Özel Doğum Sigortası

Özel Doğum Sigortası, Doğum Teminatına Sahip Sağlık Sigortasıdır.

Özel Doğum Sigortası

Özel Doğum Sigortası; Henüz hamilelik planlayan yada… Hamilelik süreci başlamış anne adaylarımızın hastane, doktor arayışları başladığında, her yıl artan özel hastane maliyetleri karşısında aradığı çözümüz kısa adıdır.

Hamilelik Öncesi Özel Doğum Sigortası

Yakın zamanda hamilelik planlıyorsanız, oldukça avantajlı bir dönemdesiniz. Siz süreci ertelemez ve kararınızı şimdi verirseniz… Elde edeceğiniz ciddi fırsat size neler kazandırır birlikte bakalım.

 • Hamilelik süreciniz başlamadan önce; 12 ay, 6 ay, 3 ay, 2 ay kadar önce almanız gereken alternatifler olduğu gibi.. Hemen hamile kalabileceğiniz “Bekleme süresiz” özel doğum sigortası alternatifi, ilgilinizi çekecektir.
 • Sağlık sigortanızdaki muayene haklarınızı hastanede istediğiniz bölümde kullanabilirsiniz.
 • Gebelik dışındaki sağlık harcamalarınızda muayene ücreti vermeyeceğiniz gibi.. Test ve tahlillerinize de ücret ödemezsiniz.
 • Sağlık sigortanızı, (özel doğum sigortası) aldıktan sonra istediğiniz zaman hamileliğin başlamasını planlayabilirsiniz.
 • Gebelik rutin muayeneleriniz ve test/tetkik giderleriniz poliçe kapsamındadır.
 • Doğumdan önce beklenmeyen bir hastane yatışınız olursa, kaygılanmayın %100 ve limitsiz olarak karşılanacak.
 • Doğum zamanınız geldiğinde.. Oda, refakatçi, doktor, hastane, doğum hizmetlerine ek ödeme yapmazsınız.
 • Tahmin ettiğinizden çok çok daha uygun bir rakama satın alacaksınız.
 • Üstelik vade farkı olmadan taksitle kolayca ödersiniz
 • Bir sağlık sigortası satın aldığınız için, devlet vergi avantajıyla size %15-%40 arasında çok ciddi bir devlet desteği sağlar. O halde zaten oldukça avantajlı fiyatlarla alacağınız özel doğum sigortanız.. Devlet desteği sonrası, aynı oranda daha da avantajlı bir fiyata maal olur.
 • Doğumdan sonra 12ay sonuna kadar sağlık sigortanızdan yararlanmaya devam edersiniz.

Bu fırsatlardan yararlanmak için;

 • Hamileliğiniz başlamadan önce bizi (0850) 346 11 30‘dan arayın ve duyacaklarınıza inanın. Kararsız kalmayın. Ertelemeyin. Anne adaylarımızın önemli bölümü ile hamilelik süreci başlamadan tanışıyoruz. Fakat erteledikleri ve karar veremedikler için bu fırsatı kaçırıyorlar.

Hamileyken Özel Doğum Sigortası

Elbette Hamileyken de özel doğum sigortası yaptırabilirsiniz. (Neden mi? )

2010yılından bugüne kadar, her ay 1500’den fazla anne adayımıza, hamilelik ve doğum sağlık sigortalarını anlatıyoruz. Hemen hemen herkese, hamile kalmadan önce bize gelin ki, oldukça avantajlı fiyatlar, geniş, kapsamlı doğum teminatı sağlayalım diyor olsak da… Anne adaylarımızın büyük bölümü yine hamilelik sonrası bizden özel doğum sigortası satın alıyor.

İşte tam da bu nedenle, geçtiğimiz yıllarda, MAPFRE, UNICO Sigorta, NİPPON Sigorta, Hak Sigorta gibi şirketlerle yürüttüğümüz, hamileyken doğum sigortası projesini 2017 yılıda daha çok geliştirdik ve DEMİR SAĞLIK ve HAYAT AŞ ile, İkican Doğum Sigortası projesine başladık. Detaylı bilgi için (0850) 346 11 30

Özel Doğum Sigortası Avantajları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özelliklerine sahip bir poliçeye doğum teminatı ekleyerek; TSS+Doğum Sigortası’nı oluşturduk. Üstelik hamileyken de alın diye.

 • Gebelik süresince ihtiyaç duyacağınız muayeneler, tahliller, doğum eylemi dahildir.
 • Gerektiğinde, hiçbir zorlayıcı etki olmaksızın iptal ve prim iadesi güven verir.
 • İstediğiniz özel hastaneye ve kadın doğum doktorunda takibe başlarsınız.
 • Gerektiğinde anlaşmalı hastaneler arasında… Doktor ve hastane değişikliği yapabilirsiniz.
 • Ödemelerinizi taksitle yapabiliriniz.
 • Sizin, bir  hastaneye giderek alacağınız fiyatlara kıyasla… Sigorta şirketleri çok daha güçlü pazarlık yapar ve bu faydayı ekonomik poliçelerle size yansıtır.
 • Sahip olacağınız sağlık sigortasının vergi avantajından yararlanırsınız. İster özel, ister kamuda çalışın. İsterseniz kendi işinizin patronu…. Sağlık sigortası vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Bu size %15 ile %40 arasında ek  fayda sağlar.

Özel Doğum Sigortası Fiyatları

Özel doğum sigortasını hamilelikten hemen önce veya hamileyken de yapabileceğinizden bahsetmiştik. Elbette planlama yapar ve daha erken ararsanız, bunun karşılığını oldukça avantajlı fiyatlarla hemen alabilirsiniz.

Hamileyken satın almaya karar verdiyseniz… Bu kez, hamileyken de olsa bir sağlık sigortası alabilmenin size sağlayacağı faydalara bakarak çok şanslısınız. Muayeneler, tahliller ve doğum için içiniz rahat olsun.

Hamilelik başladıktan sonrası için karar verdiyseniz..  Farklı illerde, farklı fiyatlara sahip birçok hastanede geçerli özel doğum sigortasını konuşabiliriz. Bu farklı fiyatlar,  şirketimizin sizin lehinizde olup, sizin haklarınızı koruyan önemli bir uygulamasıdır.

Örneğin fiyatı oldukça yüksek bir hastaneye, özel doğum sigortası ile giderken.. Oldukça uygun bir çözüm bulduğumu düşünürken… Sigorta şirketi için daha sıkı pazarlık yapılmış, anlaşmaları buna göre yapılmış bir hastane için;  Çok daha uygun rakamlar ödeyebilirsiniz. Hastane fiyatları hakkında bilgi edinmek için tıklayın. 

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Özel Doğum Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by