İki Can Hamilelik Sigortası

İki Can Hamilelik Sigortası Avantajları - Hamileyken Limitsiz Doğum Paketi

İki Can Hamilelik Sigortası

İki Can Hamilelik Sigortası ; Hamileyken yapılabilen, anne adaylarımızın bu dönemde ihtiyaç ve beklentileri dikkate alınarak hazırlanmış bir sağlık sigortasıdır.

2017 yılı mayıs ayında şirketimiz Sigorta Partner AŞ’nin Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Aş’ye götürdüğü proje ile İKİCAN Hamilelik Sigortası hayat bulmuştur. Anne adaylarımıza SGK kapsamında yapılması gereken rutin gebelik  tahlil ve tetkikleri için limitsiz teminat sunar.

Anne adaylarımız anlaşmalı hastanelerimiz arasından istediklerini seçebilirler. Takibe başlayacakları kadın doğum doktorunu da, doktorun ünvan farkı gözetmeksizin kendileri karar verir. Muayeneler için sadece 15TL SGK katılımı ödenir.

Ayrıca İki Can Hamilelik Sigortası;

Poliçede Sunduğumuz Ek Hizmetler

İki Can Hamilelik Sigortası ( İkican Doğum Paketi) ile poliçe teminatları yanında anne adaylarımızın değişen ihtiyaçlarını cevaplayabilmek için;

  • Hamilelikte Diyetisyen görüşmesi
  • Psikolojik Danışma
  • Online Doktor

Ek Hizmetlerimize ilişkin bilgi web sitemizde Eylül 2020’de güncellenmiştir.  İlerleyen sürede yeni hizmetler yada değişiklikler hakkında, sağlık ekibimizden bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

İki Can Hamilelik Sigortası Anlaşmalı Hastaneleri

2 Can Hamilelik Sigortası oldukça geniş bir anlaşmalı özel hastane ağında hizmet vermektedir. Türkiye genelindeki anlaşmalı hastanelerimizin şirketimizle farklı avantaja sahip anlaşma koşullarını,  sizlere direkt fiyat avantajı olarak yansıtabilmek için; Üç farklı hastane ağı (Network) ile hizmet veriyoruz.

İki Can Hamilelik Sigortası Nw

  • İki Can Platin Network
  • İki Can Gold Network
  • İki Can Silver Network

Poliçe teminatlarını standart olarak sunduğumuz alternatif hastanelerimizde, hastanelerin bulundukları il, bulunduğu semt, fiyat politikası ve reel hastane hizmet ücretleri, sunduğumuz üç farklı network’teki yerinde belirleyicidir. Böylece kullanmayacağınız yüksek fiyatlı bir hastane sebebiyle sağlık sigortanıza daha fazla para ödemezsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortası – Sağlık Sigortası Vergi Avantajı

Hamilelik süreci planlayan ve henüz hamilelik süreci başlamamış anne adaylarımıza; Demir Hayat Tamamlayıcı Sağlık Sigortası + Bekleme süreli doğum teminatı öneriyoruz.

Hamilelik süreci başladıktan sonra doğum için sağlık sigortası araştıran anne adaylarımız! Geç kaldığınızı düşünmeyin. Yalnız değilsiniz… Her yıl hamilelik süreci sonrasında doğum süreçleri için hassasiyetle yaptıkları araştırmada görüştüğümüz binlerce anne adayımız var. Planlarımızı size göre yapıyoruz. Size de;

Demir Hayat İki Can Hamilelik Sigortası öneriyoruz.

Hamilelik öncesinde yada hamileyken yapabildiğimiz doğum paketlerimiz; Sağlık sigortası ek teminatı olarak sunulur. Böylece; Sağlık Sigortaları Vergi Avantajından yararlanırsınız. Sağlık sigortaları vergi avantajı, özel sektör yada kamuda  ücretli olarak çalışanlar, eşleri ve iş yeri sahipleri için geçerlidir. Kazancınız üzerinden devlete ödenen  gelir verginize ve bulunduğunuz vergi dilimi basamağına göre yararlandığınız devlet desteği oranı.. %15 ile %40 arasında değişir.

Doğum Sağlık Sigortası vergi avantajı ile, sunabildiğimiz avantajlı fiyatlara ek olarak ödediğiniz paranın %40’ına kadar devlet desteğinden yararlanma fırsatınız sayesinde; Maliyetleriniz de aynı oranda azalacak.

İki Can Hamilelik Sigortası Ek Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

Sağlık sigortanız için yardımcı olacak sağlık sigortası ekibimiz, beklenti ve ihtiyaçlarınızı, oturduğunuz semte olan uzaklığı, doktor referanslarınız ve hastanelerin fiyat politikalarına göre, sizin için en avantajlı hastaneleri önerecektir. Poliçenizi aynı gün kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik taksit  seçenekleriyle ödemeyi planlar ve kolaylaştırabilirsiniz.

Hamilelik süreciniz devam ederken; Sunduğumuz  diş, göz, psikolojik danışmanlık hizmeti yada diyetisyen görüşmesinden ücretsiz olarak yararlanmak istediğinizde, öncelikle (0850) 252 04 04 numaralı telefonla şirketimiz Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Aş çağrı merkezini arayarak, talebinizi iletmeniz ve sizi yönlendirmelerini beklemelisiniz. Çağrı merkezi yetkililerimiz, yararlanmak istediğiniz hizmet ile ilgili randevu oluşturacaklardır.(Ek hizmetlerden yararlanacağınız sağlık kurumları gebelik takibinizin devam ettiği özel hastaneden farklılık gösterebilmektedir. )

Bu konuda merak ettiğiniz her konuda her zaman olduğu gibi, sağlık sigortanızı başından beri takip eden, sizi tanıyan ve en doğru yönlendirmeyi  sağlayacak olan sağlık sigortası uzmanımızdan destek alabilirsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortasını Kullanırken Ne Yapmalısınız?

Sağlık sigortanız düzenlendiğinde, sistemimizde kayıtlı cep telefonunuza bir SMS göndererek sizi bilgilendiriyor ve ailemize “Hoşgeldiniz” diyoruz. İşte bu an itibariyle poliçeniz aktif ve tüm anlaşmalı kurumlarımızda da online olarak görüntülenebiliyor demektir.

Takibe başlayacağınız hastane ve doktorunuz için hastane çağrı merkezinden randevu alırken Demir Hayat İki Can poliçesi sahibi olduğunuzu belirtmeniz yeterli olacaktır. (işlemleriniz SGK ile hizmet aldığınızdaki gibi devam eder) Randevunuz anlaşmalı hastanemizdeki SGK’lı hekim için oluşturulur. Randevu gününüzde TC kimlik kartınızla hastanede olmanız ve muayene için sadece 15TL ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

Doktorunuzun, SGK kapsamında yapılmasını isteyeceği  rutin gebelik test ve tetkikleriniz limitsiz ve %100 olmak üzere 2 can doğum sigortanız ile karşılanır. Bu günden itibaren +9 gün kontrol süreniz olduğunu unutmayın. Doktorunuzu tekrar görmeniz gerektiğinde; Bu süre içinde yeni bir muayene kaydı açılmaz. Hatta gerekli bir test tetkik olursa, yine ücret ödemezsiniz.

2Can Hamilelik Sigortanız, hastanelerde online göründüğü gibi; E-Devlet platformuna giriş yaptığınızda da, sağlık sigortaları alanında tüm bilgileriyle görüneceğini hatırlatmak isteriz. Güvendesiniz!

İki Can Hamilelik Sigortası Neleri Karşılamaz?

İki Can Sağlık Sigortası, hamile olma önceliğinizle planlanmıştır. Tamamlayıcı sağlık sigortaları esasları ile çalışır. Kontrolü ve kullanması da, bir o kadar kolaydır.

Gebelik takibiniz için tercih ettiğiniz özel hastanede, 2Can öncesinde SGK’lı bir hasta olarak hangi hizmetleri alabiliyor ve hangi bölüm, branş ve hekime muayene olabiliyorsanız… 2Can ile ‘de hiçbir değişiklik olmadan aynı branş, bölüm ve doktora muayene olabilirsiniz. SGK tarafından karşılanmakta olan test ve tahlillerde, hastanın ödemesi gereken fark tutarını sizin adınıza ödediği için; Siz hastanede muayene katılım tutarı olan 15 TL ile muayene olur, test ve tahlillere para ödemezsiniz.

Dikkat!

SGK’nın tamamlayıcısı özelliği olan poliçenizden; SGK anlaşmalı olmayan bölümlere ve doktorlara giderseniz, yararlanamazsınız. Bu durumda, SGK’nın özel hastanelerde karşılamadığı bir test ve tetkik, yine poliçe kapsamı dışındadır. Emin olamadığınız durumlarda, doktorunuzun SGK ile anlaşmalı olup olmadığı… Doktorunuzun muayene sonrasında yapılmasını istediği testler arasından istisnai olarak SGK’nın kapsamında olmayan bir testin olup olmadığı bilgisini kadın doğumu bölümünde, banko görevlilerinden kolaylıkla teyit edebilirsiniz. (İki Can Hamilelik Sigortası Sürpriz yok.)

İki Can Hamilelik Sigortası ile Hangi Bölümlere Gidersiniz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası özelliği sebebiyle, 2 Can Doğum Sigortanızı olası ihtiyaçları göz önünde tutarak sadece kadın doğum bölümü ile sınırlı tutmadık. Doğum eyleminize kadar geçerli olan muayene haklarınız, anlaşmalı hastanelerimizin kadın doğum da dahil olmak üzere, tüm bölümlerinde geçerlidir. Dolayısı ile gerektiğinde, dahiliye, endokrin, kbb gibi bölümleride kullanabilirsiniz. Unutmayın tüm SGK’lı bölümlerde geçerli poliçenizde yıllık muayene sayılarınız poliçede belirttiğimiz sayı ile sınırlıdır. Her muayene kaydınızda, bu sayıdan kullanıyor olacaksınız. Olası durumlarda acilden ayaktan girişlerde ve diğer bölümlerdeki ayaktan kullanımınızda otomatik olarak Demir Hayat 2Can ile işlem yapmaları halinde muayene sayınızı kullanıyor olabilirler.  Kontrol etmenizde fayda olacaktır.

İki Can Hamilelik Sigortası Yatışları Karşılar Mı?

Poliçenizin doğumdan sonra da sizi koruyor olmasını önemsiyoruz. Bu nedenle doğum eylemi sonrasında poliçenizin 12 aylık süresi tamamlanana kadar geçerli olan; 10.000TL limitli bir yatarak tedavi teminatına sahipsiniz. Bu teminat gebelik dışındaki yatışlar için eklenmiştir.

Gebeliğe bağlı gelişen bir komplikasyon sebebiyle  hastanede olası bir yatış yapmanız gerekirse, Standart İki Can Hamilelik Sigortası poliçemizde yatış teminatı bulunmamaktadır. 

Standart poliçe, rutin takibi yapılan anne adaylarının muayeneler, tahliller ve doğum eylemine göre planlanmıştır. Doğum öncesinde, beklenmeyen bir hastane yatışı riski ve olası maliyet, sizi kaygılandırıyorsa;  Sağlık sigortası uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bunun için de, Size sunacağımız alternatiflerimiz var.

Poliçemi Nereden Nasıl Alabilirim?

Sigorta Partner AŞ, www.Tamamlayicisagliksigortasi.com.tr ve www.dogum-paketi.com platformlarının sahibi olan ve öncelikli olarak sağlık sigortası branşında hizmet veren bir anonim şirkettir. 2010 yılında başladığımız Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünlerimiz 2020 itibariyle 10 yaşında.

Anne adaylarımız ise; İlk günden beri bizim vazgeçilmezimiz! Hamile olduğunu ilk öğrendiğinde bize ulaşabilen, hamilelik haberini, kimi zaman aile bireylerinden önce bizimle paylaşan, heyecanlı, telaşlı, mutlu ailelerimizle… Tanıştığımız andan itibaren, biz de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı sabırsızlık ve  heyecanla bekliyoruz.

Anlatılması belki biraz zor. Fakat bize duyduğunuz güven ve emanet ettiklerinizin değeri, sizin için ne ise; Bizim için de o. Bunun sorumluluğunun farkındayız.

Anlatıyor, fikir veriyor, anlaşmalı hastanelerimizdeki anlık gelişmeleri sizinle paylaşıyor ve en doğru bilgiye ulaşmanız… Her şeyin yolunda gitmesi  için çalışıyoruz. Ofislerimizi yerleşim alanlarının büyümeye devam ettiği lokasyonlardan seçiyor ve yakın olmaya çalışıyoruz. Fakat size biraz uzaksak; Siz gelemiyorsanız dahi, tanışmak için biz gelmeyi seviyoruz. Zamanınız dar ise, telefon ve online ‘da poliçelerinizi hemen kullanılır yapabiliyoruz.

Biliyoruz ki;

Bugün, ilk haftalardayken sizinle tanıştık. Hızla akacak 40 hafta sonunda yeni heyecanları paylaşmak umuduyla bekliyoruz. Bebeğinizin haberini alıp, onun için sağlık sigortası konuşma vakti geldiğinde; Yeniden başlıyoruz. Bize güvenmenizi ve bu güveni her detayı ile hissetmenizi istiyoruz.

İşte Bu nedenle;

Asla size uzak olduğumuzu düşünmeyin. Karşı sokaktaki  sigortacınızdan, bebeğiniz gibi hassas bir konuda mucizeler yaratmasını beklemeyin. Hastane tecrübesi olan ekibimize,  yöneticilerimize ve hastanelerle olan ilişkilerimize güvenin. Sağlıkla kalın.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

2 Can Doğum Sigortası, 2017 yılında şirketimiz SigortaPartner AŞ ve Demir Sağlık ve Hayat AŞ ‘nin birlikte projesini hazırladığı; Hamile anne adaylarımızın doğuma kadar ki sağlık harcamalarını karşılayan, ülke genelinde birçok anlaşmalı özel hastanede kullanabildiğiniz; Avantajlı fiyatlar, taksitli ödeme seçenekleri ve  vergi avantajı sayesinde %15 ile %40 arasında Devlet Desteği sağlayan doğum teminatlı bir sağlık sigortasıdır. Muayene, tahliller doğum kapsamıyla yada ilerl haftalarda sadece doğum eylemi için satın alınabilir.

2017 yılından bugüne kadar, her yıl üç bin beş yüzden fazla anne adayımız, tercih ettiği özel hastanede.. Doğum sürecine ilişkin sağlık harcamaları için Demir Sağlık ve Hayat Aş’nin 2 Can Hamilelik Sigortası’ nı tercih etti. İlk teklifi aldığınız günden, poliçenizi satın almanıza ve sonrasında… Tercih edeceğiniz anlaşmalı hastanemizde, sizin beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre sunulan hastane hizmetlerine kadar bir bütün olarak gördüğümüz bu süreçte, şirketimiz SİGORTA PARTNER Aş  2020 yılında sayısı 600’e ulaşan anne adayımızın 4,9  puanı ile değerlendirildi. Anne adaylarımızın bu memnuniyeti ve referansa değer bulmalarından da çok mutluyuz. Siz de, şirketimiz hakkında kısa bir araştırma için, Google’da “SİGORTA PARTNER AŞ” ‘yi arayabilirsiniz. 

Hamile anne adaylarımızın beklenti ve ihtiyaçlarına cevap vermesini beklediğimiz  çok sayıda anlaşmalı özel hastanemiz, ülke genelinde sizlere hizmet sunuyor. Anlaşmalı hastanelerimizin bulunduğu il ve ilçelere göre, sundukları sağlık hizmetlerinde farklı fiyatlardan bahsetmek mümkün. Bu nedenle, İKİ CAN Hamilelik Sigortası , sizlere farklı anlaşmalı kurum ağı (Network) ile sunulur. Siz de, beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayan hastane için en doğru fiyatı ödersiniz. Alternatif anlaşmalı kurum ağlarımızı hastane anlaşmaları ve poliçe için ödenecek primlere göre İkican Amerikan Hastanesi, İkican Koç, İkican Premium, İkican Platin, İkican Gold, İkican Silver Network olmak üzere farklı seçeneklerle sunuyoruz.
Sağlık ekibimizden hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.

İki can Hamilelik Sigortasını hamileyken satın alabildiğinizi, bekleme süresi olmaksızın muayeneler, tahliller ve doğum eyleminden de yararlanabildiğinizi biliyorsunuz. Farklı anlaşmalı kurum ağları ile sunduğumuz doğum teminatlı sağlık sigortası 2 Can için,  FLORENCE NIGHTINGALE Grubu hastanelerinde geçerli planımız İKİCAN PREMIUM’dur. 

Hamileyken satın alınabilen, anlaşmalı birçok özel  hastanede gebelik takibiniz ve doğum için yararlanabildiğiniz İki Can Doğum Sigortası’nda… Koç ve Amerikan Hastanelerinde  hizmet alırken yararlanacağınız plan İKİ CAN KOÇ HAMİLELİK SİGORTASI ‘dır. 

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Kocaeli ve Antalya illeri başta olmak üzere, daha birçok ilde bulunan  anlaşmalı özel hastanemizden; Hamileyken ve bekleme süresi olmadan yararlanabilirsiniz. Farklı hastanelerin, size sunacabilecekleri farklı fiyatlara bakarak; Sağlık sigortanız için de, farklı yıllık sigorta primleri ödeyerek satın alabileceğiniz alternatif anlaşmalı hastaneleri anlaşmalı kurum ağlarına (Network) ayırdık. Detaylı bilgi için tercih ettiğiniz hastane adıyla sağlık ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Demir Hayat Sigorta kısa süre önce Demir Sağlık ve Hayat Aş adını aldı. Genellikle kurumsal, grup sağlık sigortalarında adını çok duyuran Demir Sağlık Aş ile şirketimiz SigortaPartner AŞ’nin  2017 yılında projelendirdiği İki Can Hamilelik Sigortası, hamileyken yapılabilen bekleme süresi de olmayan bir doğum planıdır. Hastanelerden bireysel olarak alacağınız doğum  fiyatlara kıyasla; Size, kapsamlı ve oldukça avantajlı bir doğum sağlık sigortası fiyatı sunar. Peşin, taksitli ödeme seçenekleri ve sağlık sigortaları vergi avantajı sayesinde; %15 ile %40 arasında değişen oranlarda da, Devlet Desteğinden yararlanarak, doğum sürecindeki sağlık harcamalarınızı çok daha ekonomik hale getirirsiniz. Tercih ettiğiniz il ve hastaneye göre değişen iki can hamilelik sigortası planları için sağlık ekibimizden hemen fiyat alabilirsiniz. 

Bekleme süresi olmadan sunduğumuz ve hamileyken de satın alabildiğiniz  İki Can Hamilelik Sigortası; Doğum teminatına sahip bir sağlık sigortasıdır. Dolayısı ile sadece, hayat ve sağlık sigortalarına sağlanan vergi avantajından yararlanmanızı sağlar. Özel sektör yada kamuda ücretli çalışanlar ile iş yeri sahibi olan bağkurlu iş sahiplerinin, kendileri, eşleri ve çocukları için ödediği sağlık sigortası primleri ile; Tüzel kişi şirketlerin çalışanları için yaptırdıkları sağlık sigortaları, vergi avantajına konu edilir.
Çalışanların sağlık sigortası poliçe örneğini satın aldıktan hemen sonra iş yerlerindeki muhasebe, özlük işleri yada insan kaynakları birimine teslim etmesi ve sağlık sigortaları vergi avantajından yararlanmak istediklerini belirtmeleri yeterlidir. Kurum yetkilisi, maaş bordrosu hazırlanırken, sağlık sigortası priminizi bordronuza işler ve devlet yıllık sağlık harcamanız karşılığındaki tutarı gelir vergisinden istisna eder. Vergi ödemediğiniz tutar dikkate alınarak, gelir vergisi diliminiz kadarını ise geri kazanmış olursunuz. Özetle doğum sağlık sigortasına  8.000TL ödeyen bir çalışan %20 vergi diliminde ise; Yıl içinde yaklaşık 1.600TL vergi avantajından yararlanır ve ödemiş olduğu 8.000TL,  yaklaşık olarak 6.400TL’ye maal olur.

Soru Sor
Whatsapp
İki Can Hamilelik Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by