Doğum Sağlık Sigortası Alın

Doğum Planınızda Hamilelikten Hemen Önce Doğum Sağlık Sigortası Alın.

Doğum Sağlık Sigortası ile Çok Avantajlı

Yakın zamanda hamilelik planı olan anne adayları için; Doğum teminatlı sağlık sigortası avantajlarından bahsedeceğimiz yazımız yayında.

Doğum Teminatlı Sağlık Sigortası ve Doğum Sağlık Sigortası Avantajları 

Sincan,  Çankaya (Çukurambar) , Söğütözü, Batıkent (Yenimahalle) gibi çok sayıda ilçede  sigorta şirketlerimizin anlaşmalı hastaneler yer alır. Kadın doğum bölümü ve pediatri (çocuk sağlığı) bölümünde ise, Ankara’da en çok tercih edilen hastaneler, bu semtlerdedir.

Muayene, tahliller ve gerekli hastane yatışlarınızda; Sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz. Böylece  sadece 15TL Sgk katılı ile muayene olurken; Muayeneler tahliller ve doğum için fark ücret ödemezsiniz.

Doğum Sağlık Sigortaları Hakkında Bilgi Alın.

Koru Doğum Paketi

Ankara’da Kadın Doğum Hastaneleri

Ankara’da SGK Anlaşmalı olan ve SGK Anlaşmalı olmayan çok sayıda özel hastane var. Öncelikli doktor ve hastane tercihinize göre; Çok sayıdaki hastane arasından, elemeler, sizin beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre şekillenecektir. Burada tavsiyemiz, hastanenin büyük olması, kadın doğum hekimleri kadar, yeni doğan yoğun bakım servisinin yeterliliği , ödediğiniz tutar karşılığında alacağınız hizmetten duyacağınız memnuniyet seviyeniz.. Elbette bunlara karar verirken, internet yorumları kadar; Bir bilenden de fikir almayı tavsiye ederiz.

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

 

Hamileyken Doğum Sağlık Sigortalarının Sağladığı Avantajlar ve Doğum Sağlık Sigortası

Hamilelik süreci, anne adaylarının sağlık sigortaları ve doğum paketleri ile tanıştığı, bu konuda araştırma yaptıkları dönemlerden en önemlisidir. Çünkü;  Muayeneler, tahliller ve doğum için Sizi bekleyen harcamaların bir sigorta şirketi tarafından karşılanması.. Kulağa oldukça hoş geliyor.!

Peki Doğum Sağlık Sigortaları ve Doğum Teminatı Neleri Karşılar.

  • Hamileyken kadın doğum bölümündeki muayenelerinizi %100 karşılar.
  • Rutin gebelik tahlil ve tetkiklerinizi,
  • Hamilelik öncesinde alınan planlarda.. Doğuma kadar beklenmeyen hastane yatışlarınızı karşılar.
  • Normal & Sezaryen ayrımı olmadan doğumunuzu ve anesteziyi,
  • Oda-Refakatçi giderlerinizi %100 karşılar.

 

Bebeğinizin doğumu ile yapılan ilk kontroller, topuk kanı, koruyucu aşısı gibi tetkikleri ücretiz olarak yapılır. Yeni doğan yoğun bakım yatış giderleri Sgk tarafından %100 karşılanır. Bebeğinizin ilk haftalarından sonra başlayan düzenli özel hastane kontrolleri için ise; Siz’e Çocuk Tamamlayıcı Sağlık Sigortası öneriyoruz. 

Doğumdan Sonra Çocuk Sağlık Sigortası Önemli!

Doğuma kadar bir çok şeyi detaylıca araştırmış ve doğum yapsak istediğiniz  iyi bir hastane, iyi bir kadın doğum doktoruna karar vermişken… Sürecin ne kadar hızla ilerlediğini fark etmişsinizdir. Her ay kontroller, testler, tahliller…

Bebeğinizin doğumu ile, aslında benzer bir süreç yeniden başlayacak. Doğumdan hemen sonra tüm özel hastanelerde bebeğinizin doğum anında ilk pediatri muayenesi, topuk kanı, koruyucu aşıları ücretsizdir. Takip eden 5.gün’de ikinci kez topuk kanı alınması zorunlu ve yine ücretsizdir. Fakat; Artık TCKN’si çıkan bebeğiniz, ailenizin yeni üyesi.. Bundan sonra onun için yapacağınız tüm sağlık harcamalarını sizin karşılamanız gerekecektir.

Yada Çocuk Sağlık Sigortası yaptırarak; Özel hastanelerdeki tüm sağlık harcamalarını, sigorta şirketinin karşılaması  da bir seçenek. Çocuk Sağlık Sigortaları hakkında bilgi almak için

HEMEN TEKLİF ve BİLGİ İSTEYİN:

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Sağlık Sigortası Alın Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by