Perinatoloji Uzmanı Prof Dr Aydan Biri

Hakkında

Prof. Dr. Aydan Biri Kimdir?

Gönül verdiği mesleğinde… En az bir hekim olmak kadar, anne de olan… Akademik başarılarla geçen onca yılda, sayısız kadın hastalıkları ve doğum uzmanı (hekim) yetiştiren bir isimle tanıştıracağız sizi. Perinatoloji Uzmanı Prof Dr Aydan Biri. Ülkemizin doğusundan batısına… Görev yaptığı, gördüğü, dolaştığı heryerde kadını gören. İzleyen, elini uzatan; Kadına olan saygısını dilinden asla düşürmeyen bir hekimle tanışacaksınız.

Bu ülke kadınları için bilimi ve teknolojiyi, bilgi birikimiyle birlikte kullanarak bir şeyler yapmaktan asla vazgeçmeden çalışan, deneyim ve tecrübeleriyle merhem olduğu onca vaka, onca kadın öykülerini anlatırken zaman zaman röportajlarında… Prof. Dr. Aydan Biri, kendisini “Kadına Hekim Oldum” sözüyle ifade ederken.

Biz, bu ülke kadınlarına sadece hekim olmakla kalmayan ve onca kadın doğum hekimini de yetiştiren, bu değerli hocamıza; Hocaların Hoca’sı… diyoruz.

Yüksek Riskli Gebelik Uzmanı Prof. Dr. Aydan Biri

Prof. Dr. Aydan Biri; 1980’lerde, bir akademisyen olma hedefiyle Tıp Fakültesine başlayan… Devam eden tıp eğitimi sırasında mecburi hizmet için gittiği Hakkari Yüksekova’da ise; Ülkemizim zor koşullarına ve ülkemiz kadınlarının doğudaki yaşantısına yakından tanıklık ederek, bugün kendisinden duyarken her seferinde gurur duyduğumuz “Kadına Hekim Olma” fikriyle, kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığını tercih eden ve merkezinde hep kadın olan idealist bir hekimdir.

Meslek hayatı boyunca, başarılı işlerle adından söz ettirmiş, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda akademisyen olarak görev yapmış, 2011 yılında profesör olarak atandıktan sonra da, yüksek riskli gebelik, genetik hastalıklar ve tanı yöntemleri ilgi alanı olmuştur.

Prof. Dr. Aydan Biri, (bir perinatoloji uzmanı) halk diliyle.. Yüksek riskli gebelik uzmanıdır.

Koru Hastaneleri ve Prof. Dr. Aydan Biri

Prof. Dr. Aydan Biri, bugün NEXT Level’daki özel muayenehanesinde hastalarını ve anne adaylarını kabul ediyor. Aynı zamanda, Koru Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü kurucusu ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Bölüm Başkanıdır.

Ankara’da gebe takibi ve kadın hastalıkları konusunda marka haline gelen Koru Hastaneleri için tüm hekim kadrosuyla hastanenin kurulduğu günden beri çok önemli çalışmalar yapmıştır. Bugün hala aynı özveriyle hastanelerde görev yapan kadın hastalıkları ve doğum uzamanları ile birlikte başta gebe takibi olmak üzere kadın hastalıkları ile ilgili çok sayıda başarılı ameliyatla da adından söz ettirmektedir.

Prof. Dr. Aydan Biri ve Gebe Eğitimleri

Anneliğe ilişkin tüm süreçler hakkında anne adaylarını bilgilendirmek ve gebelik sürecine hazırlamak için, her yıl çok sayıda gebe eğitimi organize ederek anne adayları ile konusunda uzman isimleri bir araya getirmeye devam etmektedir.

Prof. Dr. Aydan Biri’nin eğitim programlarını kişisel web sitesindeki eğitimler alanından takip edebilirsiniz.

Instagram

Video

Soru Sor
Whatsapp
Perinatoloji Uzmanı Prof Dr Aydan Biri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by