Dr. Hüner Azimli

Dr. Hüner Azimli; Medisun Çayyolu Hastanesi’nde. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile muayenelerde sadece 15 TL ödemek için hemen bizi arayın. 0(850) 346 1130

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüner Azimli Kimdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüner Azimli 1985 yılında doğmuştur. Tıp Eğitimi’ni Azerbaycan Tıp Üniversitesi Müalice-işi Fakültesi’nde 2002 – 2008 yılları arasında başarıyla tamamlayan Dr. Hüner Azimli, Tıp Doktoru unvanını almıştır. Uzm. Dr. Hüner Azimli lisansını tamamladıktan sonra 2009 ile 2010 yılları arasında Sumqayıt 1 Numaralı Hastanesi’nde çalışmış ardından 2011 yılında yine Azerbaycan’ın Sumqayıt ilinde bulunan Özel Şifa Hastanesi’ne başlamıştır. Dr. Hüner Azimli, tıp eğitimini tamamladıktan ve belirli bir süre Azerbaycan’da çalıştıktan sonra ihtisasını yapmak için Türkiye’ye gelmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde uzmanlık eğitimini tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur. Uzmanlığını alan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüner Azimli 2018 ile 2019 yılları arasında İstanbul’da bulunan Özel Megapol Hastanesi’nde çalışmıştır. Uzm. Dr. Hüner Azimli şu an Medisun Çayyolu Hastanesi’nde kariyerine devam etmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hüner Azimli’nin katılmış olduğu mesleki eğitim ve kurslar aşağıdaki gibidir;

  • Teorik ve Pratik Uygulamalı Histeroskopi – Laparoskopi Kursu ,Ocak Ankara
  • Ürojinekoloji’de Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu Haziran , Ankara
  • Teorik ve Pratik Uygulamalı Histeroskopi – Laparoskopi Kursu ,Mart Ankara
  • MIPS Ankara Pelvic Floor Surgery Cadaver Course

Dr. Hüner Azimli ve Pelvik Taban Bozuklukları

Pelvik taban kasları, leğen kemiğinin (pelvisin) altını kaplar ve pelvik organları (mesane, bağırsak ve kadınlarda uterus (rahim)) destekler. Pelvik taban kasları zayıfladığında mesane ve bağırsak kontrolü ile ilgili sorunlar yaratabilirler.

Pelvik taban kasları hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel işlev için önemlidir. Erkeklerde erektil fonksiyon ve boşalma için önemlidir. Kadınlarda pelvik tabanın istemli kasılmaları (sıkılması), cinsel duyu ve uyarılmaya katkıda bulunur. Kadınlarda bulunan pelvik taban kasları da hamilelik sırasında bebeğe destek sağlar ve doğum sürecinde gevşemeleri gerekir.

Gergin bir pelvik tabanı olan birçok kişi kabızlık, ağrılı cinsel ilişki, idrara sıkışma ve kasık ağrısı yaşayabilir.

Pelvik Taban Kas Egzersizleri

Vücuttaki herhangi bir kas gibi, pelvik taban kasları da düzenli, hedefe yönelik egzersizle çalıştırılabilir. Hemen hemen her durumda, pelvik taban kasları üzerinde kontrol kazanmak ve onları işlerini iyi yapmaları için eğitmek mümkündür.

Pelvik taban kas egzersizleri şu konularda yardımcı olabilir:

  • Mesane ve bağırsak kontrolünün iyileştirilmesi
  • Rahim sarkması riskini azaltmak
  • Doğum ve ameliyattan daha iyi iyileşme
  • Artan cinsel duyum
  • Artan sosyal güven ve yaşam kalitesi.

Yapmanız gereken ilk şey, hangi kasları çalıştırmanız gerektiğini bulmaktır. Düzenli bir pelvik taban kas egzersiz programına geçmeden önce pelvik taban kaslarınızı doğru bir şekilde tanımlamanız çok önemlidir. Kadın doğum doktorunuzdan pelvik taban kas eğitimi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile düzenli doktor kontrollerine gidin, muayenelerde sadece 15TL ödeyin.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası ile, sigorta başlangıç tarihinden sonra gelişen hastalıklarınız teminat altına alınır. Anlaşmalı özel hastanelerde ve özel sağlık sigortası ile- anlaşmalı özel muayenehane hekimlerinde- poliçe teminatlarınız çerçevesinde muayene olur, test, tetkik ve taramalarınızı yaptırabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK anlaşmalı özel hastanelerde kullanabildiğiniz bir sigorta ürünüdür. SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) katılım payı olan, 15 TL muayene ücreti öder, anlaşmalı tüm bölümlerde kontrolleriniz yaptırabilirsiniz. 0-64 yaş arası tüm bireylerin sahip olabildiği sağlık sigortaları detaylı bilgisi için uzman sağlık ekibimiz ile görüşün.

Sigorta Partner AŞ. olarak 20den fazla şirket ile size ve ailenize en uygun sağlık sigortası planlarla sağlık hizmeti sunuyoruz. Teklif almak için bize ulaşın.

Vergi İndirimi Nedir?

Günümüzde sağlık sigortaları sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun en temel sebeplerinden biri Devlet Desteğidir. Çocuğunuz veya kendiniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tamamı %15 ile %40 arasında değişim gösteren oranlarda vergi avantajlarına sahiptir. Vergi avantajı oranı, sizin gelirinize göre hesaplanır.

Poliçenizi işyerinizde muhasebe birimine vererek, vergi indiriminden hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm sağlık sigortalarında devlet desteğinden faydalanabilirsiniz. Bebeğiniz&çocuğunuz için Çocuk Sağlık Sigortası satın alarak, sağlığının geleceğini güvence altına alabilirsiniz. Olası kaza, hastalık durumlarında sigortanız sağlık giderlerinizi karşılayacak, siz de çocuğunuzun sağlığının huzurunu yaşayacaksınız. Çocuk Sağlık Sigortaları ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için uzman sağlık ekibimiz ile iletişime geçin.

Soru Sor
Whatsapp
Dr. Hüner Azimli Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by