İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri

İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri Nelerdir? Bekleme süreli ve bekleme süresiz doğum sağlık sigortaları bilgisi için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri

Hamileliğin ilk belirtisi, genellikle yumurtlamadan yaklaşık 15 gün sonra gerçekleşen adetin kaçırılmasıdır. Bazı kadınlar semptomları ilişkiden 6 gün sonra kadar erken fark edebilir, ancak hamile olduklarını çok sonraya kadar kesin olarak bilemezler.

Erken belirti ve semptomlar, sperm yumurtayı dölledikten 5-6 gün sonra ortaya çıkabilen yerleşme kanaması veya kasık ağrıları içerir. Diğer erken belirtiler arasında meme hassasiyeti ve duygu durum değişiklikleri yer alır.

İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri Yaşayabilir Misiniz?

Hamile kalmaya çalışan kadınlar, hamilelik belirtileri ararken vücutlarında neler olup bittiğine karşı özellikle hassastırlar. Bazı kadınlar daha ilişkiden 5-6 gün sonra gibi erken bir tarihte hamilelik belirtileri hakkında anekdotlar paylaşırken, diğerleri vücutlarında çok sonrasına kadar herhangi bir değişiklik fark etmediklerini bildiriyor. (İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri)

İşaretler bu kadar erken dönemde mümkün olsa da, insanların çoğunda bu kadar kısa sürede ortaya çıkmaları pek olası değildir. Göğüs hassasiyeti veya yorgunluk gibi erken semptomların çoğu, bunun yerine yumurtlama veya adet sırasında hormonal değişikliklerle bağlantılıdır.

Hamilelik testleri ilişkiden 6 gün sonra doğru değildir, ancak bazı kadınlar daha sonra erken semptomlarının gerçekten hamilelikten kaynaklandığını keşfeder.

İlişkiden 6 Gün Sonra Anne Karnında Neler Oluyor?

İlişkiden 6 gün sonra, sperm yumurtaya ulaşmış ve döllenmişse, yeni oluşan zigot içindeki hücreler, blastosist adı verilen bir hücre yığını oluşturmak için çoğalmaya başlar. Blastosist fallop tüplerinden aşağıya ve rahme doğru yol alırken bu hücreler çoğalmaya devam eder. Blastosist rahim duvarına ulaştığında, kan yoluyla besinlere erişmek için kendini bağlar. Bu evrede blastosist fetüs olma yolculuğuna başlamıştır ve hamilelik devam etmektedir. (İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri)

Hamilelik planlayan anne adaylarının hamile kalmadan önce sağlık sigortası yaptırdığını biliyor musunuz?

Hamile Kalmadan Önce Sağlık Sigortası

Henüz hamile olmayan ve bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarına bekleme süresi olmayan bir sağlık sigortası öneriyoruz.Şirketlere göre değişen, sağlık sigortasına ek olarak doğum teminatı ekleterek sahip olabileceğiniz bekleme süresiz doğum sağlık sigortası ile kadın doğum muayeneleriniz, tahlilleriniz ve  doğumunuz sağlık sigortası kapsamındadır.

Uzun sürede hamilelik planlınınız varsa; 12ay,6ay,3ay,2ay bekleme süreli sağlık sigortalarını incelemelisiniz. Hamile kalmadan satın alabileceğiniz bu sağlık sigortaları ile şirketlerin anlaşmalı hastaneleri arasında tercih ve süre içerisinde hastane ve doktor değişikliği yapmanız mümkündür. (İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri)

Hamileyseniz;

 • Muayenelerinizi yalnızca 15 TL SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) katılımı ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamındaki hamilelikle ilgili test ve tetkikler sağlık sigortası ile karşılanmaktadır.
 • Normal ve/veya sezaryen doğum sağlık sigortası kapsamındadır.
 • Doktor, ameliyathane, anestezi, oda ve refakatçi giderleri ve bebeğin kattaki ilk muayenesi sağlık sigortası ile karşılanır.
 • Ödemelerinizi isterseniz taksitlendirebilirsiniz. (İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri)

İlişkiden 6 Gün Sonra Hamileliğin Erken Belirtileri

Hamileliğin spesifik semptomları kadından kadına büyük ölçüde değişir. Her hamilelik benzersiz olduğu için “normal” yoktur.

Bununla birlikte, kadınların fark edebileceği en erken belirtilerden bazıları şunlardır;

 • Kadınlar hamilelikte çok erken kasık ağrıları yaşayabilir. Bu ağrı, döllenmiş yumurtanın rahmin astarına yapıştığı zaman olan yerleşmeden kaynaklanır. Yerleşme krampları yumurtlamadan birkaç gün sonra ortaya çıkabilir ve birçok kadın ilişkiden 5-6 gün sonra kasık ağrısı hissettiklerini söyler.
 • Birçok kadın, adet döngüsü boyunca değiştiği için gebe kalmaya çalışırken bazal veya temel vücut ısısını takip eder. Yumurtlamadan sonra sıcaklık artar ve adet başlayana kadar normalden daha yüksek kalabilir.
 • Hormon dalgalanmaları göğüslerin şişmesine, hassaslaşmasına ve karıncalanma hissine veya kaşıntıya neden olabilir. Kadınlar bu belirtileri hamile kaldıktan 1-2 hafta sonra fark edebilirler.
 • Yorgunluk, hamile kaldıktan 1 hafta sonra ortaya çıkabilir.
 • Yükselen hormon seviyeleri, ortaya çıktıkları aşama değişebilse de, hamileliğin erken dönemlerinde baş ağrılarını tetikleyebilir.
 • Birçok kadın, hamilelik sırasında farklı zamanlarda farklı yiyecekler yemek istediğini fark eder ve bunlar genellikle erken başlar.
 • Kadınlar belirli tatları arzulayabilecekleri gibi, başka tatları itici bulmaya başlayabilirler. Bazı yiyeceklerin kokusu veya tadı iştahlarını kaybetmelerine veya mide bulantısına neden olabilir.
 • Bazı kadınlarda daha sık idrara çıkma ihtiyacı hamilelik belirtisidir. Vücuttaki artan hamilelik hormonları seviyelerine bağlı olabilir, bu da böbreklerde ve kasıklarda kan akışını arttırır.
 • Önemli ruh hali değişimleri de hamileliğin erken bir belirtisi olabilir. Ruh hali değişimleri, hamile kaldıktan birkaç hafta sonra başlayabilir.
 • Kadınlar, gün boyunca herhangi bir zamanda ve hamile kaldıktan 2 hafta sonra mide bulantısı ve kusma yaşayabilir.
 • Bazı kadınlar ayrıca hamileliğin erken dönemlerinde, genellikle yattıktan sonra kalktıklarında baş dönmesi veya sallanma hissettiklerini bildirirler. Bu belirti, beyne oksijen taşıyan kan damarlarındaki değişikliklerden kaynaklanabilir. (İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri)
Soru Sor
Whatsapp
İlişkiden 6 Gün Sonra Gebelik Belirtileri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by