Hamilelikte Mide Bulantısı Olmaması

Hamilelikte Mide Bulantısı Olmaması Ne Anlama Gelir? Doğum Sağlık Sigortası ile kadın doğum bölümü muayenelerinizde 15 TL ödeyin, kontrollerinizi aksatmayın.

Hamilelikte Mide Bulantısı Olmaması Ne Anlama Gelir?

İnsanların bir kısmı için mide bulantısı, asla yaşamadıkları bir hamilelik belirtisidir. Kendi başına, bulantı ve kusmanın olmaması, hiçbir şeyin yanlış olduğu anlamına gelmez.

Hamilelerin tahmini yüzde 70 ila 80’i bulantı ve/veya kusma yaşar. Kendinizi mide bulantısı olmadan hamile bulursanız, şanslı, şaşkın ve hatta endişeli hissedebilirsiniz. Sabah bulantısı çok yaygın olarak tartışılan bir ilk trimester dönemi belirtisi olduğundan, sizde yoksa garip görünebilir.

Birçok insan hamileliğinin ilk 4 ayında mide bulantısı yaşar. Bulantıya katkıda bulunan faktörler arasında yüksek hormonlar ve düşük kan şekeri bulunur. Hamilelikte mide bulantısı, hafif, seyrek mide bulantısı deneyimlerinden aşırı hiperemezise ve IV hidrasyon ve beslenme için hastaneye yatış gerektirebilecek sık kusmaya kadar değişebilir.

Önceki hamileliklerde çok mide bulantısı yaşadıysanız, bu tekrar yaşayacağınızanlamına gelmez. Hamilelikte mide bulantısı hamilelikten hamileliğe değişebilir. c

Hamilelikte Mide Bulantısı Olmaması, Bir Erkek (veya kız) Sahibi Olacağınız Anlamına Gelir Mi?

Sabah bulantısının azalmasının bir erkek çocuk sahibi olacağınız anlamına geldiğini duymuş olabilirsiniz. Bu, kız bebek taşırken hormon seviyelerinin daha yüksek olduğu inancına dayanmaktadır.

Bunun arkasındaki mantık, daha yüksek hormon seviyelerinin artan mide bulantısına neden olabilmesidir. Bu nedenle, kız bebeklerin yoğun sabah bulantıları ile geldiği ve erkek bebeklerin hamile kalmasıyla karşılaştırıldığında sorunsuz bir yelken açması gerektiği söyleniyor.

Ancak bu teoriyi destekleyecek bilim sınırlıdır. Bir dişi fetüs veya ikiz bebek taşıyanların, hamilelik sırasında tek bir erkek fetüs taşıyanlara göre mide bulantısı ve kusmaya daha yatkın olduğunu bulmuşlardır.

Sonuçta, sabah bulantınız olup olmadığına bakarak bebeğinizin cinsiyetini belirleyemezsiniz. Doğumdan önce bir erkek veya kız çocuğu olup olmadığını gerçekten bilmenin tek yolu bir kromozom testi veya ultrasondur. Hamilelikte Mide Bulantısı Olmaması

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Mide Bulantısı Olmaması, Düşük İhtimalini Yükseltir Mi?

Düşük , birçok kadın ve eşleri için çok gerçek bir endişe kaynağıdır. Hamileliğin beklendiği gibi ilerlemediğini gösteren herhangi bir şey, uyarı zillerini tetikleyebilir. Sabah bulantısı ilk üç aylık dönemde çok yaygın bir hamilelik belirtisi olduğundan, kendinizi hasta hissetmemek sizin için bazı tehlike işaretleri oluşturabilir.

Bulantı ve kusma yaşayan anne adaylarının, hamilelik kaybı riskinin azaldığını gösteren bazı araştırmalar vardır. Bir araştırma, daha önce bir veya iki kez düşük yaşayan kadınlarda mide bulantısının ilk üç aylık dönemde çok yaygın olduğunu ve hamileliği kaybetme şansının yüzde 50 ila 75 oranında azalmasıyla ilişkili olduğunu bulmuştur. Bu teori, karbonhidrat açısından zengin yiyecekler yemeyi teşvik etmenin ve bebeğe zararlı olabilecek olası toksinlerden vücuttan kurtulmanın evrimsel bir avantajın parçası olduğudur.

Bu, bulantı ve kusmayı güven verici bir işaret olarak kabul edebileceğiniz anlamına gelse de, daha önce de belirtildiği gibi, hamilelerin yüzde 80’e kadarı mide bulantısı yaşıyor. Bu da mide bulantısı olmadan gerçekleşen birçok sağlıklı hamilelik olduğu anlamına geliyor. (Hamilelikte Mide Bulantısı Olmaması)

Hamilelikte Mide Bulantısı Yoksa..

Yeni hamileyseniz ve mide bulantısı hissetmiyorsanız endişelenmeye başlayabilirsiniz. Ancak kabus hamilelik senaryolarının zihninizi doldurmaya başlamasına izin vermeden önce, derin bir nefes almayı ve hissediyor olabileceğiniz diğer hamilelik belirtilerini düşünmek için bir dakika duraklamayı düşünün.

Ayrıca, sabah bulantısı söz konusu olduğunda her hamileliğin farklı olduğunu unutmayın. Daha önce yaşamış olmanız, tekrar yaşamanız gerektiği anlamına gelmez. Hormonlarınız, dinlenme seviyeniz ve diyetiniz gibi birçok faktör, mide bulantısı hissetmenizde rol oynayabilir. Mide buantısının genellikle üçüncü veya dördüncü ayda ortadan kalktığını hatırlamak yardımcı olabilir.

Vücudunuzla veya hamileliğinizle ilgili bir şeylerin yolunda gitmediğini hissederseniz, kadın doğum doktorunuza danışmaktan çekinmeyin.

Doğum Sağlık Sigortası ile kadın doğum bölümü muayenelerinizde sadece 15 TL ödeyin, aylık kontrollerinizi aksatmayın.

Anne adaylarının çoğu, doğum paketi veya doğumla ilgili sağlık sigortalarını araştırmayı hamile olduktan sonra başlarlar. Bunlar göz önüne alındığında, geç kaldığınızı düşünerek üzülmemelisiniz. Her yıl yirmi binden fazla anne adayı bizlere, hamile olduklarını öğrendikten  sonra sağlık sigorta yaptırmak için başvururlar.  Şirketimiz Sigorta Partner AŞ. hakkında yapılan değerlendirmeleri ve sayısı 700 ü aşan sigortalı yorumlarını okumak için sayfamızı ziyaret edin.

Muayenelr, tahliller ve doğumunuzu karşılayn doğum sağlık sigortası ile, vergi avantajından yararlanırkan, hastane ve doktor tercihini de kendiniz yapın. Anlaşmalı hastaneler ve uygun rakamlı teklifler için uzman sağlık ekibimizi Hemen Arayın. (Hamilelikte Mide Bulantısı Olmaması)

Soru Sor
Whatsapp
Hamilelikte Mide Bulantısı Olmaması Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by