İlişki Tarihine Göre Hamilelik Hesaplama

İlişki Tarihine Göre Hamilelik Hesaplama Nasıl Yapılır? Hamilelik planlıyorsanız Bekleme Süreli Sağlık Sigortası tam size göre. Detaylı bilgi için; 0(850) 346 1130

İlişki Tarihine Göre Hamilelik Hesaplama

Yumurtlamanın olduğu günlerde cinsel birliktelik, (en verimli gün öncesi ve sonraki gün olmak üzere) hamile kalma olasılığınız daha yükseltir.

  • Bir yumurta serbest bırakıldıktan sonra yaklaşık 12-24 saat yaşar. Hamile kalabilmeniz için bu süre zarfında yumurtanın bir sperm tarafından döllenmesi gerekir.
  • Sperm bir kadının vücudunda yaklaşık 5 gün yaşayabilir, bu nedenle yumurtlamadan önceki birkaç gün içinde birliktelik yaşadıysanız, sperm yumurtanın salınmasını “bekleyebilir”.

Düzenli, korunmasız cinsel ilişkiye girmek (doğum kontrolü olmaksızın her 2 ila 3 günde bir) size en iyi başarı şansını verecektir. Kadının 40 yaşından küçük olduğu her 10 çiftten 8’i düzenli ve korunmasız cinsel ilişkiye girerse bir yıl içinde hamile kalır. 10 çiftten 9’undan fazlası iki yıl içinde hamile kalmaktadır.

Düzenli cinsel birlikteliğin çok stresli olduğunu düşünüyorsanız veya başka nedenlerle yapamıyorsanız, bu ayda doğurgan olmanızın en olası olduğu zamanı hesaplamak mantıklıdır. (İlişki Tarihine Göre Hamilelik Hesaplama)

Cinsel İlişki ve Stres

Hamile kalmayı denemek, özellikle beklenenden uzun sürüyorsa stresli olabilir. Yapmak için baskı yapmak, belirli bir programa göre seks yapıyormuş gibi hissetmek veya kısırlık endişesi olsun, konu bebekler olduğunda cinsel yaşamınız strese neden olabilir. Bu, partnerinizle olan ilişkinizi zorlayabilir ve cinsel dürtünüzü azaltabilir, böylece daha fazla yerine daha az seks yapabilirsiniz.

Bebek sahibi olmaya çalışırken seksin biraz mekanik hissetmeye başlamasının normal olduğunu hatırlamaya çalışın. Bu, birçok çiftin yaşadığı bir şeydir ve ilişkinizde bir sorun olduğu anlamına gelmez. (İlişki Tarihine Göre Hamilelik Hesaplama)

Hamilelik Takviminizi Planlama

Hamileliğinizi planlamak mümkün mü? Tabii ki (makul bir düzeyde)! Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olmak için mevcut tüm kaynakları kullanma sürecinde size rehberlik edeceğiz.

İlişki tarihi:

Yumurtlama tarihlerinizi zaten biliyor musunuz ? Yumurtlamanın gerçekleştiğini doğrulamak için, bir idrar yumurtlama testi kullanabilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz doğum gününü seçerek, hamile kalma bitiş tarihi hesaplayıcımızı tersten de kullanabilirsiniz .

İlişkinin bebek yapması için yumurtlamadan 24 saat sonra gerçekleşmesi gerekir .

💡 Doğum kontrol hapları, hamilelik için mükemmel zamanı seçmenin etkili bir yoludur – oral doğum kontrol haplarıyla, kullanmayı bıraktıktan sonraki ay hamile kalabilirsiniz.

Yerleşme (İmplantasyon) : + 7 gün

Embriyo bu zamanı fallop tüpleri ile rahim arasındaki uzun yolculuk için kullanır. Bundan birkaç gün sonra, mağazadan satın alınan basit bir idrar hCG testi ile hamileliğiniz tespit edilebilir.

İlk ultrason: + 11/13 hafta

Şimdi, bebek hızla geliştiğinden, her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Doktorunuz embriyonun CPR’sini (uzunluğunu) ölçecektir. Ayrıca hamileliğin 6. haftasından hemen sonra bebeğin kalp atışlarını duyabileceksiniz.

İkinci ultrason: + 18/22 hafta

Kadın doğum doktorunuz bebeğin karın ve baş çevresini, uyluk uzunluğunu kontrol edecek ve olası tüm anormallikleri kontrol edecektir. Ayrıca hamilelik kilo alımınızın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Üçüncü ultrason: 28/32 hafta

Bu, çocuğun iyiliğinin ve gelişim hızının nihai değerlendirmesidir.

Doğum: + 280 gün

Çoğu hamilelik yaklaşık 40 hafta (veya gebe kaldıktan sonra 38 hafta) sürer. Son adet döneminizin ilk gününden itibaren 40 hafta veya 280 gün sayarak tahmini doğum tarihinizi hesaplayabilirsiniz. (İlişki Tarihine Göre Hamilelik Hesaplama)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle Hamilelik Planlama

Sadace hamilelik süreciniz başladıktan sonra Doğum Sağlık Sigortası ile değil, dilerseniz hamile kalmadan önce bir sağlık sigortası yaptırarak hamilelik giderlerini en uygun rakamlara mal edebilirsiniz. Hastane ve doktor değişikliğinin mümkün olduğu sağlık sigortası planları ile doğum tarihinizi siz belirleyin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; SGK anlaşmalı özel hastanelerde kullanabildiğiniz bir sağlık sigortasıdır. Şirketlere göre değişen, yıl içinde kullanabileceğiniz muayene sayıları ile sadece kadın doğum bölümünde değil, anlaşmalı tüm bölümlerde tamamlayıcı sağlık sigortasını kullanabilirsiniz. (İlişki Tarihine Göre Hamilelik Hesaplama)

Muayenelerde sadece 15 TL katılım payı ödemesi yaparken, SGK karşılığı olan test ve tetkikler için ek ödeme yapmazsınız. 2 ay,3 ay, 6 ay ve 12 ay bekleme süreli doğum teminatlı sağlık sigortasının yanı sıra, bekleme süresi olmayan, hamilelik süreciniz başladıktan sonra da faydalanabileceğiniz doğum sağlık sigortası bilgisi için Hemen Bizi Arayın.

Sigorta Partner AŞ. olarak yılda 20.000’den fazla anne adayına sağlık sigortası hizmeti sunuyoruz. Memnuniyetlerini dile getiren sigortalılarımızın yorumlarına göz atmak için isteyebilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
İlişki Tarihine Göre Hamilelik Hesaplama Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by