Op. Dr. Elif Terzi

Op. Dr. Elif TERZİ, Lokman Hekim Etlik Hastanesi’nde. Doğum Sağlık Sigortası ile muayeneler sadece 15 TL. Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Elif TERZİ Kimdir?

1974 senesinde Niğde’de doğmuş olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Elif TERZİ tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başarıyla tamamlayarak doktor unvanını almıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Elif TERZİ 4 sene boyunca Sorgun Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanıyla çalışmıştır. Op. Dr. Elif TERZİ şu an Lokman Hekim Etlik Hastanesi’nde kariyerine devam etmektedir.

Uzun yıllardır Lokman Hekim Etlik Hastanesi’nde mesleki çalışmalarına devam eden Op. Dr. Elif TERZİ, özellikle gebe takibi konusunda anne adaylarının sıklıkla tercih ettiği bir kadın doğum uzmanıdır. Sıcak, ılımlı tavrı, normal doğuma olumlu yaklaşımı dolayısıyla birçok anneyi bebeği ile buluşturmuştur.

Lokman Hekim Etlik Hastanesi’nde gebelik rutin kontrollerinizin yapıldığı ve doğumun da içinde olduğu bir sağlık sigortası sahibi olabilirsiniz.

Op. Dr. Elif TERZİ ile Gebelik Takibi

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz an, doktor arayışına da başlamış olursunuz. Sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak, sorularınıza yanıt verecek, bebeğinizin gelişimini detaylı bir şekilde size anlatacak, belki güler yüzlü belki ciddi bir kadın doğum doktoru ile sürecinize devam etmek isteyeceksiniz. Duygusal ihtiyaçların yanı sıra maddi olarak da bazı kriterleriniz olabilir.

Hamilelik başladıktan sonra yapılan bir sağlık sigortası var. İki Can Doğum Sağlık Sigortası ile, hastane doktor değişikliği yapabilirsiniz. Aynı hastane ağı içerisinde hastane seçiminizi yapabilirken, anlaşmalı hastaneler arasında da dilerseniz doktor değişikliği yapma imkanınız vardır.

İki Can Doğum Sağlık Sigortası Nedir?

İki Can Doğum Sağlık Sigortası; 2017 yılında şirketimiz SİGORTA PARTNER AŞ. ile Demir Sağlık Grubu arasında geliştirilen özel bir sağlık sigortası ürünüdür. 2017 yılından önce hamilelik süreci başlamış anne adayları, mevcutta  doğum teminatlı bir sağlık sigortaları yoksa.. doğum eyleminde özel hastaneleri tercih ettiklerinde ek ücretler ödemeleri gerekiyordu. İki Can Doğum Sağlık Sigortası ile;

 • Muayenelerinizde sadece 15 TL SGK katılım payını ödersiniz.
 • Hamileliğinizle ilgili SGK kapsamındaki test ve tetkikler doğum sağlık sigortası ile karşılanır.
 • Doğumunuz sezaryen veya normal fark emeksizin sağlık sigortası kapsamındadır.
 • Doğum paketi içindeki muayene haklarınızı dilerseniz doğuma kadar, anlaşmalı diğer bölümlerde kullanabilirsiniz.
 • Doktor, ameliyathane, anestezi, tek kişilik oda ve  bir kişi refakatçi giderleri için ek ödeme yapmazsınız.
 • Hamileyken yaptıracağınız doğum sağlık sigortası ortalama %20 devlet desteklidir. Devlet desteği ve vergi avantajı sayesinden cüzi bir miktara sigortalı olabilirsiniz.
 • Kredi kartınızın limitine dokunmadan, blokesiz aylık taksitler şeklinde ödeme yapabilirsiniz.

Doğum Paketinin Avantajları Nelerdir?

Hamilelik sırasında doğum paketi- doğum sağlık sigortası yaptırmak için sizin veya eşinizin SGK’lı olması yeterlidir. Geliri üzerinden vergi ödeyen herkes, sağlık sigortası ile vergi avantajından yararlanır. Gelirinizin %15 ile %35 i arasındaki oranlarda, yani ödediğiniz poliçe tutarının yaklaşık 3 de 1 ini devlet desteği ile ay ay geri ödeme şeklinde alabilirsiniz.

Çalıştığınız kurumun, ya da iş yeri sahibiyseniz- muhasebe birimine- sağlık sigortası poliçesini iletmeniz yeterlidir.

Çocuk Sağlık Sigortası Çocuğunuzun Sağlığına Yatırımdır.

Doğumunuz gerçekleştikten sonra bebeğiniz için de sağlık sigortası yaptırmalısınız. Siz de bebeğinize doğumundan 5 -14 gün sonra( şirketlere göre değişir) sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Türkiye genelinde anlaşmalı hastaneler arasında tercih yapabildiğiniz Çocuk Sağlık Sigortası ile, aynı doğum sağlık sigortasında olduğu gibi muayenelerde 15 TL ödersiniz.

 • Çocuğunuzun yıl içinde kullanabileceği, şirketlere göre değişen 6-8 ya da 10 muayene hakkı olur.
 • Muayenenin ardından çocuğunuzdan istenen testler ve tahliller için de ücret ödemenize gerek kalmaz.
 • Anlaşmalı özel hastaneler arasında tercih yapabilirsiniz. Sürekli aynı hastaneye gitmek zorunda değilsiniz.
 • Hastane yatışı ve ameliyat masrafları çocuk sağlık sigortası kapsamındadır.
 • Çocuk Sağlık Sigortası %20 devlet desteklidir ve vade farkı olmadan taksit olanağı da vardır.

Ne kadar erken yaşta sağlık sigortası sahibi olursanız, o kadar az tanısı konmuş hastalığınız olur ve bu da sağlık sigortasının ne kadar çok hastalığınızı teminat altına alacağını belirler. Bebeğinize doğumundan kısa bir süre sonra sağlık sigortası yaptırarak olası hastalık, hastane yatış giderlerinizi düşünmeniz dert etmeniz gerekmez. Aynı sigorta şirketinde 3 yıl sigortalı kalmanız durumunda ömür boyu yenileme garantisi sahibi olursunuz. Bu hak ediş sonrası sigorta şirketiniz sizin ya da bebeğinizin- sigortalı birey kim ise- poliçenizin teminat kapsamını daraltamaz ve yüksek hastalık ek primi uygulanamaz.

Soru Sor
Whatsapp
Op. Dr. Elif Terzi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by