Suda Doğum

Merak Edilenleriyle Suda Doğum ve Avantajları

Suda Doğum

Suda Doğum, son yıllarda anne adaylarımızın arama motorlarında en çok aradığı doğum yöntemidir. Suda doğum nasıl yapılır, hangi hastanelerde suda doğum yapılır, fiyatı nedir. Hatta yaygın olarak yurt dışı örneklerine rastlansada, suda doğum videoları da  youtube ‘da oldukça fazla izleniyor. Peki hayli merak edilen bu konu hakkındaki doğrular nelerdir?

Suda Doğum Yöntemi Hakkında

Suda Doğum, anne adayları için özel olarak hazırlanmış 37 derece ısıya sahip özel bir küvette gerçekleştirilir. Hastane ortamındaki steril koşullarla birlikte, annenin kaslarının gevşemesini sağlayan ve bu sayede stresi ve travmayı azaltan su sıcaklığı ile, oldukça tercih edilmeye başlayan bir yöntemdir.

Belirli sıcaklıktaki su ve hidroterapi ile gerçekleşen doğumun, anneye olan faydaları kadar bebek için de, önemli olduğu… Anne karnında sıvı içinde geçen dokuz aydan sonra,  suda doğan bebeklerin daha hızlı bir adaptasyon yaşadıkları, aynı zamanda daha sakin bebekler oldukları da, araştırmalarla ortaya konmuştur.

Doğum Korkusu İçinde, Suda Doğum Alternatif mi?

Her ne kadar suda doğum, doğum küvetinde yapılıyor denilse de, içinizin çok rahat olacağı bir özel doğum ünitesinde gerçekleşir ve kadın doğum doktorunuz yanınızdadır.

Yoğunlaşan şehir hayatı, beraberinde getirdiği stres, telaş ve kaygılar sonucunda..  Anne adaylarımızın önemli bir bölümünde normal yollarla doğal doğum için kaygıların oluştuğunu biliyoruz. Bu kaygılar artan sezaryen doğum sayıları ile kendini gösterirken…

Suda doğum yöntemi, işte tam da burada anne adaylarımızın güven duymasını ve kaygılarını geride bırakmasına en büyük destekçidir.

Suda Doğum Neden Tercih Ediliyor?

 • Bebeğinizin anne karnındaki amniyo sıvısının sıcaklığına göre hazırlanmış küvet benzeri özel ünitedeki su; Bebeğinizin rahat doğumunu, dolayısı ile de sakinliğini sağlar.
 • Suda doğum ile, kan dolaşımı artar ve aynı zamanda rahim içindeki kasılmalar rahatlıkla düzene girer.
 • Sıcak suyun etkisiyle doğum kolaylaşır, doğum sırasında vajina yırtılması riski oldukça azalır.
 • Şimdilik bazı anne adaylarında, geleneksel yöntemlere göre biraz alışılmışın dışında bir alternatif gibi görünse de, anne ve bebek için bir yan etki, bir risk oluşturmaz.
 • Tam donanımlı bir hastane ve konusunda uzman bir kadın doğum uzmanı takibinde gerçekleşir.
 • Doğum sancıları hafifler.
 • Anne adayı ve bebeğin rahatlamasıyla doğum süresi kısalacaktır.
 • Suda anne adayının vücut ağırlığı azalacağından hareketleri serbest ve kolay hale gelir.
 • Vücut daha fazla endorfin salgılar. Bu sayede daha az ağrı hissedilir.
 • Doğum kanalının da daha esnek hale gelmesiyle doğum kolaylaşır.
 • Isı ve suyun vücutta sağladığı rahatlama ile, kolaylaşan doğumda, olası epizyotomi (vajinal bölgeye kesi) uygulaması azalır.
 • Medikal müdahaleye, suni sancı ve anestezi gerektirmez.

Kimler Suda Doğum Yapabilir?

Doğum öncesinde sağlık kontrolleri yapılmış ve uygunluk almış anne adayları  ve bebekler için; Genel başlıklarla…

 • 37 haftayı tamamlamış gebeliklerde,
 • Herhangi bir enfeksiyon tablosu gözlenmeyen anne adaylarında,
 • Doğum pozisyonu almış bebeklerde,
 • Beklenen doğum kilosu yüksek olmayan bebeklerde suda doğum planlanabilir.
 • Anne adayına öncesinde bir hazırlık eğitimi verilir. Nefes egzersizleri ile desteklenir.

Siz’de Suda Doğum Yapmak istiyorsanız; sağlık ekibimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ankara’da Suda Doğum Yapan Hastaneler

Ankara’da suda doğum yapabileceğiniz anlaşmalı hastanelerimiz, fiyatları ve kadın hastalıkları ve doğum bölümünde takibiniz için hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer Doğum Yönetimi Alternatiflerimiz

Bu makalede, son yıllarda yoğunlukla uygulanmaya başlanmış, anne ve bebek sağlığı konusunda önemsenen bir doğum yönteminden haberdar olmanızı istedik.

Fakat, sizin için hala uzak bir alternatif gibi görünüyorsa… Bundan çekinmeyin ve kaygılanmayın. Hayatımızda bir belki, birkaç kez deneyimleyeceğiniz bu özel an için, heyecanlanmak ve bazı kaydılar çok doğal.

Kaygı ve korkularınızın, sizinle  güçlü bir iletişim sağlayacak kadın doğum uzmanınız ile tanışmanız ve ona güveniniz ile son bulması için…

Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın.

Doğum İçin Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Yıllardır anne adaylarımızdan gelen taleplerin hepsine; Anne adaylarımızın beklentilerine uygun cevaplar verebilmek için çalışıyoruz.

 • Hamilelik öncesinde alınması gereken doğum teminatları,
 • Hamileyken de, alınabilen doğum sağlık sigortası çözümleri,
 • Ülke genelinde yaygın olan, anlaşmalı özel hastane ağımız,
 • Anne adaylarımızın hamilelikte, doğuma kadar… İhtiyaç duyacağı kapsamda planlar.
 • İstediği anlaşmalı hastaneyi ve anlaşmalı kadın doğum doktorunu seçme hakkı,
 • Gerektiğinde doktor ve hastane değiştirebilme hakkı,
 • Doğum Sağlık Sigortalarının istendiğinde taksitle kolayca ödenebilme avantajı,
 • Sağlık sigortaları için sağlanan vergi avantajı sayesinde… Kamu, özel sektör çalışanları ile iş yeri sahiplerinin gelir vergisi dilimine göre; %15 ile %40 arasında yararlanabileceği önemli bir devlet desteği olması…

Doğum için ister hamilelik öncesi.. ister hamileyken doğum sağlık sigortası yaptırmayı oldukça avantajlı hale getiriyor. Sizde hemen sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun bir doğum planı için sağlık sigortası yetkililerimize ulaşın. 

Yaptığımız İşi Öylesine Önemsiyoruz ki… Yorumlara Göz Atın

Her ay bin beşyüzden fazla anne adayımızdan gelen talebe cevap verirken, onları dinliyor.. Onlar için en iyi çözümü birlikte bulmaya çalışıyor. Yararlanabilecekleri tüm haklardan da yararlanmaları için süreci birlikte yönetiyoruz.

Bu tanışıklığımız elbette doğumla birlikte sonlanmıyor. Aksine daha yeni başlıyor ve bu güvenle doğumda olduğu gibi başta bebeklerimiz, sonrasında ise; Diğer sigorta ürünleri için, elimizden gelenden fazlası için çalışıyoruz.

İşte bu serüvendeki yorgunluğun bizler için en büyük ödülü ise; Anne adaylarımızın bağımsız platformlarda bizler için kaleme aldıkları YORUMLAR‘ımız. Onların memnuniyeti, bizi onurlandıran yorum ve beğenileri bizi çok mutlu ediyor. Siz de, linke tıklayarak bu değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Suda Doğum Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by