Bezmialem Üniversitesi Hastanesi Dragos Doğum Paketleri

Bezmialem Üniversitesi Hastanesi için Hamileyken Doğum Sigortası Alabilirsiniz.

Bezmialem Üniversitesi Dragos Hastanesi

Bezmialem Üniversitesi Dragos Hastanesi, İstanbul’un Maltepe ilçesinde bulunur. Alanında uzman hekimlerle hizmet veren  hastane, sigortalılarımız tarafından  İstanbul’da sık tercih edilen anlaşmalı kurumlarımızın arasındadır.

Bezmialem Üniversitesi Dragos Hastanesi Doğum Sağlık Sigortası

Bezmialem Üniversitesi Dragos Hastanesi’nin kadın hastalıkları ve doğum ile pediatri (çocuk hastalıkları) bölümleri sigortalılarımız tarafından, hastanede en çok tercih edilen bölümlerdendir. Alanında uzman hekimler ve diğer SGK’lı  bölümler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamındadır.

Gebelik süreci başlamamış anne adayları, bekleme süresi olmaksızın bu doğum paketinden yaralanabilirler. Henüz hamile değilseniz ve yakın zamanda çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, size, doğum sağlık sigortası öneririz. Sağlık sigortanıza ek olarak doğum teminatını birlikte alarak; Hamileliğiniz boyunca kadın doğum muayeneleriniz, testleriniz, tahlilleriniz, doğuma kadar olan süreçte olabilecek beklenmeyen hastane yatışları ve doğumunuz doğum teminatlı sağlık sigortası ile karşılanır. Sizlere de gebelik sürecinizde mutlaka doğum teminatlı sağlık sigortası öneriyoruz. Hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğum Sağlık Sigortasını Size Neler Sağlar?

 • Muayenelerinizde sadece 15 TL SGK katılımı ödersiniz.
 • Gebeliğinizle ilgili SGK kapsamındaki test ve tetkikler sağlık sigortası ile karşılanır.
 • Doğumunuz (sezaryen veya normal) sigorta kapsamındadır.
 • Bezmialem Üniversitesi Dragos Hastanesi’nin SGK ile anlaşmalı diğer bölümlerinde de, muayene haklarınızı kullanabilirsiniz.
 • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçiyle giderleri için ek ödeme yapmazsınız.
 • Hamileyken yaptıracağınız sağlık sigortanız, yıllık  ortalama %20 oranında devlet desteklidir. Devlet desteği ile vergi avantajı sayesinde, avantajlı fiyatlarla sağlık sigortası sahibi  olabilirsiniz.
 • Ayrıca vade farksız taksit seçenekleri ile, kolay ödenir.

Sadece Doğum Paketi Nedir?

Sadece Doğum Paketi ; Gebelik başlangıcında doğum teminatlı bir sağlık sigortası yaptırmamış anne adaylarının, muayene ve tahlilleri geride bıraktığı ileri hafta gebelik sürecinde;  Sadece, doğum için yararlandıkları bir sağlık sigortası teminatıdır. Doğumunuza saatler kalsa dahi bu paketi satın alabilirsiniz. Bu sağlık sigortası ile, doğumunuz (normal veya sezaryen fark etmeksizin) sağlık harcamalarınız, poliçeniz tarafından karşılanır, aynı zamanda anestezi ile ilgili giderleriniz de poliçenize dahil edilir.

Doğum Sağlık sigortası için farklı anlaşmalı hastanealternatifleri sunulur. Siz,   hastaneler arasında, beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca seçmiş olduğunuz hastanedeki SGK ile anlaşmalı hekimler arasında da, değişiklik yapma hakkınız var. Doktorunuzun ünvanına göre,  ek bir ücret ödemeniz gerekmez. Doğumunuzdan (Sezaryen)  sonra gerekirse iki geceye kadar hastane yatışınız sigorta ile karşılanır. Bu süreç boyunca size refakat eden, refakatçiniz için de,  ek bir ücret ödemenize gerek kalmaz.

Bebeğiniz doğduktan sonra ilk muayenesi , koruyucu aşısı ve topuk kanı alınması, SGK kapsamındadır. Bu hizmetler için, hastaneye ek bir ücret ödemezsiniz.

Sadece Doğum paketi almış olmanız vergi avantajından yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Sağlık sigortası kapsamında olduğu için, ödemeniz gereken tutar, gelirinize bağlı olarak yıllık %15 ile %40 arasında vergi avantajı ile devlet desteği sağlar.

Vergi Avantajı Nedir/ Nasıl Faydalanılır?

Kendiniz, çocuklarınız ve diğer aile üyeleriniz için yaptırmak istediğiniz sigorta poliçeleri ve paketlere bağlı olarak yıllık %15 ile %40 arasında olan vergi dilimine göre , vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Sağlık sigortanızı oldukça uygun bir fiyata maal edebilirsiniz. Kamu veya özel sektör çalışanları, iş verenler, gelir vergisi ödeyenler, devlet desteğinden kolayca yararlanabilirler. Poliçenizi işyerinizin muhasebe birimine teslim etmeniz faydalanmaya başlamak için yeterlidir.

Devlet desteği ve vergi avantajı hakkında daha kapsamlı bilgi almak için (0850) 346 1130 numaralı telefonu arayarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğinize Gerekirse, Tek Başına Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız

Öncelikle belirtmeliyiz ki, Bezmialem Üniversitesi Dragos Hastanesi’nde doğum yapan sigortalılarımızın önemli bir bölümü gebelik  sonrasında çocuklarının Bezmialem Üniversitesi Dragos Hastanesi’nde takibine devam ediyor ve  bunun için çocuk sağlık sigortası yapmayı tercih ediyorlar. Böylece muayeneler sadece 15TL’yken.. Testler ve tahliller ücretsizdir.  

Çocuğunuzu tek başına sigortalı yaptırabileceğiniz gibi ebeveynleriyle (sizinle) birlikte sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Tüm sağlık sigortası alternatiflerimiz ve  paketlerimiz hakkında bilgi almak için;  (0850) 346 1130 ‘dan sağlık sigortaları ekibimize ulaşabilirsiniz.

Peki Neden Çocuk Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

 • Bu sağlık  sigortası ile çocuğunuzun yıl içerisindeki 10 doktor muayenesi karşılayabilirsiniz.
 • Muayenelerin sonunda yapılması istenen testler, tahliller ve tetkikler, sağlık sigortası kapsamındadır.
 • Çocuğunuzun hastane yatışı gerektiği durumlarda, sağlık harcamalarınız sağlık  sigortası ile  karşılanmaktadır.
 • Çocuk Sağlık Sigortalarının tamamı yıllık ortalama %20 oranında  devlet desteklidir.
 • Vade farkı olmadan taksitle ödeme seçenekleriyle daha kolay satın alın.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Ne İşe Yarar?

ÖBYG yani Ömür Boyu Yenileme Garantisi erken yaşlarda sağlık sigortası yaptırılmasının önerilmesinin en önemli sebeplerindendir. Erken yaşlarda yaptırılabilen sağlık  sigortalarının aynı sigorta şirketinde 3 yıl  devam etmesi ile bu hak elde edilebileceği gibi… Doğum ardından mevcut tamamlayıcı sağlık sigortanıza bebeğinizi ekleyerek 3 yıl beklemeden doğar doğmaz bu hakkı elde edebilirsiniz. Detaylar ve şatları için mutlaka doğum öncesinde sağlık ekibimizden bilgi alın

Erken yaşlarda sigortalı olmak oldukça önemlidir. Ne kadar erken yaşta ve sağlıklıyken sigortalı olursanız, sağlık sigortanız başladıktan sonra ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarınız, sağlık sigortası kapsamında olacaktır. Sağlık sigortası yaptırmakta, geç kaldığınız her gün.. Sağlık risklerinizi siz taşımaya devam edersiniz.

Sağlık sigortaları sigortalanma öncesine dayanan sağlık sorunları ve buna bağlı tedavileri karşılamamaktadır.

Tıklayıp hemen bilgi alabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Bezmialem Üniversitesi Hastanesi Dragos Doğum Paketleri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by