Hastane Doğum Paketleri

Hastane Doğum Paketleri Fiyatlarını ve İçeriğini Karşılaştırın.

Hastane Doğum Paketleri

Hastane Doğum Paketleri neden farklılık gösterir, anne adaylarımız neden her hastaneden farklı fiyatlar alırlar?

Hastane Doğum Paketleri Ne Zaman Ortaya Çıktı?

2010 yılına kadar, doğum için sağlık sigortası sadece hamilelik öncesinde ve 3 ay, 6 ay, 12 ay gibi sürelerde, hamileliğinizin başlamaması gerektiği  şekilde bekleme süreleri ile sunuluyordu. 2010 yılında Mapfre Sigorta ile Medicana International Ankara Hastanesi’nde başladığımız ilk proje ile, anne adaylarımız hamileyken de doğum sağlık sigortası alabildiler. Sektörde önemli bir mihenk taşı olan bu ilk ürün sonrasında doğum sigortası projelerini Halk Sigorta, Unico Sigorta, Türk Nippon Sigorta ‘da devam ettirdik. Bugün ise 2017 yılında projesini şirketimiz Sigorta Partner Aş ile Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Aş’nin başlattığı 2 Can hamilelik sigortası en geniş kapsamlı doğum paketidir.

Geçtiğimiz 9 yılda, hamilelik ve doğum süreci için araştırma yapan anne adaylarımızın önüne çıkarttığımız muayene, tahliller ve doğumu karşılayan doğum sigortası paketleri öncesinde hastanelerden fiyat almak istediğinizde;

Geçerli muayene ücretlerini verebiliyorlardı. Yapılacak tahlil ve tetkikleri doktor istemine bağlayarak fiyatlandırmıyorlar… Hatta doğum için fiyat verirken de içinde bulunduğunuz yılın doğum fiyatlarını veriyor ve doğum ortalama 40 hafta sonunda bir sonraki yıla sarktığında o yılın fiyatlarının geçerli olacağını paylaşıyorlardı.

Sigorta şirketlerimizin sunduğu doğum sağlık sigortası paketlerinin bilinirliği ve yaygınlaşması karşısında hastanelerde sundukları hizmetleri listeler halinde vermeye başladılar ve bu hizmetleri sizin için paket hizmetler olarak fiyatlandırmaya başladılar. Böylece hastane hizmetlerinin paket hale gelmiş olduğunu gördük.

Hastanelerin Sundukları Doğum Hizmet  Paketlerinde Devlet Desteği Var mı?

Hamileyken yapabildiğimiz doğum sağlık sigortası paketleri, aslında birer sağlık sigortası ürünüdür. Şirketlerin yıllık doğum sayıları ve hastane maliyetlerinin sigorta aktüerleri tarafından hesaplanması ve hastanelerden avantajlı fiyatlar alınması sayesinde; Sağlık sigortalarımızda hamileyken doğum teminatı sunabiliyoruz. Dolayısı ile, muayeneler, tahliller ve doğum için yaptırdığınız bir doğum sağlık sigortası, %15 ile %35 arasında değişen vergi dilimi oranına göre, devlet desteği sunar. (Sağlık Sigortaları Vergi Avantajı) Yaptırdığınız sağlık sigortası vergi diliminiz oranında,  daha avantajlı fiyatlara maal olur.

Fakat; Hastanelerden size sunulmuş olan paket hizmetler… Sizin özel bir hastanede hizmet almayı, doğum yapmayı taahhüt ettiğiniz ve bu taahhüt karşılığında fiyat değişikliklerinden etkilenmemenizin sağlandığı hizmet anlaşmalarıdır. Anlaşma yapılan hastanede ve belirtilen koşullarla sınırlıdır. Hastane paket hizmetlerinin sağlık sigortası özelliği olmadığı için; Devlet desteği söz konusu değildir. Bu da size ödediğiniz tutarların %35’e kadar daha fazla bir maliyet yükü getirmesi anlamını taşır.

Hastaneden Satın Alınan Doğum Paketi Hizmetini e-Devlette Görebilir Miyim?

Doğum yapmayı tercih ettiğiniz özel hastaneden, hizmetlerin bedelini peşin veya taksitle ödeyerek, hizmet almaya devam edeceğinizi taahhüt ettiğinizde paket hizmetlerden yararlandığınıza dikkat çekmiştik. Bu tip bir anlaşmada, tarafların sorumluluğu kurum ile aranızda yaptığınız var ise, sözleşmede yer alıyor olabilir. Sadece taraflar arasında ticari bir sözleşme olduğu için internet ortamında sorgulanması ve görüntülenmesi mümkün değildir.

Sağlık sigortası ve doğum sağlık sigortaları ise; SAGMER kayıtlarına online olarak işlenir ve e-devlet şifrenizle giriş yaptığınızda, sigorta şirketi bilgileri, poliçe süresi, haklarınız gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sağlık sigortası tercih ederseniz, online takip edebilirsiniz. 

Ankara’da Hastane Doğum Paketleri

Geçmiş on yılda, Ankara’da hasta memnuniyetiyle, hasta sayısıyla…  Daha doğrusu geçmiş dönemlere ait yorum ve referanslarla adı öne çıkmış çok sayıda özel hastaneye sahibiz. Bu hastaneler, yaygınlaşmış doğum sigortası paketlerine ilişkin gelen talepler karşısında benzer ve karşılaştırılabilir ürünler sunabilmek için; Alternatif doğum hizmet paketi sunabiliyorlar. Bugün Ankara’da doğum yapmak istediğiniz özel hastaneden doğum sürecinizde sizi bekleyen harcamaları daha iyi anlamak için mutlaka bir paket fiyat almanızı öneriyoruz. Böylece, sağlık sigortası avantajlarını ve sağladığı ek hakları daha kolaylıkla görüyor olacaksınız.

Hastaneler hakkında objektif değerlendirmeler ve güncel bilgilere hızla ulaşmak isterseniz yine ,sağlık sigortası uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

Bursa Doğum Paketi Fiyatları

Özel Hastanelerde Doktor Seçimi ve Hastane Değiştirme Hakkı

2017 yılına kadar doğum sigortası paketlerimizde, tercih ettiğiniz hastanede hizmet almak ve liste olarak sunduğumuz bir tahlil tetkik listesi varken ; 2017 yılında Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Aş ile projelendirdiğimiz ve Sigorta Partner Aş markasıyla, ülke genelinde %36 gibi bir pazar payını koruduğumuz 2 Can Hamilelik Sigortası;

Anlaşmalı hastane network seçeneklerimiz arasında istediğiniz hastaneyi seçme ve gerekli görürseniz değiştirme hakkını sunuyor. Ayrıca özel hastanelerde SGK anlaşmalı olan istediğiniz hekimde takibe devam edebilir. Hekim tercihinizde de değişiklik halinde hiçbir bildirim yada işleme gerek kalmaksızın yapabilirsiniz.

Örneğin; Liv Hospital Ankara’daki bir kadın doğum doktorunu araştırmış ve hastane tercihi yaparak takibe başlayan anne adayımız, Liv Hospital / Ankara Hastanesinde istediği SGK anlaşmalı kadın doğum doktorunu tercih edebilir  ve sadece 15TL SGK katılımı ile muayene olur. İlerleyen haftalarında gerekli görmesi halinde, diğer anlaşmalı özel hastanelerimizden birinden randevu alarak da devam edebilir.

(Liv Hospital, Medical Park – Medicana, Medisis – Eryaman Hastanesi, Medisun Çayyolu, A Life Hospital, Lokman Hekim Etlik, Lokman Hekim Sincan….. gibi)

Doğum Paketlerimiz ile ilgili merak ettiğiniz soruyu hemen uzmanına sorun. Tıklayın.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Soru Sor
Whatsapp
Hastane Doğum Paketleri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by