İki Can Hamilelik Sigortası

İki Can Hamilelik Sigortası Avantajları - Hamileyken Limitsiz Doğum Paketi

İki Can Hamilelik Sigortası

İki Can Hamilelik Sigortası ; Hamileyken yapılabilen, anne adaylarımızın bu dönemde ihtiyaç ve beklentileri dikkate alınarak hazırlanmış bir sağlık sigortasıdır.

2017 yılı mayıs ayında şirketimiz Sigorta Partner AŞ’nin Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Aş’ye götürdüğü proje ile İKİCAN Hamilelik Sigortası hayat bulmuştur. Anne adaylarımıza SGK kapsamında yapılması gereken rutin gebelik  tahlil ve tetkikleri için limitsiz teminat sunar.

Anne adaylarımız anlaşmalı hastanelerimiz arasından istediklerini seçebilirler. Takibe başlayacakları kadın doğum doktorunu da, doktorun ünvan farkı gözetmeksizin kendileri karar verir. Muayeneler için sadece 15TL SGK katılımı ödenir.

Ayrıca İki Can Hamilelik Sigortası;

  • Tek kişilik özel oda + Refakatçi giderleri
  • Doğumda gerekli hallerde iki geceye kadar yatış,
  • Epidural Normal Doğum & Sezaryen Doğum + Std Anestezi giderleri İki Can Doğum Sigortası teminatları arasındadır.

Poliçede Sunduğumuz Ek Hizmetler

İki Can Hamilelik Sigortası ( İkican Doğum Paketi) ile poliçe teminatları yanında anne adaylarımızın değişen ihtiyaçlarını cevaplayabilmek için;

  • Hamilelikte Diyetisyen görüşmesi
  • Psikolojik Danışma
  • Online Doktor

Ek Hizmetlerimize ilişkin bilgi web sitemizde Eylül 2020’de güncellenmiştir.  İlerleyen sürede yeni hizmetler yada değişiklikler hakkında, sağlık ekibimizden bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

İki Can Hamilelik Sigortası Anlaşmalı Hastaneleri

2 Can Hamilelik Sigortası oldukça geniş bir anlaşmalı özel hastane ağında hizmet vermektedir. Türkiye genelindeki anlaşmalı hastanelerimizin şirketimizle farklı avantaja sahip anlaşma koşullarını,  sizlere direkt fiyat avantajı olarak yansıtabilmek için; Üç farklı hastane ağı (Network) ile hizmet veriyoruz.

İki Can Hamilelik Sigortası Nw

  • İki Can Platin Network
  • İki Can Gold Network
  • İki Can Silver Network

Poliçe teminatlarını standart olarak sunduğumuz alternatif hastanelerimizde, hastanelerin bulundukları il, bulunduğu semt, fiyat politikası ve reel hastane hizmet ücretleri, sunduğumuz üç farklı network’teki yerinde belirleyicidir. Böylece kullanmayacağınız yüksek fiyatlı bir hastane sebebiyle sağlık sigortanıza daha fazla para ödemezsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortası – Sağlık Sigortası Vergi Avantajı

Hamilelik süreci planlayan ve henüz hamilelik süreci başlamamış anne adaylarımıza; Demir Hayat Tamamlayıcı Sağlık Sigortası + Bekleme süreli doğum teminatı öneriyoruz.

Hamilelik süreci başladıktan sonra doğum için sağlık sigortası araştıran anne adaylarımız! Geç kaldığınızı düşünmeyin. Yalnız değilsiniz… Her yıl hamilelik süreci sonrasında doğum süreçleri için hassasiyetle yaptıkları araştırmada görüştüğümüz binlerce anne adayımız var. Planlarımızı size göre yapıyoruz. Size de;

Demir Hayat İki Can Hamilelik Sigortası öneriyoruz.

Hamilelik öncesinde yada hamileyken yapabildiğimiz doğum paketlerimiz; Sağlık sigortası ek teminatı olarak sunulur. Böylece; Sağlık Sigortaları Vergi Avantajından yararlanırsınız. Sağlık sigortaları vergi avantajı, özel sektör yada kamuda  ücretli olarak çalışanlar, eşleri ve iş yeri sahipleri için geçerlidir. Kazancınız üzerinden devlete ödenen  gelir verginize ve bulunduğunuz vergi dilimi basamağına göre yararlandığınız devlet desteği oranı.. %15 ile %40 arasında değişir.

Doğum Sağlık Sigortası vergi avantajı ile, sunabildiğimiz avantajlı fiyatlara ek olarak ödediğiniz paranın %40’ına kadar devlet desteğinden yararlanma fırsatınız sayesinde; Maliyetleriniz de aynı oranda azalacak.

İki Can Hamilelik Sigortası Ek Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

Sağlık sigortanız için yardımcı olacak sağlık sigortası ekibimiz, beklenti ve ihtiyaçlarınızı, oturduğunuz semte olan uzaklığı, doktor referanslarınız ve hastanelerin fiyat politikalarına göre, sizin için en avantajlı hastaneleri önerecektir. Poliçenizi aynı gün kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik taksit  seçenekleriyle ödemeyi planlar ve kolaylaştırabilirsiniz.

Hamilelik süreciniz devam ederken; Sunduğumuz  diş, göz, psikolojik danışmanlık hizmeti yada diyetisyen görüşmesinden ücretsiz olarak yararlanmak istediğinizde, öncelikle (0850) 252 04 04 numaralı telefonla şirketimiz Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Aş çağrı merkezini arayarak, talebinizi iletmeniz ve sizi yönlendirmelerini beklemelisiniz. Çağrı merkezi yetkililerimiz, yararlanmak istediğiniz hizmet ile ilgili randevu oluşturacaklardır.(Ek hizmetlerden yararlanacağınız sağlık kurumları gebelik takibinizin devam ettiği özel hastaneden farklılık gösterebilmektedir. )

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bu konuda merak ettiğiniz her konuda her zaman olduğu gibi, sağlık sigortanızı başından beri takip eden, sizi tanıyan ve en doğru yönlendirmeyi  sağlayacak olan sağlık sigortası uzmanımızdan destek alabilirsiniz.

İki Can Hamilelik Sigortasını Kullanırken Ne Yapmalısınız?

Sağlık sigortanız düzenlendiğinde, sistemimizde kayıtlı cep telefonunuza bir SMS göndererek sizi bilgilendiriyor ve ailemize “Hoşgeldiniz” diyoruz. İşte bu an itibariyle poliçeniz aktif ve tüm anlaşmalı kurumlarımızda da online olarak görüntülenebiliyor demektir.

Takibe başlayacağınız hastane ve doktorunuz için hastane çağrı merkezinden randevu alırken Demir Hayat İki Can poliçesi sahibi olduğunuzu belirtmeniz yeterli olacaktır. (işlemleriniz SGK ile hizmet aldığınızdaki gibi devam eder) Randevunuz anlaşmalı hastanemizdeki SGK’lı hekim için oluşturulur. Randevu gününüzde TC kimlik kartınızla hastanede olmanız ve muayene için sadece 15TL ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

Doktorunuzun, SGK kapsamında yapılmasını isteyeceği  rutin gebelik test ve tetkikleriniz limitsiz ve %100 olmak üzere 2 can doğum sigortanız ile karşılanır. Bu günden itibaren +9 gün kontrol süreniz olduğunu unutmayın. Doktorunuzu tekrar görmeniz gerektiğinde; Bu süre içinde yeni bir muayene kaydı açılmaz. Hatta gerekli bir test tetkik olursa, yine ücret ödemezsiniz.

2Can Hamilelik Sigortanız, hastanelerde online göründüğü gibi; E-Devlet platformuna giriş yaptığınızda da, sağlık sigortaları alanında tüm bilgileriyle görüneceğini hatırlatmak isteriz. Güvendesiniz!

İki Can Hamilelik Sigortası Neleri Karşılamaz?

İki Can Sağlık Sigortası, hamile olma önceliğinizle planlanmıştır. Tamamlayıcı sağlık sigortaları esasları ile çalışır. Kontrolü ve kullanması da, bir o kadar kolaydır.

Gebelik takibiniz için tercih ettiğiniz özel hastanede, 2Can öncesinde SGK’lı bir hasta olarak hangi hizmetleri alabiliyor ve hangi bölüm, branş ve hekime muayene olabiliyorsanız… 2Can ile ‘de hiçbir değişiklik olmadan aynı branş, bölüm ve doktora muayene olabilirsiniz. SGK tarafından karşılanmakta olan test ve tahlillerde, hastanın ödemesi gereken fark tutarını sizin adınıza ödediği için; Siz hastanede muayene katılım tutarı olan 15 TL ile muayene olur, test ve tahlillere para ödemezsiniz.

Dikkat!

SGK’nın tamamlayıcısı özelliği olan poliçenizden; SGK anlaşmalı olmayan bölümlere ve doktorlara giderseniz, yararlanamazsınız. Bu durumda, SGK’nın özel hastanelerde karşılamadığı bir test ve tetkik, yine poliçe kapsamı dışındadır. Emin olamadığınız durumlarda, doktorunuzun SGK ile anlaşmalı olup olmadığı… Doktorunuzun muayene sonrasında yapılmasını istediği testler arasından istisnai olarak SGK’nın kapsamında olmayan bir testin olup olmadığı bilgisini kadın doğumu bölümünde, banko görevlilerinden kolaylıkla teyit edebilirsiniz. (İki Can Hamilelik Sigortası Sürpriz yok.)

İki Can Hamilelik Sigortası ile Hangi Bölümlere Gidersiniz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası özelliği sebebiyle, 2 Can Doğum Sigortanızı olası ihtiyaçları göz önünde tutarak sadece kadın doğum bölümü ile sınırlı tutmadık. Doğum eyleminize kadar geçerli olan muayene haklarınız, anlaşmalı hastanelerimizin kadın doğum da dahil olmak üzere, tüm bölümlerinde geçerlidir. Dolayısı ile gerektiğinde, dahiliye, endokrin, kbb gibi bölümleride kullanabilirsiniz. Unutmayın tüm SGK’lı bölümlerde geçerli poliçenizde yıllık muayene sayılarınız poliçede belirttiğimiz sayı ile sınırlıdır. Her muayene kaydınızda, bu sayıdan kullanıyor olacaksınız. Olası durumlarda acilden ayaktan girişlerde ve diğer bölümlerdeki ayaktan kullanımınızda otomatik olarak Demir Hayat 2Can ile işlem yapmaları halinde muayene sayınızı kullanıyor olabilirler.  Kontrol etmenizde fayda olacaktır.

İki Can Hamilelik Sigortası Yatışları Karşılar Mı?

Poliçenizin doğumdan sonra da sizi koruyor olmasını önemsiyoruz. Bu nedenle doğum eylemi sonrasında poliçenizin 12 aylık süresi tamamlanana kadar geçerli olan; 10.000TL limitli bir yatarak tedavi teminatına sahipsiniz. Bu teminat gebelik dışındaki yatışlar için eklenmiştir.

Gebeliğe bağlı gelişen bir komplikasyon sebebiyle  hastanede olası bir yatış yapmanız gerekirse, Standart İki Can Hamilelik Sigortası poliçemizde yatış teminatı bulunmamaktadır. 

Standart poliçe, rutin takibi yapılan anne adaylarının muayeneler, tahliller ve doğum eylemine göre planlanmıştır. Doğum öncesinde, beklenmeyen bir hastane yatışı riski ve olası maliyet, sizi kaygılandırıyorsa;  Sağlık sigortası uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bunun için de, Size sunacağımız alternatiflerimiz var.

Poliçemi Nereden Nasıl Alabilirim?

Sigorta Partner AŞ, www.Tamamlayicisagliksigortasi.com.tr ve www.dogum-paketi.com platformlarının sahibi olan ve öncelikli olarak sağlık sigortası branşında hizmet veren bir anonim şirkettir. 2010 yılında başladığımız Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünlerimiz 2020 itibariyle 10 yaşında.

Anne adaylarımız ise; İlk günden beri bizim vazgeçilmezimiz! Hamile olduğunu ilk öğrendiğinde bize ulaşabilen, hamilelik haberini, kimi zaman aile bireylerinden önce bizimle paylaşan, heyecanlı, telaşlı, mutlu ailelerimizle… Tanıştığımız andan itibaren, biz de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı sabırsızlık ve  heyecanla bekliyoruz.

Anlatılması belki biraz zor. Fakat bize duyduğunuz güven ve emanet ettiklerinizin değeri, sizin için ne ise; Bizim için de o. Bunun sorumluluğunun farkındayız.

Anlatıyor, fikir veriyor, anlaşmalı hastanelerimizdeki anlık gelişmeleri sizinle paylaşıyor ve en doğru bilgiye ulaşmanız… Her şeyin yolunda gitmesi  için çalışıyoruz. Ofislerimizi yerleşim alanlarının büyümeye devam ettiği lokasyonlardan seçiyor ve yakın olmaya çalışıyoruz. Fakat size biraz uzaksak; Siz gelemiyorsanız dahi, tanışmak için biz gelmeyi seviyoruz. Zamanınız dar ise, telefon ve online ‘da poliçelerinizi hemen kullanılır yapabiliyoruz.

Biliyoruz ki;

Bugün, ilk haftalardayken sizinle tanıştık. Hızla akacak 40 hafta sonunda yeni heyecanları paylaşmak umuduyla bekliyoruz. Bebeğinizin haberini alıp, onun için sağlık sigortası konuşma vakti geldiğinde; Yeniden başlıyoruz. Bize güvenmenizi ve bu güveni her detayı ile hissetmenizi istiyoruz.

İşte Bu nedenle;

Asla size uzak olduğumuzu düşünmeyin. Karşı sokaktaki  sigortacınızdan, bebeğiniz gibi hassas bir konuda mucizeler yaratmasını beklemeyin. Hastane tecrübesi olan ekibimize,  yöneticilerimize ve hastanelerle olan ilişkilerimize güvenin. Sağlıkla kalın.

Soru Sor
Whatsapp
İki Can Hamilelik Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by