Döllenmiş Yumurta Belirtileri

Döllenmiş Yumurta Belirtileri Nelerdir? Hamile kaldıktan sonra Doğum Sağlık Sigortası yaptırın, %40'a varan Devlet Desteği'nden siz de yararlanın. 0(850) 346 1130

Döllenmiş Yumurta Belirtileri Nelerdir?

Yumurtlama zamanındaki değişkenlikten başlayarak, her kadında ve her döngüde, vücudumuzdaki değişikliklere çok fazla dikkat etmeden hamilelik aramak tavsiye edilir.

Yumurtlama ve Doğurganlık

Polikistik over sendromu olanlar gibi bir çok düzensiz adet döngüleri olan kadınlar vardır. Bazen 40 günden fazla süren çok uzun döngülerin olduğu bu durumlarda, bazal sıcaklığın kontrol edilmesi veya LH hormonunun zirve anını tespit etmek için kitlerin kullanılmasının çok zahmetli ve verimsiz bir iş olduğu açıktır ve elde ettiğimiz tek şey kontrol edemediğimiz bir şeyin farkında olmaktır. Bu nedenle önemli olan haftada 2-3 kez olmak üzere sık sık cinsel ilişkiye girilmesidir .

Sperm, cinsel ilişkiden sonra 6 güne kadar rahminizde ve fallop tüplerinizde kalabilirse, yumurtlama zamanında tüplerde sperm olması ile döllenme şansı oldukça yüksektir. (Döllenmiş Yumurta Belirtileri)

Kadının yaşına ve diğer kısırlık nedenlerine bağlı olarak 12 ay korunmasız cinsel ilişki (35 yaş altı) veya 6 ay sonra (35 yaş üstü veya bazı tip kısırlık belirtileri olanlarda) hamilelik gerçekleşmediyse, temel bir doğurganlık çalışmasına başlamak için bir kadın doğum uzmana gitmek gerekir.

Yumurtlama Belirtileri

Yumurtlamanın en yaygın belirtileri ve semptomları şunlardır:

  • Vajinal akıntı kalitesinde değişiklik: Yumurtlamadan hemen önce, vajinal akıntı berrak, mukuslu ve liflidir ve adet döngüsünün ikinci aşamasında mukus daha kalın, macunsu ve daha azdır.
  • Bazal vücut sıcaklığındaki değişiklik: Yumurtlama sırasında dinlenme vücut ısısı (bazal vücut ısısı) biraz yükselir.
  • LH hormonunda artış: Yumurtlama kitleri kullanılarak idrarda tespit edilebilir.

Tüm bunlar, her adet döneminde meydana gelen belirtilerin abartılı bir gözlemine yol açabilir. Vücudumuzu ve vücudumuzdaki değişiklikleri bilmek önemlidir, ancak yumurtlamanın her bir belirtisinin veya semptomunun ayrıntılı bir şekilde gözlemlenmesi yaşamlarımızı ve dolayısıyla çiftlerin ilişkilerini olumsuz etkileyebilir. (Döllenmiş Yumurta Belirtileri)

Kadınların iki terimli çaba-ödüllere çalışma, çalışma vb. düzeyde alıştığı bir toplumda yaşıyoruz. Normalde, biyolojik açıdan en iyi an ile örtüşmeyen yaşamın belirli bir anında (18-35 yaş arası) çocuk sahibi olmaya karar verilir .

Kadınların doğal aylık doğurganlıklarının 20 yaşında %20, 40 yaşında ise %5 olduğu dikkate alındığında, hamileliği olmayan çiftlerde bile hamilelik arayışının ilk aylarında hamile kalmadığını tahmin etmek zor değildir. Herhangi bir doğurganlık sorunu, kadının yaşı arttıkça çok daha fazladır. Aslında genç kadınların %80’i ilk yıl içinde, %90’ı 2 yıl sonra hamile kalırlar.

Bu nedenle çiftlerin sık ve korunmasız ilişkilerin ilk yıllarından itibaren incelenmesi ve ileri yaşlarda gebelik yoksa öncesinde danışılması tavsiye edilir. (Döllenmiş Yumurta Belirtileri)

Yumurtlamanın Hamilelikle İlişkisi

Yumurtlama ile ilgili semptomların farkında olmak, aşırı dikkatli olmak çoğu durumda kadının ve eşinin yaşam kalitesini büyük ölçüde bozan kaygıya yol açar. Çok yaygın olan bir diğer durum ise tam tersidir: Endişelenmemek ve bir uzmana danışmadan istenen hamileliği elde etmek için uzun yıllar beklemek. (Döllenmiş Yumurta Belirtileri)

Sürekli olarak farklı medya aracılığıyla kapsamlı bilgiler alan bir toplumda jinekologlar, en doğurgan anlarının farkında olmayan hastaları sadece döngüde değil, kendi yaşamlarında da görmeye devam ediyor. Doğurganlığı adet görmekle ilişkilendirmek yaygındır, öyle ki 45 yaşın üzerindeki bazı kadınlar kendi yumurtalarıyla hamile kalmak için bir tür tedavi uygulamak için bize danışırlar. Profesyoneller, hastaları çok küçük yaştan itibaren, kendileri için en uygun zamanda, yani 18 ila 35 yaş arasında çocuk sahibi olmaya teşvik ediyor. Çoğu durumda mümkün olmadığı gibi, anne olabilmek için tüm seçenekleri bilmek, bunu üstlenebileceğimiz zaman önemlidir.

Hamileyken Doğum Paketi

Doğum sağlık sigortası olarak da bilinen doğum paketi ile;

  • Anlaşmalı özel hastanelerden istediğinizi tercih edebilir, aynı hastane ağı içinde değişik yapabilirsiniz.
  • Hamilelik rutin test ve tetkiklerinizi ek- fark ücret ödemeden yaptırabilirsiniz.
  • Normal ve sezaryen doğum, sağlık sigortası teminatları içindedir.
  • 2 geceye kadar hastane yatışınız ve refakatçi giderleri sağlık sigortası ile karşılanır.
  • Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk muayenesi, topuk kanı gibi rutin kattaki ilk işlemleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındadır ve ek ücret ödemezsiniz.
  • Tüm sağlık sigortalarında olduğu gibi doğum sağlık sigortası ile ortalama %20 oranında devlet desteklidir, bu sayede vergi avantajı sağlarsınız. (Döllenmiş Yumurta Belirtileri)

İlk çocuğunuza hamile kalmanız ile birlikte, aile sigortası hakkında uzman sağlık ekibimizden, 20’den fazla şirket içinden size en uygun fiyat teklifi istemeyi unutmayın. 0(850)346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Döllenmiş Yumurta Belirtileri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by