Doç Dr Buğra Coşkun

Doç Dr Buğra Coşkun Gebe Takibi ve Tüp Bebek

Doç Dr Buğra Coşkun ve Doç Dr Bora Coşkun

Liv Hospital Ankara Hastanesi‘nin tanınmış hekimlerinden ikiz kardeşler; 2021 yılı Eylül ayı itibariyle hastalarını BB KLİNİK’te kabul etmeye başladılar. Memorial, Tobb, Güven Hastanesi gibi Ankara’nın önde gelen özel hastanelerinde ilse doğum ve cerrahi işlemlerini gerçekleştiriyorlar. İsimlerini her zaman olduğu gibi  BB Klinikte de, yan yana görmekten çok mutluyuz. İkizlerin mesleklerine olan hayranlığı, yüksek hasta memnuniyeti ve birlikte başarılı çalışmaları bizleri de oldukça heyecanlandırıyor. Yazımıza Doç Dr Buğra Coşkun ile başlıyoruz.  (Bk. Doç Dr Bora Coşkun)

Doç Dr Buğra Coşkun Kimdir?

Doç Dr Buğra Coşkun İzmirli’dir. 2010 yılında Tıp doktoru olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve ihtisasını Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamlayarak; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Doç Dr Buğra Coşkun Uzmanlık Alanları

Genellikle, gebe takibi yaptığını düşündüğümüz ve bu yönleri ile öne çıkan kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının… Diğer tıp branşlarından ayrılan en önemli yönü.. Hastalarının ilaçla tedavi süreci kadar, kadın hastalıkları bölümü cerrahisini de hekimler hastalarını bizzat takip eder ve operasyonlarını da yapabilirler.

Doç Dr Buğra Coşkun, Slovenya’da ‘Normal doğumun teşvik edilmesi ve Müdehaleli doğumlar ile Laparoskopik Cerrahi’ konusunda gözlemler yapma fırsatı yakalamıştır.

Acıbadem Üniversitesi CASE (Center of Advanced Simulation and Education) Laboratuvarı’ndan Robotik Cerrahi Eğitim Programı Sertifikası alarak; Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Robotik Jinekolojik ameliyatlara katılmıştır.

Yerli ve yabancı hakemli bilimsel dergilerde yayınlanmış bir çok makalesiyle beraber, kongrelerde sunulmuş bir çok sözel ve poster bildirisi bulunmaktadır. Alanında referans kabul edilen kitapların bölüm çevirilerine ek olarak, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında yayınlanan iki kitapta bölüm yazarlığı yapmıştır.

Ayrıca bilimsel dergilerde hakemlik de yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası bir çok kongre ve kursa katılmış olup 60’ın üzerinde sertifika sahibidir.

2017 yılında Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Ulusal Kongresi’nde ‘’Yükselen Yıldızlar’’ ödülüne layık görülmüştür.

Doç Dr Buğra Coşkun, Kasım 2020 itibari ile ÜAK’un verdiği yetkiyle bilimsel ve akademik değerlendirme sonucu Sağlık Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında “Doçent” unvanını almaya hak kazanmıştır.

Hekim Hakkında Bilgi ve Randevu İçin Tıklayın.

Doç Dr Buğra Coşkun ve Doç Dr Bora Coşkun Coşkun’a Sorduk…

Pandemi Döneminde Gebelik Takibi

Bugün size pandemi döneminde gebelik takibi süreçlerinden bahsedeceğiz; Korona virüsü ile birlikte bu süreçte neler değişti ve artık nasıl ilerliyoruz?  Hepsini konuşacağız. Bu dönemde birçok aile gebelik planlarını ertelerken tüp bebek uygulamalarınada  bir süre ara verildi. Peki, o mutlu haberi aldınız ve gebelik oluştu. Pandemiyle beraber nelere dikkat etmemiz gerekiyor, hadi başlayalım…  Öncelikle, gebelik dışında her insanın aldığı tüm önlemler, sizler için de geçerli.  Mutlaka kalabalık yerlerden uzak durmalı, ellerinizi sık sık yıkanmalı ve maske kullanmalısınız.

Pandemi Döneminde Ek Destek ve Vitaminler

Tüm gebelerimize bir çok destek ilacı vermekteyiz.  Bunların yanında, c vitamini d vitamini çinko gibi desteklerin biraz daha yüksek miktarda alınması bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olacak. Bu dönemde takip sıklığını biraz daha azaltmak daha mantıklı bir yaklaşım olacak. Ancak bunun yanında, olmazsa olmaz testlerimizi ertelememek, ancak bunların ihmal etmemek çok önemli. Bu süreçte yüz yüze görüşmeler biraz azalsa da, online şekilde görüşmeleri devam edip… En azından telefonla da olsa ulaşılabilir olmaya çaba gösteriyoruz.

Pandemi Döneminde Ziyaretçi ve Organizasyonlar

Pandemi ile beraber doğum süreçlerinde de bazı değişiklikler oldu. Bu değişiklikler anne adaylarında bazen mutsuzluk yaratsa da, önemli olan doğumun sağlıkla sonlanması. Peki ne gibi değişiklikler oldu?  Doğum organizasyonlarına biraz ara verdik. (Doğum fotoğrafçısı, ziyaretçiler …)  doğuma eşlik edecek kişi sayısını azaltmaya çalıştık. Ancak takdir edersiniz ki; Hiç biri anne ya da bebeğin sağlığından daha önemli değil. Olası teması azaltmak adına, minimum kişiyle bu süreci yönetmek,  en sağlıklısı. Hepinize sağlıklı doğumlar dileriz. (Doç Dr Buğra Coşkun ve Doç Dr Bora Coşkun Aralık 2020)

Doç Dr Buğra Coşkun ve Doç Dr Bora Coşkun Doğum Paketi

Doç Dr Buğra Coşkun ve Doç Dr Bora Coşkun, Liv Hospital Ankara Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Hamilelik süreci başlamış anne adaylarımızın ve hamilelik planlaması içinde olan ailelerin yararlanabilecekleri doğum sağlık sigortası avantajları, gebelik süresince muayenelerin, rutin tetkiklerin, doğumun..  Sigorta şirketi tarafınca karşılanması, çalışanlar ve iş yeri sahipleri için vergi avantajı ile sunulan %20 devlet desteği, sağlık harcamalarınızda oldukça ekonomik koşullar sağlıyor.

Detaylı bilgi almak için; SİGORTAPARTNER AŞ Ankara Ofisimize 0850 346 11 30 ‘dan ulaşabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Doç Dr Buğra Coşkun Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by