Gebelikte Üşüme

Gebelikte Üşüme. Hamileyken Devlet Destekli Sağlık Sigortası Satın Alın, Özel Hastanelerde Ek Ücret Ödemeyin. Detaylı bilgi için, Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Gebelikte Üşüme

Çoğu insan hamilelik sırasında biraz daha yüksek vücut ısısına sahiptir. Bununla birlikte, bazı anne adayları hamile olduklarında üşürler. Bu semptom çoğu durumda normal olsa da bazen altta yatan bir tıbbi durumu gösterebilir. Hamileyken üşümenizin birçok nedeni vardır ve bunların çoğu tamamen güvenlidir, endişelenmeye gerek yoktur. Çoğu kadın, üşümeyi en çok hormonlardaki ani değişiklik ve sabah bulantısı nedeniyle ilk üç aylık dönemde yaşar. (Gebelikte Üşüme)

Gebelikte Üşüme Normal mi?

“Normal” kelimesini kullanmak doğru olmayabilir çünkü bu, titreme yaşamayan birinin bir şekilde anormal olduğu anlamına gelebilir.Bunu söyledikten sonra, birçok kadın hamileliğin erken döneminde üşüdüğünü ve bunun nispeten yaygın bir durum olduğunu da söyleyebiliriz. Tabii ki, birçok kadın da hamileliğin erken döneminde sıcak hisseder.

Kadınlar genellikle daha sıcak hissederler çünkü metabolizmaları daha hızlı çalışır ve artan hormon seviyeleri sıcaklık dalgalanmalarına neden olabilir. Sırf daha sıcak hissetmek daha normal bir his olduğu için üşümenin anormal olduğu anlamına gelmez.

Üşümenizin belirli nedenleri vardır ve bunların çoğu tamamen zararsızdır. (Gebelikte Üşüme)

Gebelikte Üşüme Nedenleri

Soğuk hissetmenin, vücudunuzda meydana gelen diğer normal hamilelik değişikliklerine bir tepki olması muhtemeldir. Başka bir hayattan sorumlu olduğunuzda ekstra dikkatli olmak her zaman daha iyidir, bu nedenle olası sağlık sorunlarına aşina olmanıza yardımcı olmak için aşağıdaki koşullar listelenmiştir.

1.Anemi

Birçok hamile kadın demir eksikliğinden muzdariptir ve bu anemiye neden olabilir. Bu durum, kanınızın vücudunuzda dolaşım şeklini etkileyebilecek kadar sağlıklı kırmızı kan hücrelerine sahip olmadığı zamandır. Kırmızı kan hücreleri oksijen taşır ve sınırlı miktarları bazı vücut fonksiyonlarının yavaşlamasına ve üşümenize neden olabilir. (Gebelikte Üşüme)

2.Hormonlarda Değişiklik

Vücudunuzdaki hormonlardaki artış, sıcaklığa nasıl tepki verdiğinizi büyük ölçüde etkileyebilir. Tipik olarak kadınlar daha sıcak hissetme eğilimindedir, ancak titreme veya soğukluk meydana gelebilir.

3.Mide Bulantısı

Mide bulantısı çekiyorsanız vücut ısınız etkilenebilir. Sabah bulantısı, üşümenize neden olabilir ve bu, sürekli üşümenizin nedenlerinden biri olabilir. Hamilelikte beslenme önemlidir ve gıda tüketimi olmadan vücudunuzun enerjiye dönüştüreceği hiçbir şey yoktur. Bu yiyecek eksikliği vücudun ısınmak için mücadele etmesine neden olabilir. (Gebelikte Üşüme)

4.Enfeksiyon

En basit enfeksiyon bile üşümenize neden olabilir. Ateşi düşük olsa bile üşümenize neden olabilir. İYE (idrar yolu enfeksiyonu), böbrek enfeksiyonu veya bununla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, üşüme hissi her zaman bir semptom olabilir.

5.Yüksek Bazal Vücut Sıcaklığı

Hamileliğinizin başlangıcında, bazal vücut sıcaklığınız birkaç hafta boyunca yüksek bir seviyededir. Bu yüksek sıcaklık, etrafınızdaki havaya farklı tepki vermenize neden olabilir çünkü vücudunuz havanın daha düşük olduğuna inandırılacaktır. Bu bedensel değişiklik, önemli miktarda üşümenize neden olabilecek titreme yaşamanıza neden olabilir. Yaşayacağınız üşümeler, grip olurken yaşayacağınız üşümelere benzer. (Gebelikte Üşüme)

Hamileyken Titremeyle Nasıl Başa Çıkılır?

Bu sefil ürpertilerden yeterince aldıysanız, onları kaldırıma atmak için bir umut var.

Normal bir sıcaklığa geri dönmenize yardımcı olması için aşağıdaki ipuçlarından bazılarını deneyin.

  • Daha fazla kıyafet giyin : Bu en kolay cevap en iyi çözümdür. Günlük kıyafetlerinize tozluk gibi ekstra katmanlar ekleyerek titreme durumunuzu iyileştirebilirsiniz .
  • Dinlenme ve rahatlama : Son zamanlarda uykuya dalmakta zorlanıyorsanız veya yorgun hissediyorsanız, belki de yeterince dinlenmemişsinizdir. Rahatlatıcı bir banyo yapın veya kısa bir şekerleme yapın. Sürekli yorgun ve üşüyorsanız, doktorunuza danışmak için iyi bir zaman olabilir.
  • Demir takviyesi alın : Demir, vücut sıcaklığınızı düzenlemede çok önemli bir rol oynar. En ufak bir eksikliğiniz varsa, sıcak kalma yeteneğinizi büyük ölçüde etkileyebilir. Demir takviyesi sizin ve bebeğinizin sağlığı için önemlidir. İlaç, doktorunuz tarafından reçete edilebilir. (Gebelikte Üşüme)
  • Ne yediğinize dikkat edin: Vücudunuz doğru beslenmiyorsa, vücut ısınızı etkileyebilir. Hem sizin hem de bebeğinizin mutlu ve sağlıklı kalması için dengeli beslenmeye çalışmalısınız. Aynı zamanda yeterli su tüketiminde bulunduğunuzdan emin olun. Diyetinizi değiştirmek, genel refahınızda, enerji seviyelerinizde ve sıcaklık düzenlemenizde büyük bir değişiklik yapmanıza yardımcı olabilir.

Doğum Sağlık Sigortası İle Kadın Doğum Kontrolleri

Zaman zaman üşüyorsanız çok fazla endişelenmemelisiniz. Bu, asla ortadan kalkmayacak gibi görünen sık görülen bir durumsa, daha fazla araştırma yapılması için bir nedendir. Üşüme hissi uzun sürdüğünde, ele alınması gereken altta yatan bir sorun olabileceği anlamına gelebilir. Doğum Sağlık Sigortası ile, hamileliğinizin istediğinizin zamanında muayenelere 15 TL ödeyerek rutin kontrollerinizi özel hastanelerde olabilirsiniz. (Gebelikte Üşüme)

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren hastane ve kadın doğum doktoru arayışı içene girersiniz. Hamileliğinizde özel hastanelerin konforundan yararlanmak için yüksek hastane ücretleri ödemeniz gerekmez. Anlaşmalı özel hastanelerde, süre içinde isterseniz hastane ve hekim değişikliği yapabilirsiniz. Poliçe ödemelerini taksitlendirebilir, vergi avantajı ile devlet desteğinden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Gebelikte Üşüme Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by