Doğum Paketli Sağlık Sigortası

Doğum Paketli Sağlık Sigortası Fiyatları

Doğum Paketli Sağlık Sigortası

Doğum Paketli Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası yada Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile doğum ek teminatının alınmasıyla doğum harcamalarınızı karşılar. Doğum paketli sağlık sigortası için sigorta şirketlerine göre farklı bekleme süreleri uygulanır. Sigorta şirketleri bu bekleme sürelerinde hamileliğin başlamamış olmasını bekler.

Doğum Paketli Sağlık Sigortası Bekleme Süreleri

Bekleme Süresiz ve 02-18 ay arası Bekleme Süreli Doğum Teminatı

Doğum için bir sağlık sigortası araştırmak için ilk seçenek; Hamilelik öncesinde sağlık sigortanızı yaptırmak ve bu sırada doğum teminatı eklemektir. Sağlık sigortanızın başlangıç tarihinden itibaren hamiliğin başlayacağı tarihe bekleme süresi deriz. Bu süre; Sigorta şirketlerine göre;

 • 18 ay bekleme süreli doğum teminatı
 • 12 ay bekleme süreli doğum teminatı
 • 6 ay bekleme süreli doğum teminatı
 • 3 ay bekleme süreli doğum teminatı
 • 2 ay bekleme süreli doğum teminatı
 • Bekleme süresiz doğum teminatı şeklinde sıralanabilir. Sağlık sigortanızı yaptırdığınız tarihten itibaren, uygulanacak bekleme süresi ne kadar uzun ise, sağlık sigortası yıllık primleri ters orantılı olarak azalacaktır.

Örneğin; 01.01.2019’da başlayan doğum teminatlı sağlık sigortanız için 12 ay bekleme süreli doğum teminatı ile birlikte ödemeniz gereken tutar ortalama 1450-1500TL iken,

aynı tarihte başlamış, doğum teminatına sahip olan ve bekleme süresi uygulanmayan doğum teminatlı sağlık sigortası primi 4000-4100TL ortalamasında hesaplanacaktır. Doğum için sağlık sigortası teklifi alın

Hamileyken Doğum Teminatı

Hamilelik süreci başlamadan önce çok sayıda sigorta şirketinin, onlarca doğum teminatı alternatifi olabilir. Fakat, hamileyken başlayan doğum teminatı araştırmalarındaki sayı yıllardır hiç azalmadı. Dolayısı ile bu talebe cevap verebilmek için; Hamileyken Doğum Teminatı verebiliyoruz. Bu durumda gelecek yıl yeniden sağlık sigortası doğum teminatı almanız gerekmeyeceğinden; Sigorta şirketi bu yıl  (12aylık poliçe süresi içinde) doğum yapmanızı öngörüyor ve bekliyor. Buna göre ise; Doğum teminatlı sağlık sigortası fiyatları, bir miktar artabilir. Hamileyken Doğum  sağlık sigortası teklifi alın

Doğum Paketli Sağlık Sigortası Kapsamı

Hamileyken de yapabildiğiniz doğum sağlık sigortası poliçelerimiz;

 • Gebelikle ilgili Muayeneleri
 • Rutin Gebelik Test ve Tetkiklerini
 • Normal, Epidural Normal ve Sezaryen Doğumu karşılar.
 • Oda, Yatış, Refakatçi ve Kurumun SGK anlaşmalı Op. Dr. ücretini karşılar.
 • Bebek paketi SGK kapsamında ücretsiz yapılır. Rutinde ek ödeme yapılmaz.

Doğum Paketli Sağlık Sigortası Fiyatı

Hamilelik planlaması zamanı geldiyse, öncelikle mutlaka bir sağlık sigortası konuşması yapın. Merak ettiğiniz sorulara cevap ararken, aynı zamanda detaylı bilgi edinmiş olursunuz.

Hamilelik öncesinde 1 yıllık sağlık sigortası + 12 ay bekleme süreli doğum teminatı 1400-1450TL yaptırılabilirken, Aynı koşullarda birinin hamilelik sonrasında yaptırabileceği doğum sigortası paketi fiyatı 6700TL’ye çıkabilir. Bu nedenle, erkenden planlamakta fayda var.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Sıkça Sorulan Sorular

Özel bir hastanede doğum yapmak istiyorsanız, öngördüğünüz hamilelik başlangıcına göre bir plan yapmalısınız. Planlı bir gebelik için; Oldukça avantajlı fiyatlara, oldukça kapsamlı ve size ek ödemeler yaptırmayacak bir doğum teminatlı sağlık sigortası satın alabilirsiniz. Hamilelik öncesinde ve hamileyken de satın alabilirsiz.

Hamilelik süreciniz için, doğum teminatlı sağlık sigortalarında bekleme sürelerine bakalım. 1 yıl sonra gebelik başlangıcı, 6 ay sonra gebelik başlangıcı, 3,5 ay sonra gebelik başlangıcı gibi… Gebelik için belirli bekleme süreleri uygulayacağı gibi; Bekleme süresi olmadan, yine hamilelik süreci başlamamış olma şartıyla alınarak, takiben istediğiniz süreçte hamileliğin planlanabileceği ve yararlanabileceğiniz alternatiflere sahiptir. Yada Hamileyken size sunabileceğimiz Hamileyken Doğum Paketleri için SigortaPartner Sağlık ekibimizden 0850 346 11 30’u arayarak, hemen bilgi alabilirsiniz.

Doğum Teminatlı sağlık sigortaları veya doğum sigortası paketleri… Anne adaylarının gebelik süresince ihtiyaç duyacakları sağlık harcamaları düşünülerek planlanmıştır. Kadın doğum bölümündeki.. Muayeneler, rutin gebelik test ve tetkikleri.. Satın aldığınız döneme bakarak (Hamilelik öncesinde / Hamileyken ) doğum dışında beklenmeyen hastane yatış giderlerinizi, oda, refakatçi, doktor ücretinizi, normal yada sezaryen doğum ve anestezi(*) ücretlerinizi karşılar.

Daha önce, sadece hamilelik başlamadan önce satın alabildiğiniz sağlık sigortası alternatifleri arasına, 2010 yılı itibariyle Hamileyken alabileceğiniz doğum sigortası paketleri de eklendi. Böylece önceleri  sadece bir , iki hastane ile sınırlı olan anlaşmalı hastane ağı, bugün hamilelik öncesi planlarda Ülkemizdeki tüm özel hastanelerde geçerliyken… Hamilelik sonrasında satın alabildiğiniz doğum sağlık sigortası paketlerimiz, Medicana, Medical Park, Medipol gibi ulusal hastane grupları da dahil olmak üzere.. Otuzdan fazla ilde ikiyüze yakın anlaşmalı özel hastanede geçerlidir.

Ülkemizde;  Hayat sigortaları ve sağlık sigortaları için devlet, vergi avantajı sunar. Bu vergi avantajından özel sektör yada kamuda ücretli çalışanlar, iş yeri sahipleri ve tüzel kişiliğe sahip şirketler yararlanabilir. Hamile anne adayımızın çalışıyor ise kendi işyerinden. Çalışmıyor ise; Sigorta primlerini eşinin ödemesi halinde eşinin iş yeri aracılı ile  vergi avantajından yararlanması mümkün. Çalışanlarda yıllık %15 ile %40 arasında değişen gelir vergisi oranı tüzel kişiliğe sahip şirketlerde yıllık %20-22 aralığındadır. İşte Doğum sağlık sigortaları vergi avantajı ile size aynı oranlarda bir fayda sağlar. Böylece Devlete maaşınızdan daha az vergi öder, bu aradaki farkı maaşınıza eklenerek geri alırsınız. Vergi avantajı ile doğum paketleriniz için ödediğiniz tutarın %15 ile %40’ı oranında Devlet desteğinden yararlanmış olursunuz.

Hamilelik öncesinde yada hamileyken alabilmeniz. Çok sayıda anlaşmalı özel hastane ve doktordan yararlanabilmeniz. SGK anlaşmalı özel hastanelerde sadece 15TL SGK katılımıyla muayene olabilmeniz. Rutin gebelik test ve tetkikleri, satın aldığınız planda var ise, bu testlere ek ücret ödemiyor olmanız. Özel bir hastanenin fiyatı ile karşılaştırdığınızda.. Doğum paketlerinin sigorta şirketlerinin pazarlık avantajı ile daha uygun olması ve daha ekonomik fiyatlarla alabilmeniz. Buna ek olarak %15 ile %40 arasında önemli bir devlet desteğinden yararlanabilmeniz. Planlarınızda var ise, hastane değiştirme hakkınız. dilediğinizde bir kasko poliçesi gibi kolayca iptal edip, prim iadesi alabiliyor olmanız. Doğum paketlerinde başlıca avantajlar olarak sıralanabilir.

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Paketli Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by