridir. Robotik destekli cerrahi, önceden var olan minimal invaziv cerrahi prosedürlerin sınırlamalarının üstesinden gelmeye çalışmak ve açık cerrahi gerçekleştiren cerrahların yeteneklerini geliştirmek için geliştirilmiştir.

Robotik cerrahinin benimsenmesi jinekolojik hastalık için minimal invaziv cerrahinin artmasına katkıda bulunmuştur. Robot yardımlı cerrahi ile jinekolojik işlemler daha uzun sürebilir ve komplikasyon oranı daha yüksek olabilir, ancak şu anda bilmek için yeterli yüksek kaliteli çalışma yoktur. Robotik cerrahi, miyomlar, adet düzensizliği, çikolata kisti, yumurtalık tümörleri, rahim sarkması ve kadın kanserlerinin tedavisinde kullanılabilir. Kadın doğum uzmanları robotik sistemi kullanarak histerektomi, miyomektomi ve lenf nodu biyopsileri yapabilirler.

Minimal invaziv cerrahide doktorlar, açık cerrahiye göre vücuda daha az zarar vererek ameliyat yapmak için çeşitli teknikler kullanırlar. Genel olarak, minimal invaziv cerrahi daha az ağrı, daha kısa hastanede kalış süresi ve daha az komplikasyon ile ilişkilidir. Laparoskopi – küçük tüpler ve küçük kameralar ve cerrahi aletler kullanılarak bir veya daha fazla küçük kesi yoluyla yapılan ameliyat – minimal invaziv cerrahinin ilk türlerinden biriydi. Minimal invaziv cerrahinin bir başka türü robotik cerrahidir. Cerrahi alanın büyütülmüş, 3 boyutlu bir görünümünü sağlar ve cerrahın hassasiyet, esneklik ve kontrol ile çalışmasına yardımcı olur. Minimal invaziv cerrahideki sürekli yenilikler, onu çok çeşitli koşullara sahip insanlar için faydalı kılmaktadır.

Ameliyata ihtiyacınız varsa ve bu yaklaşıma aday olabileceğinizi düşünüyorsanız, kadın hastalıkları ve doğum uzmanınız ile görüşün.

Özel sağlık sigortası ile yılda en az 1 kez rutin kadın hastalıkları ve doğum bölümünde muayene olun, olası hastalıklarınızın erken tanısı için şansınız olsun.

Yıllık periyodlarda yaptıracağınız kadın doğum bölümü kontrolleri için sağlık sigortası sahibi olabilir, rutin kontrollerinizi sağlık sigortanız ile yaptırabilirsiniz.

Sağlık sigortaları ile anlaşmalı hastanelerde doktorunuzu seçebilir, dilerseniz süre içinde hastane ve doktor değiştirme hakkı ile sağlık sigortanızdan faydalanabilirsiniz.

Herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın erken yaşlarda yapılan sağlık sigortası ile olası hastalıklarınız önüne geçebilirsiniz. Sigortanızın her yıl düzenli olarak yenilenmesi sağlığınız için oldukça avantajlıdır.

Özel sağlık sigortasının yanı sıra, SGK anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmetlerinden faydalanmak için, tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilirsiniz. Anlaşmalı özel hastanelerde yalnızca 15 TL katılım payı ödemesi ile muayene olabilir, test ve tetkikler için ek ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Anlaşmalı özel hastaneler ve size uygun sağlık sigortası bilgisi için hemen uzman sağlık ekibimiz ile iletişime geçin.

Soru Sor
Whatsapp
Prof. Dr. İbrahim Alanbay Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by