Op. Dr. İrem Güler Özgür

Op. Dr. İrem Güler Özgür Lokman Hekim Akay Hastanesi’nde. Hastalıklardan önce Sağlık Sigortası yaptırın. Sağlık Sigortası avantajlarından  siz de yararlanın.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrem Güler Özgür Hakkında

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrem Güler Özgür; 2004 yılında başladığı tıp eğitimini 2010 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanını elde etmiştir. Lisans eğitiminin ardından bir sene Diyarbakır Bağlar Toplum Sağlığı Merkezi’nde pratisyen hekim olarak çalışmış olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrem Güler Özgür, ihtisasını 2011 – 2015 yılları arasında Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Doğum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamış ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını almaya hak kazanmıştır. İhtisasını tamamladıktan sonra Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak 2015 – 2017 yılları arasında çalışan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrem Güler Özgür, buradan ayrıldıktan sonra bir sene boyunca Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev almıştır. 2018 yılında Yozgat Şehir Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalışmış olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrem Güler Özgür, 2019’dan beri Lokman Hekim Akay Hastanesi’nde çalışmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrem Güler Özgür’ün birçok ulusal ve uluslararası hakemli dergide makaleleri bulunmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İrem Güler Özgür’ün üyesi bulunduğu mesleki örgütler ve kuruluşlar aşağıdaki gibidir;

  • Türkiye Jinekoloji ve Obstetri Derneği (TJOD)
  • Türkiye Jinekolojik Endoskopi Derneği
  • Türk Cerrahi Derneği

Jinekolojik Endoskopi Yöntemleri

Jinekolojik endoskopi, bazı kısırlık sorunları, küçük vajinal kanamalar veya endometriyal polipler gibi jinekolojik bozuklukların ve patolojilerin teşhis edilmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış optik aletleri kullanan cerrahi bir disiplindir.

Obstetrik ve jinekolojide üç tip endoskopik cerrahi vardır: laparoskopi; histeroskopi; ve salpingoskopi. Laparoskopik cerrahinin ana endikasyonları; miyom, yumurtalık tümörleri, dış gebelik, kısırlık ve çikolata kistidir.

Laparoskopi

Teknolojideki gelişmelerle birlikte, laparoskopik cerrahi, en zor vakalar dışında, hızla ve aşamalı olarak geleneksel cerrahinin yerini almaktadır. Tanısal laparoskopi, kronik kasık ağrısı, kısırlık, yapışıklıklar ve çikolata kisti hastaları değerlendirmek için paha biçilmez bir araçtır ve jinekolojik kanserlerin derecelendirilmesinde yardımcıdır. Periton boşluğunun mükemmel görselleştirilmesi sadece tanıya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu durumların ciddiyetinin doğru bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Miyom, yumurtalık tümörleri, dış gebelik, kısırlık ve çikolata kisti tedavisinde laparoskopik yaklaşım artık tercih edilen yöntemdir.

Histeroskopi

Histeroskopinin anormal rahim kanaması, menopoz sonrası kanaması, kısırlığı ve tekrarlayan gebelik kaybı olan hastaları değerlendirmede paha biçilmez olduğu kanıtlanmıştır. Histeroskopi sırasında rahim boşluğu sıvı ile genişletilir ve ardından bir rezektoskop veya histerofiberskop kullanılır. Histeroskopik cerrahinin ana endikasyonları; myoma uteri, rahim anomalileri ve Asherman sendromudur.

Salpingoskopi

Ameliyat öncesi tanı aracı olarak salpingoskopi, tubal kavitenin incelenmesinde faydalıdır ve tubal rekanalizasyon için güçlü bir araçtır. Rahim içi tıkanıklıkları, yapışıklıkları veya diğer hastalıkları ve durumları teşhis etmek ve tedavi etmek için kullanılabilir. Salpingoskopi, tubal cerrahiye aday hastaların daha iyi seçilmesine olanak sağlamıştır.

Hastalıklardan önce Sağlık Sigortası Yaptırın.

Önemli teknolojik ve tıbbi gelişmeler, kullanılan ekipmanın karmaşıklığı ve minyatürleştirilmesi ile birlikte Jinekoloji ve Obstetrikte Endoskopi kullanımına yol açmıştır. Endoskopinin modern jinekolojide birçok uygulaması vardır ve liste her yıl genişlemektedir. Jinekolojik endoskopi, bazı kısırlık sorunları, küçük vajinal kanamalar veya endometriyal polipler gibi jinekolojik bozuklukların ve patolojilerin teşhis edilmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış optik aletleri kullanan cerrahi bir disiplindir. Kadın doğum uzmanlarının açık ameliyata gerek kalmadan vücut içinde işlem yapabilmelerini sağlayan bu minik cihazların icadı, hastaların durumlarını büyük ölçüde iyileştirdi.   Jinekolojide, endoskopik cerrahi muhtemelen cerrahi pratikteki en önemli ilerlemedir.

Sağlık Sigortanız ile Kadın Doğum Uzmanınızı düzenli ziyaret ederek, herhangi bir sağlık sorunu için izlenebilir, hamilelik veya doğumla ilgili sorularınızı sorabilir ve sizin ve doğmamış bebeğinizin mümkün olan en iyi bakımı almasını sağlayabilirsiniz. Hamilelik harika, heyecan verici ve genellikle stresli bir dönemdir.

Hamilelik Planlıyorsanız;

Henüz hamile olmayan fakat bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarına bekleme süresi olmayan oldukça avantajlı bir sağlık sigortası ürünü sunmaktayız. Sağlık sigortanıza ek olarak doğum teminatı eklemeniz halinde gebelik süresince kadın doğum muayeneleriniz, tahlilleriniz, doğumunuza kadar olan sürede gerçekleşebilecek olası hastane yatışları ve  doğumunuz sağlık sigortası ile karşılanır.

Yakın zamanda hamilelik planı olmayan anne adayları için; 12ay ,6ay, 3ay, 2ay bekleme süreli sağlık sigortaları  mevcuttur. Hamile kalmadan satın alabileceğiniz bu sağlık sigortaları ile şirketlerin anlaşmalı hastaneleri arasında tercih ve süre içerisinde hastane değişikliği yapmanız mümkün.

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. İrem Güler Özgür Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by