İlk Kadın Doğum Doktor Randevusu Planlanmalı

Kadın Doğum Doktorunuzdan Randevu Ama Zamanı.

İlk Kadın Doğum Doktor Randevusu 8 Haftaya Kadar Planlanmalı

Evde yapılan gebelik testini takiben, ilk kan testi ile beta HCG sonuçları da alındıysa… 6-7 hafta yavaş yavaş geride kaldığında; Artık  geç kalmadan Kadın Doğum Doktor Randevusu Planlanmalıdır.

Kan sonuçları, artan beta HCG hormonu seviyesi bize ipuçları verse de, kesenin ultrasonda görünmesi, kısa süre sonra kalp atışlarının duyulmasından başlayarak… Doğuma kadar, heyecanlı bu bekleyişin her ay tekrarlanacağını unutmayın.

İlk Kadın Doğum Doktoru Muayenesi

Hamile olduğunuz haberini aldıktan sonra; En yakın sağlık kuruluşunda yapılan testleri konuştuk. Peki, 9 ay boyunca takip edilmek istediğiniz doktor? Güveneceğiniz, önerilerine kulak vereceğiniz ve hayatınızdaki sayılı mucizeye ortak olacak isme karar vermek? Hiç kolay olmayabilir.

Yakınlarınızdan alacağınız bolca doktor- hastane tavsiyeleri,  sizin aklınızakiler.. Hastane tercihiniz konusunda , şinizle konuşup konuşmayacağınıza emin olamadığınız ekonomik konular, hepsi aklınızdan geçiyor olabilir.

Önceki yazılarımızda doğum sağlık sigortası alarak, devlet desteğinden yararlanabileceğinizi ve özel bir hastaneye de bu sayede rahatlıkla gidebileceğinizi anlatmıştık.

O halde, sağlık koşullarının daha iyi olabileceği kadar, sizin istek ve tercihlerinizi de asla bu dönemde göz ardı etmeyin. Gönül rahatlığı ile güvenebileceğiniz doktorunuzu seçin. Çalıştığı hastane, özel bir hastane ise; Muayenelerden, tahlillere ve doğuma kadar sizi neler beklediğiniz biraz erken olduğunu düşünsenizde, şimdiden konuşun.

Doğum Sağlık Sigortaları İle %20 Vergi Avantajı ve Devlet Desteği

Hamilelik öncesinde yapabildiğimiz doğum sağlık sigortalarının avantajlı fiyatı ve sunduğu geniş anlaşmalı özel hastane ağı, oldukça avantajlıydı. Hamileyken de, doğum sigortası paketi alarak, %15 ile %40 arasında değişen oranlarda vergi avantajından ve devlet desteğinden yararlanabilirsiniz. Bunu asla ihmal etmeyin. Detaylar için Bilgi Alın.

İlk Muayeneden itibaren Muayene ücreti ve tahlil tetkik farkı ödemeyin

Hamilelik süreciniz başladığında, ilk muayeneniz için 7-8 hafta döneminde ilk kadın doğum randevunuzu alarak, doktorunuzla tanışmaya gitmelisiniz. Ultrasonlu muayene ve beraberinde yapılacak ilk tahlillerle sağlıklı bir gebelik süreci için ilk adımları  atmakta geç kalmayın.

Sağlıklı bir gebelikte, her ay yapılacak  testler ve tahliller haftalara göre belirlenmiştir. İlk muayenede ise, yapılacak test sayısı, gebeliğe hazırlık için yapılan kontrolleri de içerdiğinden, bir miktar daha maliyetlidir.

Hali hazırda doğum paketlerimiz, muayene ve tahlillerinizi karşıladığı için; İlk muayenenizi ve ilk testlerinizi para ödeyerek yaptırmak yerine, doğum paketiniz kapsamında kolaylıkla yaptırabilir ve fark ücret ödemezsiniz.

Kadın Doğum Doktorundan Korkmayın!

Anne adaylarımızın hamilelik sürecinde tanıştıkları ve doğuma kadar uzunca bir takip süresini birlike devam ettirdikleri doktorları hayatlarında iz bırakacak önemdedir. Güvenle bağlandığınız doktorunuzla, sağlıklı bir gebelik sürecinde olduğu gibi, doğumdan sonra, düzenli  yıllık jinekolojik kontrollerle takipte olmanız çok önemlidir.

Kadın hastalıkları için  doktora başvurma oranlarında ve zamanlarında ise gebelik öncesi ve sonrası dönemde çok ilginç sonuçlar dikkatimizden kaçmıyor.

Doğumdan Sonra, Düzenli Yıllık Kadın Doğum Kontrollerinde Artan Sayılar Erken Tanıyla Hayat Kurtarıyor.

Örneğin, henüz bebek sahibi olmayan bir kadının, gebelik dönemine kadar düzenli olarak gitmediği, belki gerekli olmadığını düşündüğü yada çekindiği kadın doğum bölümüne..

Bebek sahibi olduktan ve bir kadın doğum uzmanını yakından tanıyıp, güvenini kazandıktan sonraki dönemde, yıllık jinekolojik kontrollerini aksatmadığını, bir şikayeti, hastalığı olmasa da, rutin kontrollerine gittiğini görmek sevindirici.  Yılda bir kez smear testi veren kadınların artan sayısını görmek, doktorunuz ile olan iyi iletişimin ve kadın sağlığı konusundaki artan duyarlılığın göstergesidir.

Bu Ay Köşemizde Konuğumuz Op. Dr. Ulviye İsmailova 

Gebelerin, doğuma kadar ki süreçte,  güvenilebilir bir kadın doğum doktoru arayışı, doğumdan sonra sağlanan bu güven ile, kadın doğum doktorlarına,  doğum yada bir hastalık olmaksızın da başvurulabileceğini, yıllık rutin kontrollerin bir çok hastalık ve kanserde, erten tanı ile hayat kurtarır özelliklerinden bahsettik.

Ankara’da hamilelik döneminde, hastane ve doktor arayışı sırasında  www.dogum-paketi.com ‘a ulaşan anne adaylarımızın geri bildirimleri ve yorumlarını çok önemsiyoruz. Bu yorumlara link ‘e tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu anlamlı yorumlara katkısı ve yüksek hasta memnuniyeti konusunda çok olumlu geri dönüşler aldığımız kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarından, bu ay sizi; Op. Dr. Ulviye İsmailova ile tanıştırmak istiyoruz.

Ulviye Hanım, 2012’de Atatürk  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki  kamu görevini  2017 yılına kadar devam ettirdikten sonra Vm Medical Park Keçiören Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı ve 4 yıldır aynı hastanede hastalarını kabul etmektedir.

Tıp eğitimi sonrası,  Cumhurbaşkanlığı burslusu olarak ihtisas  yapmıştır. Hastalarıyla oldukça iyi iletişim sağladığı, hasta takibi ve anne adaylarına geri bildirimlerinde oldukça anlaşılır olduğu yönünde geri bildirimler alıyoruz.

İyi derecede Rusça ve beraberinde İngilizce bilen Op. Dr. Ulviye İsmailova‘nın akademi yayınları beraberinde katıldığı çok sayıda kurs ve seminer olduğunu da biliyoruz.

Doktorunuzu biraz daha yakından tanımak isterseniz, Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Gebelik sürecinizde, ilk muayene ve testlerle birlikte takibe başlarken mutlaka, doğum sağlık sigortasını tavsiye ediyoruz. %15 ile %40 arasında gelir verginize göre değişen oranlarla yararlanacağınız devlet desteği sayesinde, çok avantajlı fiyatlarla satın aldığınız  doğum sağlık sigortanıza muayeneler, tahliller ve doğum dahildir.

Op. Dr. Ulviye İsmailova’dan randevu almak için iletişme geçin. (tıklayın)

Doğum Paketleri Hakkında Detaylı Bilgi Alın, Fiyatları Öğrenin. (tıklayın)

Soru Sor
Whatsapp
İlk Kadın Doğum Doktor Randevusu Planlanmalı Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by