Gebelik Sigortası

Gebelik Sigortası'nda Devlet Desteği ve Sağladığı Avantajlar

Gebelik Sigortası

Bu yazıyı kaleme alırken, “Gebelik Sigortası” için gelen sorulara da bakarak; Bunun gebeliğe karşı, tedbir anlamında bir sigorta olarak algılanmasından oldukça kaygılıyım.

Siz, her ne kadar, aradığınızı biliyor olsanız da; inanın şaşırdığımız, çok ilginç sorulara yanıt verdiğimiz anlar az değil…

Haydi başlayalım;

Gebelik Sigortası Nedir?

Hamilelik süreci başlamış anne adaylarımızla; Doktor, hastane, veya fiyat araştırırlarken tanışıyoruz. Çünkü Hamileyken Doğum (Gebelik) Sigortası Yaptırabilirsiniz. Bunun en önemli avantajı; Hamilelik sürecinizde, kadın doğum muayenelerinizden testlere, hatta doğuma kadar ki, harcamalarınızın bir sigorta şirketi tarafından karşılanması ve size doğum sürecinizde fiyat avantajı sağlanmasıdır. Kapsamı, fiyatları ve devlet desteği hakkında bilgi almak için isterseniz hemen telefonla (0312) 911 11 39‘dan sağlık ekibimize ulaşabilirsiniz.

Gebelik Sigortaları

Sağlık sigortalarında hemen hemen herkesin tanıdığı markalardan biri olan ACIBADEM Sigorta, çok uzun yıllar önce, sağlık sigortaları yanında doğum için ek teminatların sunulması, hatta oldukça da genişletilmesinin farkında olan önemli şirketlerden biridir. Acıbadem Sigorta Doğum Teminatı, genellikle sahibi oldukları ACIBADEM HASTANELERİ’nde geçerli olacak şekilde planlanır ve Acıbadem Gebelik Sigortası, sadece doğum sürecini kapsar. Ayrıca satın alınır. Sizi üzmek istemem fakat; Acıbadem Gebelik Sigortası’nın hamile kalmadan 5,5 – 6 ay önce alınması gerekmektedir.

Hamileyken Gebelik Sigortaları

İşte; İşin en keyifli tarafındayız. Çünkü her ay doğum sürecini konuştuğumuz anne adaylarımızın %83’ü hamile. Sizlere bundan 10 yıl önce, kusura bakmayın derken…. O zaman başladığımız bir proje ile, gebe anne adaylarımıza doğum sağlık sigortası yapmaya başladık. Bugün inanılır gibi değil ama; Son 10 yılda hamileyken tanıştığımız anne adaylarımızın sayısı 320bin’i geçmiş durumda.

Gebelik Sigortaları için daha fazla beklemeden bilgi alabilirsiniz. Sağlık ekibimizle görüşmeden önce de, anne adaylarımızın yorum ve değerlendirmelerine göz atmak isteyebilirsiniz.

Gebe Sigortası ve Harcamalarda Devlet Desteği

Gebelik haberinizi aldıktan sonra da, yapabileceğiniz doğum sağlık sigortaları, anlaşmalı özel hastanelerde muayeneler, tahliller ve doğumunuzu karşılar. Siz hastaneye ek ücretler ödemezsiniz.

Özel hastanelerden sizin alabileceğiniz fiyatlara kıyasla, sigorta şirketlerinin hastanelerle anlaşma ve  pazarlık gücü sayesinde; Doğum sağlık sigortaları çok daha avantajlı fiyatlarla sunuyoruz.

Ayrıca , sadece sağlık sigortaları için sağlanan vergi avantajı ortalama %20 oranında Devlet Desteğinden yararlanmanızı sağlar. Böylece, hem özel bir hastaneye fiyatına göre, çok daha uygun bir rakama doğum sigortası paketi yaptırırsınız… Hem de, devlet desteği sayesinde ödediğiniz paranın %20’si cebinizde kalır. Hemen Bilgi Alın.

Gebelikte Sigorta İşlemleri

Hamile olduğunu öğrenen anne adaylarımız gebelikte, özel bir hastanede  doğum harcamalarının karşılanması için özel doğum sağlık sigortası yaptırabilir.

  • Aktif bir SGK olması gerekmektedir. Siz çalışmıyorsanız, eşinizin çalışması yeterlidir.
  • Çalışmayan ailelerde, aktif bir SGK yok ise; Genel sağlık sigortasına hemen başvurarak özel hastanelerde kesintisiz sağlık hizmeti almaya devam edebilirsiniz.
  • Aktif bir SGK sahibiyseniz, özel hastanelerdeki doğum harcamalarınızı sağlık sigortası şirketlerinin karşılaması için, Doğum Sağlık Sigortası alabilirsiniz. Hemen Bilgi Alın.

Doğumdan sonra yapılabilen doğum yardımı, doğum rapor parası veya SGK’dan yararlanamadığınız durumlarda  sağlık ekibimiz özel doğum sağlık sigortası dışında  yardımcı olamayacağından; Bulunduğunuz ilde, İlçe SGK Müdürlükleri’nden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Gebelik Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by