Özel Merkez Prime Hastanesi Kocaeli

Özel Merkez Prime Hastanesi'nde doğum için siz de Sağlık Sigortanızı yaptırın, hem  fark ödemeyin, hem de Devlet Desteğinden faydalanın. 0(850) 346 1130 

Özel Merkez Prime Hastanesi Doğum Sigortası

Özel Merkez Prime Hastanesi; Yenikent Gebze’de bulunan 27.000 m2 kapalı alana sahip  60 poliklinik ve 7 ameliyathanesi bulunan SGK anlaşmalı bir hastanemizdir.

Hamilelik sürecinizin başlaması ile birlikte uzman kadın doğum doktorlarıyla birlikte  doğum sigortanız ile faydalanabileceğiniz hastanemizde, Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen ‘’Bebek Dostu Hastane’’ kurallarına uygun olarak anne adayları doğum öncesi dönemden itibaren emzirmeye hazırlanmaktadır. Yenidoğan bebeklerimizin bakım ihtiyaçları hastanede kaldıkları süre boyunca deneyimli Yenidoğan ekibi tarafından yapılmaktadır.

Doğum Sigortası Kapsamı

 • Hastanenizde sadece 15 TL katılım payını ödeyerek muayenenizi olur, gebelik rutininde test ve tetkiklerinizi ek ücret ödemeden yaptırabilirsiniz.
 • Doktorunuzu kendiniz seçer, dilerseniz süre içerisinde doktor değişikliği yapabilirsiniz.
 • Doğumda Normal yada Sezaryen her iki doğum şekli için  ek ( fark) ücret ödemez, doktorunuzun yönlendirmesi ile anestezi şeklinizi seçebilirsiniz.
 • Tek kişilik özel odanızda siz ve refakatçinizin 2 geceye kadar hastanede yatışınız sigortanızca karşılanır.
 • Doğum Sağlık Sigortanızı hamileyken yaptırarak , %15 ile %40 arasında değişen oranlarda vergi avantajından faydalanabilirsiniz.
 • Bebeğinizin doğumdan sonraki kattaki ilk işlemleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanır ve siz ek ücret ödemezsiniz.

Uzman Sağlık Ekibimizden detaylı bilgi almak için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Doğum Sağlık Sigortası Ek Hizmetleri

Hamileyken de satın alabildiğiniz doğum sağlık sigortası paketimizi  Özel Merkez Prime Hastanesi’nde olduğu gibi Türkiye’ nin diğer tüm illerinde  anlaşmalı özel hastanelerde kullanabilirsiniz. Aynı network hastaneleri içerisinden hastane seçiminizi yapabilir ve doktor değişikliği yapabilirsiniz.

Hamile olduğunuzu öğrenmeniz ile başlayan bu süreç bebeğinizi kucağınıza alacağınız güne kadar devam eder.

Hamileliğinizin ilk haftalarında sağlık sigortası sahibi olabileceğiniz gibi sadece doğum için de doğum sağlık sigortası satın alabilirsiniz.

İki Can Doğum Paketi ile;

Anlaşmalı hastane ve kurumlarda kullanabileceğiniz;

 • 2 adet Diyetisyen Görüşmesi
 • 2 adet Psikolojik Danışmanlık Hizmeti
 • Online Görüşme

Haklarınızı sadece doğum yaptığınız tarihe kadar değil, poliçe başlangıç tarihinden itibaren bir yıl içerisinde kullanabilirsiniz.

Sadece Doğum Paketi Nedir?

Sadece Doğum Paketi ile hamileliğinizin başında sağlık sigortasına denk gelemeyen anne adaylarımızın için sadece doğumlarında kullanabilecekleri bir ürün ile yardımcı oluyoruz.

 • Bu sigorta sayesinde Normal / Sezaryen doğumunuz poliçenizce karşılanırken anestezi giderinizin de poliçenize dahil olur.
 • Seçtiğiniz hastanenin SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu)  anlaşmalı hekimleri arasında tercih yapabilir, doktorunuzun uzmanlık derecesi için ek ücret ödemezsiniz.
 • Doğumunuzda gerekmesi durumunda 2 geceye kadar hastanede yatışınız mümkündür.
 • Refakatçiniz için ek ücret ödemezsiniz.
 • Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk muayenesi, topuk kanı gibi rutin işlemleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındadır ve ek ücrete tabi değildir.
 • Satın aldığınız ürün sadece doğum olsa da Sağlık Sigortası olduğu için Vergi avantajından faydalanırsınız ve ödemenizin gelirinize göre %15 ila %40 lık kısmını geri ödeme olarak alabilirsiniz.
 • Dilerseniz doğum yapacağınız gün, doğuma saatler kala dahi bu ürünü satın alabilir, sağlık sigortasının avantajlarından faydalanabilirsiniz.
 • Satın aldığınız network hastaneleri arasında tercih yapabilir ve doktorunuzu kendiniz seçebilirsiniz.

Doğum Paketinde Devlet Desteği (Vergi Avantajı)

Sağlık Sigortalarının bir diğer avantajı da Devlet Desteği ( Vergi Avantajı) dir. Kamu yada özel sektör çalışanları ile işverenleri dahil edebildiğimiz ,geliri üzerinden vergi ödeyen herkes sağlık sigortalarında Devlet Desteğinden yararlanabilir.

Gelirinize göre ödediğiniz poliçe tutarının %15 ila %40 ı arasındaki oranı vergi avantajı olarak geri ödeme şeklinde alabilirsiniz. Poliçenizi işyerinizde muhasebe birimine vererek, bu destekten hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğime Doğar Doğmaz Sağlık Sigortası Yaptırmalı Mıyım?

Doğumdan hemen sonra, bebeğiniz için sağlık sigortanız olmalıdır. Sağlık sigortası sayesinde bebeğinizin yıllık sağlık harcamalarında önemli bir maddi kazanç elde edeceksiniz.

Anlaşmalı özel hastanelerde  15 TL katılım payı ile muayenelerde ek ücret ödemeden bebeğinizin kontrollerini konfor içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki aşıları da özel hastanelerde muayenelerinizin içinde yaptırabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası  ile ayakta tedavilerde yılda 8 ila 10 muayene hakkınız olurken yatarak tedavilerde herhangi bir üst limit bulunmaz.

Bebeğinizin özellikle ilk yılı dolana kadar, sıklıkla hastaneye gidecek ve aylık rutin kontrollerinizi ve aşılarınızı yaptırıyor olacaksınız. Oldukça maliyetli olan bu kontroller için çocuk sağlık sigortası fiyat avantajından siz de faydalanın. Ayrıntılı bilgi için uzman sağlık ekibimize ulaşın. 0850 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Özel Merkez Prime Hastanesi Kocaeli Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by