Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op Dr İpek ULU

Op Dr İpek ULU , Tüp Bebek Tedavisi Konusunda Uzman İsimler Arasındadır.

Op Dr İpek ULU

Koru Çukurambar Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Doktorlarından; Op Dr İpek ULU hakkında yaptığımız küçük araştırmamızın sonuçlarını sizlerle paylaşırken, bu süreçte İpek Hanım’ın hastalarından ve anne adaylarından sıklıkla duyduğumuz söylem “doktorum ailemizden biridir” oldu.

Op Dr İpek ULU ‘nun Uzmanlık Alanları ve Akademik Eğitimi

Hastalarıyla güçlü bir bağ kurabildiğini ve hastalarına bunu kolaylıkla yansıtıp, karşılık alabildiğini anladığımız Op Dr İpek ULU, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezundur.

Uzmanlığını Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan almıştır. Kamudaki zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Tüp Bebek eğitimini tamamlamıştır.

Ardından İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastanesi Şişli’de Dr. Öğretim Üyesi kadrosunda görev yapmıştır.

İstanbul’da Cinsel terapi eğitimi sertifikasyonu (CİSED) ve Suda doğum eğitim programlarını tamamlamış olan doktorumuz Koru Sağlık Grubuna katılmıştır. Koru Çukurambar Hastanesi‘nde görev yapmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Şansı Yükseliyor.

Tüp Bebek tedavisinden her geçen yıl, gelişen teknoloji ve laboratuvar ortamında kullanılan materyallerin, saklama koşullarının hızla iyileşmesi ile Op Dr İpek ULU’dan tüp bebek tedavisinde başarı şansının artmaya devam ettiğini duymak bizi çok mutlu etti.

Tüp Bebek İçin Kimler Başvurmalı?

Günümüzde şehir hayatındaki yoğun iş temposu, stres ve belkide kariyer planları ile ertelenmiş gebelik planları kadar, bebek sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarının yaşları da bebek sahibi olmayı etkileyen unsurlar arasında. 28-35 yaş aralığında olup bebek planlayan anne ve baba adaylarının sürecini değerlendiren ve genellikle bir süre doğal yollarla bebek sahibi olma planını izleme aldığını paylaşan Op Dr İpek ULU, 35 yaştan itibaren, yumurtalık rezervlerindeki belirgin azalma sebebiyle bu yaş grubunda bir değerlendirme ve  6ay kadar bir izleme öneriliyorken…

40 ve üzeri yaşlarda bebek sahibi olmak isteyen anne adaylarında, yine yapılan değerlendirme sonrası.. Tüp bebek tedavisi için çok bekletilmemesi gerektiği tavsiyelerini alıyoruz.

Tüp Bebek Tedavisi, Bebek Sahibi Olmak İçin Tek Yöntem mi?

Bebek sahibi olmak isteyen anne adaylarının kadın doğum uzmanları sonrası bir  tüp bebek uzmanına muayene olması öneriliyor. Tüp bebek planlamadan önce, bebek sahibi olmayı bugüne kadar geciktiren, altta yatan diğer sebeplerin incelenmesi ve  tedavisinin oldukça önemli olduğunu öğrendik. (Erkekte, sperm kalite ve sayısı, kadında tüplerin değerlendirilmesi gibi..)

Bu aşamadan sonra tüp bebek tedavisi öncesinde, aşılama yöntemi diğer bir seçenek olsa da, %25’lerdeki başarı oranı sebebiyle, daha başarılı tedavi süreçlerini daha az maliyetle yönetebilmek için artan tüp bebek merkez sayısı ve gelişen yöntemlerle, tüp bebek süreci ve başarı oranlarının arttığını paylaşmak doğru olur.

Tüp Bebek Aşamaları Nelerdir?

Tüp Bebek tedavisine başlayacak anne adaylarının genellikle merak ettiği birkaç adımı kısaca paylaşmak isteriz.

 • Tüp bebek tedavisi öncesinde çiftlerin değerlendirilme süreci başlar.
 • Erkekte sperm sayısı  ve ileri hareket oranına bakılır.
 • Burada daha önemli unsur, kadının yaşı ve yumurtalık rezervidir. 
 • Kadında Horman testleri, takipte ultrason görüntülemeleri ve sürecin değerlendirmesi ile devam edilir.
 • Rahim filmi ile tüplerin incelenmesi sağlanır, embriyonun yerleşeceği alanın değerlendirilmesi ve hazırlanması ile tedavi sürecinin ilk adımları başlar.

Op Dr İpek ULU Gebe Takibi

Çukurambar Koru Hastanesi’nde görev yapan doktorumuz, hastanenin SGK ile anlaşmalı olması ve çok sayıda anne adayının tamamlayıcı sağlık sigortası kullanıyor olması ile, rutin jinekolojik hasta takibinde oldukça tanınmış bir isimdir.

Peki hamilelik için ne zaman Doğum Sağlık Sigortası Paketleri Alınmalı?

Hamilelikten Önce Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Paketleri

Anne adaylarımızın hamilelik süreçleri başladığında istedikleri hastaneye gidebilmesi ve uzun zamandır takip ettikleri kadın doğum doktoru ile hamilelik sürecini takip ederken, avantajlı fiyatlardan yararlanabilmeleri için, Hamilelikten önce, muayene + tahliller ve +Doğumu karşılayacak doğum sağlık sigortalarını yaptırmış olmalarını öneriyoruz.

Hamileliğiniz henüz başlamadan yapacağınız doğum sağlık sigortaları, özel hastanelerdeki harcamalarınızı karşılarken, planlamanıza göre alternatif seçeneklerle sunulur.

Hamilelik öncesinde alınabilen ve Bekleme süresi olmayan Doğum Sağlık Sigortaları için hemen bilgi alın.

 • Muayeneler, tahliller ve doğum dahildir. Muayeneler sadece 15TL
 • Hamilelikten hemen önce alın. (Bekleme süresizdir. )
 • Sağlık sigortaları vergi avantajı ile %20 oranında ek devlet desteği
 • Vade farksız taksit seçeneği ile..

Hamileyken  Doğum Sigortası Paketleri

Eğer, hamilelik süreciniz başlamadan önce, planlama yaparak bir doğum sağlık sigortası almadıysanız üzülmeyin. Siz hamileyken de, muayeneler + tahliller ve + doğum harcamalarınızı karşılayacak olan ve HAMİLEYKEN YAPTIRABİLECEĞİNİZ bir doğum sağlık sigortamız var.  

 • Muayeneler, tahliller ve doğum dahildir. Muayeneler sadece 15TL
 • Hamileyken yaptırabilirsiniz.
 • Sağlık sigortaları vergi avantajı ile %20 oranında ek devlet desteği
 • Alternatif ödeme ve taksit seçenekleriyle…

Op Dr İpek ULU ile Suda Doğum

Son yıllarda çok hızlı yayılan suda doğum,  özel bir doğum ünitesinde doktorunuzun takibinde gerçekleşen bir doğum yöntemidir. Anne ve bebek sağlığı için oldukça avantajlıdır.  36-37 derece suyun içinde olmak, anne adayının kaslarını, kan akışını ve kasılmalarını kolaylaştırırken, bebek için doğum kanalından, oldukça rahat bir doğum sunar. Ağrı azaltıcı müdahalelere gerek kalmaz.

Op Dr İpek ULU, son dönemde benzer konuları anlatabileceği..röportajlar için sosyal medyada ve televizyon kanallarındaki programlara davet alıyor. Sosyal medya hesaplarıyla da kolaylıkla takip edebileceğiniz doktorumuzu yakından tanımak için, randevunuzu oluşturun. (0312) 911 11 39

Detaylar için Suda Doğum sayfamızı ziyaret edin. 

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op Dr İpek ULU Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by