Hamileyken Yumurtlama Olur Mu?

Hamileyken Yumurtlama Olur Mu? Bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarına Hamile Kalmadan Önce Doğum Paketi öneriyoruz. Detaylı bilgi için; (0850) 346 1130

Hamileyken Yumurtlama Olur Mu?

Yumurtlama, yumurtalıktaki folikülden olgun bir yumurtanın salınması sürecidir. Adet döngüsünün ortasında, ayda bir kez ortaya çıkar. Döngünün başlangıcı, adetin ilk gününden bir sonrakinin başlangıcına kadar sayılır. Ve ortalama adet döngüsünü 28 güne eşit alırsak, yumurtlama yaklaşık 13-15 güne denk gelir. (Hamileyken Yumurtlama Olur Mu?)

Yumurtlama ve Hamilelik Arasındaki İlişki

Yumurtanın folikülden salınma süresi ve takip eden 24 saat, döllenmesi ve çocuk sahibi olması için en uygun zamandır. Ancak elbette her yumurtlama hamilelikle bitmez. Sonuçta, bir kadının vücudunda yaklaşık 450 ila 550 yumurta bulunur ve bunların hepsi bir kızın doğumunda zaten yumurtalıklarında bulunur. Bu sayı, ayda bir yumurtalardan biri olgunlaştığı ve döllenmeye hazır hale geldiği için tüm hayatı boyunca yumurtlama sayısını belirler. (Hamileyken Yumurtlama Olur Mu?)

Yumurtalığı terk eden yumurta, bir günden fazla olmamak üzere döllenme yeteneğine sahip kalır ve spermatozoa bu olasılığı 72 saate kadar korur. Ve bu dönemde, yani yumurtlamanın başlamasından yaklaşık 2-3 gün önce, çiftin gösterdiği çabalar, başarılı döllenme ve hamileliğin başlaması olasılığının en yüksek olduğu dönemdir.

Yumurtlama Hamile Kalmaktır

1.Yumurtlama varsa hamile kalmak mümkündür. Yumurtlamanın varlığı, bir kadının sağlığının bir işaretidir, yokluğu ise vücuttaki çeşitli rahatsızlıkları gösterebilir. Ancak yumurtlamanın varlığına rağmen gebelik oluşmazsa, kısırlığın başka nedenlerini aramak gerekir.

2. Tabii ki, eşler sağlıklıysa ve düzenli cinsel yaşamları varsa (2-3 günde bir), yumurtlamadan sonra cinsel eylemlerden biri yine de uygun bir dönemde gerçekleşeceğinden, kesin yumurtlama tarihini bilmelerine gerek yoktur. Ancak, bir erkeğin bir tür ihlali varsa, örneğin, düşük sperm hareketliliği veya az sayıda spermi varsa, o zaman kesin tarihi bilmek, hamile kalma başarısını artırmaya yardımcı olacaktır. (Hamileyken Yumurtlama Olur Mu?)

Yumurtlama Hamileyken Gerçekleşir Mi ve Bu Neden Olur?

Bir kadın hamile kaldığında vücutta birçok bedensel ve hormonal değişiklik meydana gelir. Bu hem kadın hem de çocukların vücutlarını desteklemek için gereklidir.

Ancak yeni bir yumurta da olgunlaşmaz ve döllenemez, çünkü doğanın yeni oluşan yaşamı korumaya özen gösterdiği ve her ay hazır bir döllenmiş yumurta gelirse, rahim böyle aşırı yüklenmiş bir yüke dayanamaz. Bu nedenle yumurtlama ancak bebek doğduğunda gerçekleşecek, vücut dinlenecek ve bir sonraki hamileliğe hazır olacaktır.

Hamilelik sırasında farklı durumlar olur ve aniden yumurtlama meydana gelir, ancak bu durumda yumurta başarısız olur: döllenemez, çünkü vücudun tüm kaynakları yeni bir yaşamı korumaya yöneliktir ve bunun bir anlamı yoktur. fazladan enerji israfında.

Bu süre zarfında yumurtalıklar yeni yumurta üretmeden dinlenebilirler. Ayrıca, şu anda serviks, mukoza zarı tarafından güvenilir bir şekilde bloke edilir ve bu nedenle, kaç spermatozoa içeri girmeye çalışırsa çalışsın, başarılı olmaları olası değildir. (Hamileyken Yumurtlama Olur Mu?)

Hamileyken Yumurtlama İçin Olası Nedenler

Ancak yine de, hamilelik gelişirse istisnalar vardır.Aynı zamanda yumurta olgunlaşıp, yumurtalıktan ayrılıp ve fallop tüpü boyunca hareket ederek rahimde bir kez döllenmeyi başarır. Ve zaten rahmin işgal edildiği ve duvara yapışmanın bir yolu olmadığı ortaya çıktı, çünkü embriyo zaten kendini sağlam bir şekilde kurdu ve orada gelişiyor.

Hamilelik sırasında yumurtlamanın kaydedildiği durumlar oldu, ancak bu sadece hamileliğin ilk ayında, erken bir aşamada olabilir. Bu, yumurtalıkta döllenmiş ve zamanında rahme ulaşmayı ve duvarlarına yapışmayı başaran başka bir olgun yumurta varsa olur. Bu durumda iki embriyo aynı anda gelişir ve çocuklar aynı anda doğar. (Hamileyken Yumurtlama Olur Mu?)

Ancak, yumurtlama gerçekleşse bile, serviksi sperm görünümünden güvenilir bir şekilde koruyan mukoza zarı oluşur oluşmaz hiçbir şey olmaz. Yani daha sonraki bir tarihte döllenme yüzdesi basitçe sıfırdır.

Hamile Kalmadan Önce Doğum Paketleri

Hamilelik süreci başlamamış, fakat bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarına Hamile Kalmadan Önce Doğum Paketi öneriyoruz. Bekleme süresi olmadan yararlanabileceğiniz bir sigorta olan Hamilelik Öncesi Doğum Paketleri oldukça kapsamlıdır. Bu sağlık sigorta kapsamındakiler aşağıdaki gibidir;

  • 15 TL SGK katılımı ödeyerek rutin kadın doğum muayenelerinizi olursunuz.
  • Hamilelik süresince yapılan test ve tetkikler sağlık sigortası ile karşılanır.
  • Normal doğum ya da sezaryen doğum fark etmeksizin doğum giderleriniz doğum sağlık sigorta ile karşılanır.
  • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi giderleri sağlık sigortası dahilindedir.
  • Hastanelerin diğer SGK ile anlaşmalı bölümlerinde bu sigorta ile elde ettiğiniz muayene haklarını kullanabilirsiniz.
  • Vade farkı olmadan taksitle ödeme yapabilirsiniz. (Hamileyken Yumurtlama Olur Mu?)
  • Ortalama %20 devlet destekliolan sağlık sigortaları ile, özel hastanelerde sağlık giderlerinizi ekonomik rakamlara mal edersiniz.
Soru Sor
Whatsapp
Hamileyken Yumurtlama Olur Mu? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by