Doğum Sigortaları ve Kapsamı

Doğum Sigortaları Hamilelik Öncesinde veya Hamileyken Yapılabilir.

Doğum Sigortaları

Doğum Sigortaları hakkında merak edilenlere yazımızda detaylıca başlıklarla yer vermeye çalıştık, bu keyifli süreç bazen heyacanlı, bazen kaygılı da olsa… Unutmayın ki; Bu dönemde tanıştığımız ve gebelik süresince birlikte takip ettiğimiz onlarca hatta yüzlerce anne adayımız da, bu sürece sizin gibi başlıyor.

Anne adaylarımızın doğum sigortaları konusundaki değerlendirme ve yorumlarını inceleyebilir, hatta dilerseniz; Hemen şimdi sorularınızı, aynı gün cevaplanması için bize gönderebilirsiniz.

Doğum Sigortası

Belki, kısaca “doğum sigorta paketi, doğum sigortası, doğum paketi” olarak adlandırıyorsak da; Gebelik süresince sizin kadın doğum bölümündeki aylık muayenelerinizi, doktorunuzun istediği tahlil ve tetkikler ile 38 hafta sonrasında doğum harcamalarınızı karşılayan pakete biz; “Doğum Teminatlı Sağlık Sigortası diyoruz”.

Doğum Teminatlı Sağlık Sigortası Ne Zaman Alınır?

Bu sorunun iki basit cevabı var. Fakat tercih ettiğiniz seçenek için, sağlık ekibimizle konuşmanızı gerektirecek birçok detayı güzelce size anlatmamız gerekiyor. Sağlık Ekibimize Ulaşın

Doğum Sigorta Paketi Kapsamı

Anne adaylarımızın %83’ünde olduğu gibi; Siz de, hamilelik süreciniz başladıktan sonra doğum sigorta paketi araştırmaya başlayanlardansanız… Hiç kaygılanmayın. Belki verdiğimiz oran size çok fikir vermediyse, şunu söyleyebiliriz ki, her ay 2300’den fazla anne adayımız, hamileyim diye bizi arıyor. Bu nedenle merak etmeyin, yalnız değilsiniz.

Hamilelik süreci başlamış anne adaylarımızın özel bir hastanede, kadın doğum doktoru muayeneleri, doktorunuzun hamilelik haftanıza göre isteyeceği rutin gebelik testleri ve doğumdaki ihtiyaçlarınızı düşünerek hazırlanmış doğum sigorta paketi alternatifleri, size kapsamlı bir o kadar da ekonomik çözümler sunacak. İstediğiniz özel hastaneler için, e-posta ile basit anlatımlı, kolay anlaşılır bir teklif ve bu teklifi size gönderecek güvenilir bir sağlık danışmanına sahip olmaya çok yakınsınız. Ama bunu bizden değil, mutlu olmaları için çok çalıştığımız anne adaylarımızın yorumlarına bakarak siz karar verin.

Doğum Sigortası Fiyatları

Doğum sigortası fiyatları, tamamıyla doktorunuzun çalıştığı özel hastanenin, fiyat politikası, bilinirliği, marka değeri, evet.. bazen bulunduğu semte göre belirlenmiş hastane fiyatlarına göre farklılık gösterebilir.

2010 yılında başladığımız ilk projemize kadar, hastanelere fiyat sorduğunuzda, muayene fiyatını, belki doktorun yapabileceği testlerin tahmini fiyatını ve gizli saklı günün doğum ücretini öğrenebildiğinizde… Toplam rakam için küçük bir matematik hesabı gerekiyor ve belirsizlikler sizi bekliyordu.

Bugün ise; doğum sigortasının oldukça yaygınlaşması ile, özel hastaneler, hatta özel muayenehane hekimleri, artık sizden gelen “doğum paketiniz var mı?” sorusuna cevap verebilmek için; Hizmetlerini paketler halinde sunuyor. Belirsizliğin eskiye nazaran çok daha az olması elbette daha iyi. Peki? Hastaneden alacağınız bir paket hizmet ile doğum sağlık sigortası aynı şey mi.

Elbette hayır…

İşte Maddeler Halinde Doğum Sigortası Paketi Avantajları

  • Hamilelik henüz başlamadan yada hamileyken farklı fiyatlar ve kendine özgü avantajlarla satın alınabilir. Biz, planlamanın daha avantajlı olduğundan yanayız.
  • Anlaşmalı Özel hastaneler arasından, hastane ve doktorunuzu siz seçer, gerekli görürseniz de, istediğiniz zaman yine siz değiştirirsiniz.
  • Muayeneler için sadece 15TL Sgk katılımı ödersiniz.
  • Muayenelerin beraberindeki SGK’lı gebelik rutin test ve tahlilleri limitsizdir ve %100 karşılanır.
  • Epidural Normal & Sezaryen doğum yatarak tedavi teminatınızla %100 karşılanır.
  • Tek kişilik özel oda, refakatçi masrafları, doktor, doğumda hastane yatış masrafları da %100 karşılanır.

Doğum Sigortaları Fiyat Avantajları Nasıl Sağlanır? 

Cevabı çok basit… Siz, özel bir hastaneden tek başınıza fiyat almaya çalışırsınız. Hatta, hamileyken gittiğiniz için; Neredeyse, yazın ortasında tatil rezervasyonunuz olmadan Antalya’da otelin kapısında olmakla aynıdır durumunuz.

Sigorta şirketleri ise, anlaşmalı hastanelerden hizmet alan yüzlerce hastası, sigortalısı için çok daha fazla pazarlık gücüne sahiptir. (Sadece gebeleri düşünmeyin) Bu sayede satın alacağınız doğum sağlık sigortası, hastane fiyatına kıyasla daha ekonomiktir.

Üstelik sadece sağlık sigortaları için vergi avantajıyla sunulan  %15 ile %40 arasında değişen Devlet Desteği, doğum sağlık sigortanıza ödeyeceğiniz paranın ortalama %20’sinin cebinizde kalması anlamına gelir ki…  Fiyat avantajı gittikçe artıyor gibi…

  • Doğum sağlık sigortanız resmi bir poliçedir. E-devlet uygulaması üzerinden görür, takip edersiniz.
  • İptal için bir sebep olmasını aklımıza bile getirmeyelim… Her şey, sonuna kadar sağlıkla devam etsin. Ama hiçbir sebep olmadan da iptal etmek istenirse… Arabanızın kaskosunda olduğu gibi bir dilekçeniz yeterlidir. İptali yapılır, poliçenizin kalan primi de iade edilir.

Doğum Sigortaları detayları, doğum sigortası fiyatları, hastanelerle küçük karşılaştırmalar ve sizin de, herkes gibi işin başında, aynı heyecanla  olduğunuzu ifade etmeye çalıştık.

Doğum Sigortaları hakkında sorularınız için sağlık ekibimiz bir telefonunuzu bekliyor. İstediğiniz zaman; (0850) 346 11 30 ‘dan ulaşabilir. Konuşmak için pek müsait olmadığınız zamanlarda ise, mesajınızı hızla yanıtlanmak için bize ulaştırabilirsiniz.  Dilerseniz hemen Doğum Sigortaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlıkla kalın…

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Sigortaları ve Kapsamı Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by