Op. Dr. Onur Numan

Op. Dr. Onur Numan; MEDICANA ANKARA Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü muayeneleri sağlık sigortası ile sadece 15 TL. 0(850) 346 1130

Op. Dr. Onur Numan MEDICANA International Ankara Hastanesi’nde

Ankara’da adından çok sık söz ettiren kadın doğum hekimlerinden Op. Dr Onur NUMAN, uzun zamandır MEDICANA İnternational Ankara Hastanesi Kadın Doğum ekibinde görev yapmaktadır.

Op. Dr. Onur NUMAN; Tıp eğitimini Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘nde aldıktan sonra “Kadın Hastalıkları ve Doğum” ihtisasını İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’nde tamamlamıştır. Çayyolu Medisun Hastanesi’nde de görev yapan kadın doğum doktoru. Uzun zamandır MEDICANA’da görev yapmaktadır.

Hamileyken MEDICANA Ankara Hastanesi’nde geçerli bir doğum sağlık sigortası paketi alarak; Muayeneler, tahliller ve  doğumda dark ücret ödemeden, kontrollere başlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Alın.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Onur Numan Kimdir?

1984 doğumlu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Onur Numan 2010 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başarıyla mezun olarak Tıp Doktoru unvanını almıştır. İhtisasını 2014 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde başarıyla tamamlayan Op. Dr. Onur Numan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını elde etmiştir. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında 2014 ile 2016 yılları arasında Bingöl Kadın, Doğum, Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde çalışmıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Onur Numan zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra 2016 – 2017 yılları arasında Özel Medical Park Ordu Hastanesi’nde çalışmış olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Onur Numan, buradan sonra 2017 – 2020 yılları arasında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmış aynı zamanda bahsi geçen kurumun Gaziosmanpaşa’daki hastanesinde hastalarına bakmaya devam etmiştir. 2020 – 2021 yılları arasında ise VKV Sağlık Kuruluşları, Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi’nde çalışmış olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Onur Numan MEDICANA Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde, anne adaylarımızı takip etmektedir.

Op. Dr. Onur Numan’ın Mesleki İlgi Alanları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Onur Numan’ın mesleki ilgi alanları aşağıdaki gibidir;

  • Genel jinekoloji ve obstetri
  • Riskli gebelik takibi
  • Ürojinekoloji
  • Üriner inkontinans cerrahisi
  • Benign jinekolojik cerrahi

Rahim Ağzı Kanseri ve Kadın Doğum Bölümü

Rahim ağzı kanseri, rahim ağzının vajinaya bağlanan alt kısmı olan rahim ağzı hücrelerinde meydana gelen bir kanser türüdür. Cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon olan insan papilloma virüsünün (HPV) çeşitli türleri, çoğu rahim ağzı kanserine neden olmada rol oynar.

HPV’ye maruz kaldığında vücudun bağışıklık sistemi tipik olarak virüsün zarar vermesini engeller. Bununla birlikte, insanların küçük bir yüzdesinde virüs yıllarca hayatta kalır ve bazı servikal hücrelerin kanser hücrelerine dönüşmesine neden olan sürece katkıda bulunur. Tarama testleri yaptırarak ve HPV enfeksiyonuna karşı koruyan bir aşı alarak rahim ağzı kanseri geliştirme riskinizi azaltabilirsiniz.

Düzenli kadın doğum bölümü kontrolleri, olası hastalıklarınıza engel olmada ve erken tanıda önemli rol oynar. Yıllık uygun primlerle, taksit imkanı ile sağlık sigortası bilgisi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Rahim Ağzı Kanseri Belirtileri

Erken evre rahim ağzı kanseri genellikle hiçbir belirti veya semptom göstermez. Daha ileri evre rahim ağzı kanserinin belirti ve semptomları şunları içerir:

  • İlişkiden sonra vajinal kanama,
  • Adet dönemleri arasında vajinal kanama,
  • Menopozdan sonra vajinal kanama,
  • Ağır olabilen ve kötü kokulu sulu, kanlı vajinal akıntı
  • İlişki sırasında kasık ağrısı

Bu belirti veya semptomlardan bir ya da birkaçına sahipseniz kadın hastalıkları ve doğum uzmanınızdan randevu alın.

Rahim ağzı kanserine neyin neden olduğu net değil, ancak HPV’nin bir rol oynadığı kesindir. HPV çok yaygındır ve virüslü çoğu insan asla kanser geliştirmez. Bu, çevreniz veya yaşam tarzı seçimleriniz gibi diğer faktörlerin de rahim ağzı kanseri geliştirip geliştirmeyeceğinizi belirlediği anlamına gelir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Olası hastalıklarınızın erken tanısında düzenli doktor kontrolleri önem taşır. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile – şirketlere göre değişen – yıllık 10 muayene hakkınız olur. Bu 10 muayene hakkınızı, anlaşmalı hastanelerin SGK ile anlaşmalı bölümlerinde kullanabilirsiniz. İster kadın doğum bölümü olsun, ister üroloji bölümü olsun, muayenelerde sadece 15 TL katılım payı ödersiniz. SGK sut karşılığı olan test ve tetkiklerde bir adet sayı sınırı yoktur ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile %100 karşılanır.

Sigortalılık başlangıç tarihiniz sonrasında gelişen kaza ve/veya hastalık ile ilgili hastane yatışlarınız, şirketlerin belirlediği içeriklerle %100 karşılanır. Hastane, doktor, oda ve refakatçi gideri poliçenize dahildir.

Gelir vergisi ödemesine tabii olan herkes sağlık sigortalarında devlet destekli vergi avantajından yararlanabilir Sağlık sigortası poliçenizi, iş yerinizin muhasebe birimini vermeniz yeterlidir. Sadece kamu ya da özel sektör çalışanları değil, vergi mükellefi iş yeri sahipleri de Vergi indiriminden faydalanabilirler. (tamamlayıcı sağlık sigortası)

Sadece doğum paketi

Hamilelik öncesi doğum paketi

Hamileyken doğum paketi

Çocuk sağlık sigortası

Tek başına bebek sağlık sigortası

Anlaşmalı özel hastaneler ve tüm sağlık sigortası

ürünleri hakkında detaylı bilgiyi uzman sağlık ekibimizden alın. Size uygun sağlık sigortası teklifleri için hemen bizi arayın.

0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Onur Numan Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by