Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi Doğum Paketi

Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi Doğum Sağlık Sigortası Paketi Devlet Desteğ ile

Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi

Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi; Medipol Sağlık Grubunun, Esenler Birlik Mahallesi Bahçeler Caddesi No:5 adresinde hizmet veren bir üyesidir. Merkezi konumu, modern mimari yapısı, ileri tıp teknolojisi ve güçlü sağlık kadrosu ile Medipol Üniversitesi Esenler Hastanesi, her türlü ayaktan ve yatarak tıbbi tedaviyi güvenle sağlayabilmektedir. İstanbul’daki başlıca özel sağlık tesislerinden biridir.

Doğum Sağlık Sigortanız ile faydalanabileceğiniz bu ayrıcalıkta, tamamı kadınlardan oluşan doğumhane sağlık ekibi deneyimli, sıcak ve güvenilir bir ortamda sizleri bekliyor. Siz de ayrıcalıktan faydalanın. Detaylı bilgi için; 0(850) 346 1130

Doğum Sağlık Sigortası & Doğum Paketi Nedir?

İster hamilelik süreciniz başlamış olsun, ister hamilelik planlayın.. Kadın hastalıkları ve doğum bölümündeki randevularınız öncesinde bir sağlık sigortası yaptırın ve sağlık sigortasının avantajlarından yararlanın.

  • Hamileliğiniz süresince , muayeneleriniz sağlık sigortası ile karşılanır.
  • Muayene sonrası hekimlerin isteyeceği rutin testler, tahliller ve tetkikler doğum sağlık sigortası kapsamındadır.
  • Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi’ndeki Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları arasından takip edilmek istediğiniz doktoru kendiniz seçebilirsiniz.
  • Doğum eyleminizle ilgili , sağlık giderleri doğum sağlık sigortası dahilinde olduğu için; Size SGK fark ücreti olarak, ek ödemeler çıkmayacaktır.

Özel Hastanelerde Özel Oda Ücreti Var Mı?

Sağlık sigortanız doğumunuzda standart tek kişilik oda ücretinizi ve refakatçi giderlerinizi karşılar.

Doğumunuzun normal ya da sezaryen olması durumuna göre herhangi bir ücret farkı ödemezsiniz.

Doğum şeklinize göre doktorunuz ön göreceği durumlarda iki (2) geceye kadar hastane yatışlarınız sigortanız tarafından karşılanır.

2 geceye kadar yatışlarda refakatçi gideriniz de poliçe haklarınız içerisindedir.

Hamile Kalmadan Önce Doğum Paketi Yaptırabilir Miyim?

Elbette bir doğum paketi (doğum sağlık sigortası) sahibi olabilirsiniz.

Hamilelik Öncesi Doğum Paketleri çocuk sahibi olmayı planlayan,  henüz hamilelik süreci  başlamamış anne adayları tarafından tercih edilen bir sigorta türüdür.

Bu paket sayesinde hamileliğinizin başlangıcından itibaren doğum paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha önce yaptırmış olduğunuz herhangi bir sağlı sigortanız var ise yenileme döneminde, dilerseniz doğum teminatı ekleyebilirsiniz.

Tüm bunlar hamileliğiniz boyunca muayeneleriniz, testlerinizin, tahlillerinizin, tetkiklerinizin… Hatta;  Beklenmedik hastane yatışlarınızın ve doğum eyleminizin sigorta ile karşılanması anlamına gelir.

Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi’nin alanlarında uzman,  tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum doktorlarıyla birlikte hamilelik sürecinizde takibe başlayın. Hamileyken,   hastane harcamalarınızı düşünmek zorunda kalmayın.

Hamile Olduktan Sonra Yapılan Doğum Paketleri Neleri Kapsar?

  • Muayenelerinizde yalnızca 15 TL SGK katılım ile muayene olur, fark ödemezsiniz.
  • SGK’ nın belirlediği gebelik test, tahlil ve tetkikleriniz sigorta tarafından karşılanır.
  • Gebeliğiniz süresince, (doğuma kadar muayene hakları kapsamında) ihtiyacınız olduğunda Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi’nin SGK ile anlaşmalı diğer bölümlerinde, muayene olabilirsiniz.
  • Doğum paketinin anne adayları tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden biri de; Sağlık sigortası paketinin %20 devlet destekli olmasıdır.
  • Ayrıca; Vade farkı olmadan taksit yaptırabileceğiniz bir sağlık sigortası paketi olarak, oldukça ekonomiktir.

Sadece Doğum Paketi Nedir?

Sadece Doğum Paketi, gebelik başlangıcında sağlık sigortası yaptırmamış anne adaylarının sadece doğumları için kullandıkları bir pakettir. Doğumunuza saatler kalsa dahi bu paketi satın alabilirsiniz. Bu sağlık sigortası ile doğumunuz (normal veya sezaryen fark etmeksizin) poliçeniz tarafından karşılanır, aynı zamanda anestezi ile ilgili giderleriniz de poliçenize dahil edilir. (Epidural Normal Doğum)

Aynı Networkte yer alan anlaşmalı hastaneler arasında, seçim yapabilirsiniz. Ayrıca seçmiş olduğunuz hastanedeki SGK ile anlaşmalı hekimler arasında hekim seçme hakkınız var. Hekimlerin ünvanına göre ek bir ücret ödemeniz gerekmez. Doğumunuzdan sonra gerekirse iki geceye kadar hastane yatışınız sağlık sigortası ile (Sezaryen doğumda)  karşılanır. Bu süreç boyunca size refakat eden kişi için ek bir ücret ödemenize gerek kalmaz.

Bebeğiniz doğduktan sonra ilk muayenesi , topuk kanı ve koruyucu aşısı SGK kapsamında olduğu için ek bir ücret  ödemezsiniz.

Sigortapartner Doğum Sağlık Sigortası Paketi almış olmanız vergi avantajından yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Sağlık sigortası kapsamında olduğu için ödemeniz gereken tutar gelirinize bağlı olarak %15 ile %40 arasındaki tutarı geri alırsınız.

Vergi Avantajı Nedir? Vergi Avantajından Kimler Faydalanabilir?

Kendiniz, çocuklarınız ve diğer aile üyeleriniz için yaptırmak istediğiniz sağlık sigorta poliçelerinde, verigi diliminize bakarak; %15 ile %40 arasında olan vergi avantajından yararlanırsınız. Sigortanızı oldukça uygun bir fiyata maal edersiniz. Kamu veya özel sektörde çalışanlar, iş verenler, gelir vergisi ödeyenler , devlet desteğinden kolayca yararlanabilirler. Poliçenizi işyerinizin muhasebe birimine teslim etmeniz faydalanmaya başlamak için yeterlidir.

Devlet desteği ve vergi avantajı hakkında daha kapsamlı bilgi almak için (0850) 346 1130 numaralı telefonu arayarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi Doğum Paketi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by